studia w anglii

Temat przeniesiony do archwium.
391-420 z 456
Jest taka czarno-rozowa ksiazka z napisem Cambridge i tam w kazdym tomiku sa 4 testy. W IELTSie wiedza jest tak samo wazna jak umiejetnosc rozwiazywania konkretnych zadan.
czesc wam!Wlasnie mieszkam od 4 miesiecy w Anglii jako au pair i jestem ciekawa jak moglabym studiowac w Anglii tzn jest tyle stron na ten temat tyle egzaminow i wszystkiego ze szczerze sie poplakalam.Prawde mowiac nie stac mnie na studia ale marzy mi sie moze jakies stypendium.Ja nie prosze ja blagam o pomoc.Tak dokladnie to co trzeba umiec na CAE?pozdrawiam serdecznie ps.moj e-mail to [email] prosze dajcie mi jakies informacje
czesc czy by mi ktos mogl pomoc.Jestem od 4 miesiecy w Anglii jako Au Pair moim marzeniem jest tu cos studiowac najlepiej jaka turystyke albo reklame.Czy macie moze jakies ulotki cokolwiek z uczelni w Anglii bardzo mi zalezy nawet chyba nikt nie wie jakbardzo .Z gory dziekuje bardzo.Pozdrowionka

ps.Czy wiele trzeba potrafic na egzamin CAE?Czy rok jako Au Pair wystarczy?
to nie kwestia lat tylko checi.... moja kolezanka nauczyla sie w 1.5 roku jezyka od podstaw..i teraz jest w ostatnim etapie olimpiady wojewodzkiej...., wszystko zalezy od wkladu, wytrwalosci, checi iz dolnosi jezykowych danej osoby. znam tez osoby, ktore mieszkaja w londynie i ich angielski jest zalosny...., naprawde!pozdrawiam
Jesli chcesz jakies ulotki dotyczące uczelni to najlepiej wejdz sobie na ich strone! Tam znajdziesz wszystkie kierunki ktore by cie mogły zainteresowac! Mysle tez ze jezeli przebywasz tyle czasu w Angli a wczesniej uczyłas sie juz jakis czas jezyka angielskiego i znasz gramatyke to powinno sie udac!Powodzenia
czy kotos moze mi powiedziec ile kosztuje IELTS??i gdzie i jak mozna sie na niego zapisac??dziekuje za info..pozdrawaim
hej mam pytanie o studia w szkocji... tzn wszystrko na ten temat bo wiem tak niewiele:( i słyszałam ze już za póxno na zgłoszenia:(:(:(:( czy to prawda?? pozdrawiam moje [gg] a mail: [email]
Też myślałem o studiach w UK Lecz niestety mam problem ze zdobyciem referencji.od magistra mineło 1.5 roku a promotor umarł... czy może ktoś wie czy na kursie Business Management (ABE,IBA) też wymagane są referencje ?
Wlasnie zlozylam papiery w ucas indywidualnie,bo mozna tez przez college.jest troche zamieszania ale do przejscia z pomoca ,x
rozpaczliwie szukam kontaktu z tlumaczami pol-ang lub znajomymi tlumaczy lub przyszlych tlumaczy heeeelp!! :)
Czesc!!!
Jesli bys chciala studiowac na Wolverhampton zgłos sie do CONVERSY w Toruniu - oni załatwiaja wszystko za darmo. Warunki by sie tam dostac to: muisz miec z 2 przedmiotow na rozszerzonym ( polski i cos tam) 60 % oraz z angielskiego rozszerzony 65 %. Twoim przypadku bym skladala tam wniosek bo mysle ze warto sprobowac- jako start na dalszej drodze. Po wniosek udajesz sie do Torunia do Conversy lub pisz do nich maila to Ci przysla: [email] - napewno Ci odpowiedza.
Pozdro
Czesc!!!
Jesli bys chcial studiowac na Wolverhampton zgłos sie do CONVERSY w Toruniu - oni załatwiaja wszystko za darmo. Warunki by sie tam dostac to: muisz miec z 2 przedmiotow na rozszerzonym ( polski i cos tam) 60 % oraz z angielskiego rozszerzony 65 %. Twoim przypadku bym skladala tam wniosek bo mysle ze warto sprobowac- jako start na dalszej drodze. Po wniosek udajesz sie do Torunia do Conversy lub pisz do nich maila to Ci przysla: [email] - napewno Ci odpowiedza.
Pozdro
postaraj sie o referencjie od innej osoby.
Witajcie! Jestem w 1 klasie LO i juz rozmyślam nad studiowaniem w Anglii. Poznieważ nie mam zielonego pojęcia jak to wszystko przebiega (ta papierkowa robota itp.) nie mam zamiaru zawracać Wam głowy pierdołami, więc przechodzę do rzeczy. (będę pisała duzymi literami): CZY BY DOSTAĆ SIE NA JAKIŚ KIERUNEK HUMANISTYCZNY WYSTARCZY, ŻE BĘDĘ ZDAWAŁA ROZSZERZONY J.POLSKI, ROZSZERZONY J.ANGIELSKI I WOS(ale wos to nie wiem czy rozszerzony)(TE PRZEDMIOTY TO MOJE MOCNE STRONY:) ). OPRÓCZ TEGO OCZYWIŚCIE W PRZYSZŁYM ROKU ZDAJE FCE, A ZA DWA LATA IELTS. CZY MYSLICIE , ZE MAM SZANSE SIE DOSTAC GDZIEKOLWIEK? CZY KTOS MOGLBY PODAC MI JAKIES STRONY INTERNETOWE DANYCH UCZELNI, LUB POWIEDZIEC O NICH COKOLWIEK, JESLI NA TAKOWEJ STUDIUJE? KONIECZNIE ZALEZY MI TEZ NA INFORMACJI, JAKICH WYNIKOW Z MATURY OCZEKUJE DANA UCZELNIA.

NO I OSTATNIE PYTANIE DLA UCZĄCYCH SIE JUŻ ANGLII :) : CZY ZDARZA WAM SIE, ŻE NIE ROZUMIECIE, JAK KTOS COS DO WAS MOWI? CZY NAUCZYCIELE NIE TRACA CIERPLIWOSCI TLUMACZAC WAM COKOLWIEK? I CZY OBCOKRAJOWIEC JEST DOBRZE TRAKTOWANY PRZEZ ANGLIKOW?

(oczywiscie od nikogo nie zadam odpowiedzi, jesli ktos mi pomoze uzyskac takowe informacje bede wdzieczna, jesli nie to trudno... nie chce was wykorzystywac, chce po prostu zdobyc jakas wiedze o tym... dziekuje )
Pewnie ze sie zdarza. Moj poprzedni demonstrator anatomii mial w zwyczaju mamrotac pod nosem tak cichutko ze zeby zrozumiec cokolwiek musialam siedziec na wprost i patrzec mu sie na usta. W efekcie zapadlam mu w pamiec i jak przychodzilo do pytania, albo szukania "ochotnikow" do tego czy owego to zawsze bylam 1 w kolejce :/. Moj obecny tutor traci cierpliwosc blyskawicznie, ale to nie ma zwiazku z moja znajmoscia angielskiego. Jesli cos to dla mnie jest bardziej wyrozumialy niz dla reszty. Generalnie wiekszosc wykladowcow i cwiczeniowcow nie wie, ze angielski nie jest moim 1 jezykiem. Ludzie na roku tez generalnie nie wiedza, chyba ze blizsi znajomi. Generalnie chyba nie robi im to wiekszej roznicy, jakos nie zauwazylam zeby mnie ktos traktowal inaczej tylko dlatego ze jestem z Polski. Chyba nawet nie mysla o mnie jako o obcokrajowcu, jestem tutaj 3 rok, zdawalam tu mature etc wiec mam bardzo podobne doswiadczenia do Anglikow w moim wieku.
Co to jest BA?
Hej mam pytanko. Obecnie jestem w Anglii i mysle o podjeciu tu studiow. troszeczke sie na ten temat dowiadywalam i powiedziano mi ze musze zrobic GCSE, czyli angielska mature, albo isc na jakis access course. Ale z tego co tu przeczytalam to nic takiego nie potrzebuje. Czy stara matura jest wystarczajaca zeby tu zlozyc na studia? Mam jeszcze licencjata z administracji, ale nie sadze zeby uniwerki go tu uznawaly. Czy ktos moglby mi pomoc, bo jestem zdezorientowana totalnie?
GSCE to nie jest ospowiednik matury, te egzaminy sa zdawane w wieku 16 lat czyli raczej odpowiadaja naszemu egzaminowi gimnazjalnemu. Odpowiednikiem matury sa A levels.

Wszystko zalezy od tego jaki kierunek chcesz studiowac i na jakim uniwersytecie, ciezko generalizowac.
belis, dzieki za odpowiec. Slyszalam wlasnie o tych A LEVELS, ale nie wiedzialam czym to sie rozni od GCSE. A ty chyba medycyne studiujesz prawda, a na jakim uniwerku?pozdrawiam
Na 1 roku w Manchesterze jestem.
hej. jestem maturzystka z krakowa. zlozylam papiery na uni w leeds w londynie i w stirling (dziennikarstwo sportowe). w leeds jestem juz warunkowo przyjeta... tylko jest jeden problem... finanse. i w zwiazku z tym mam pytanie do kogos kto juz studiuje w anglii. czy praca na wakacje+ part time job w czasie roku szkolnego wystarczaja na utrzymanie czy potrzebny jest jeszcze duzy wklad wlasny? a czy sa w polsce jakies instytucje ktore zapewniania financial support (wg DfES mozna sie o taka pomoc ubiegac u local authorities)? jesli tak to jakie? z gory dzieki za pomoc
witam, czy majac stara mature moge skladac na uniwerek w anglii, czy potrzebuje zdac cos a moze jakis kurs zrobic? wiem ze musze miec jakis egzamin jezykowy wiec mam zamiar zrobic ieltsa, poza tym jestem teraz w londynie i jezeli bym chciala skladac na te studia to tez przez ucsa? Prosze pomozcie mi bede strasznie wdzieczna
Napewno nie przez ucsa.
tak wiem pomylilam sie to jest przez ucas
hej chcialabym sie dostac na sttudia do anglii
chodzi mi glownie o psychologie,lub studia prawnicze
czy mozecie mi podac strony jakis uczelni??
czy wiecie moze jak mozna dostac stypendium na studia poniewaz nie stac mnie by samej placic czesne
prosze o kontakt
6883484
zacznij od kupienia lub wypozyczenia w szkolnej bibliotece ksiazki anny marty wlodarczyk 'nauka i studia uniwersyteckie w wielkiej brytanii'
polecam wyszukiwarke google.tam mozna znalezc wszystkie informacje.dla chcacych studiowac w szkocji(tam nauka bezplatna)polecam "forum szkocja" dzial-nauka studia.
przedownik rowniez polecam ;]

choc uslugi Edukacyjnego Serwisu Rekrutacjnego akurat mi sie nie przydadza jakos za bardzo.., no chyba, ze platne :/
hmm..., a Graduate Endowment to co?

22[tel]L piechota nie chodzi, wiec to takie do konca darmowe nie jest...

choc sa wyjatki od tej reguly /czyt. osoby zwolnione
pytanko: czy moglabys mi wyslac wzór, jak mniej wiecej powinien wygladac personal steatment?? prosze, bo nie mam zielonego pojecia, jak sie za to zabrac i co tam dokladnie umiescic. ps. ja sie wybieram na greenwich Multimedia and Internet Technology :)

pozdroowka
Temat przeniesiony do archwium.
391-420 z 456