studia w anglii

Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 456
a walasnie jezeli ktos sie jeszcze meczy z aplikacja DfES... skad trzba te zarobki rodzicow miec? to znaczy oni mowia o National Insurance ale ZUS czegos takiego przeciez nie wystawia. Zaklad pracy? Urzad skarbowy? Ktos wie?
to mozna zlozyc podanie bez zaswiadczenia o jezyku, a ITELS zdac pozniej ??? jak wygladala Twoja droga do dostania sie na uniwerek ??? plizzz o odpowiedz :-)
to mozna zlozyc podanie bez zaswiadczenia o jezyku, a ITELS zdac pozniej ??? jak wygladala Twoja droga do dostania sie na uniwerek ??? plizzz o odpowiedz :-)
ej ja nawet nie wiem co to jest conditional offer!!
dostalam sie normalnie na normalne dzienne na 1 rok!napisalam w podaniu kiedy zdaje iletsa no i widocznie tak moze byc przeciez oni patrza tez na oceny z matury itp!a jezyk tez chyba moga ocenic po tym co im napisze w paierach nie?
no tak zalezy na co zdawalac. ja na Fine Arts wiec u mnie byla cala sprawa wysylania portfolio. jak moglas dostac unconditional offer nie majac jeszcze ieltsa:> zadna uczelnia tak nie robi.

A co do postu powyzej to radze poczytac troche , wszedzie wszystko pisze- dla chcacego nic trudnego. jak nie spelniasz jakis wymagan uczelni do dostajesz conditional offer czyli - jestes przyjeta pod warunkiem ze zaliczysz to i to na taki a taki pozion do jakiejs okreslonej daty. to wszystko
droga na univerek:

poczytac na necie o edukacji >>> UCAS.com (poczytac i wypelnic aplikacje ) >>>czekac na oferty
Cae juz mialam wiec generalnie nie bylo problemu
Czy żeby ubiegać się na studia trzeba mieć już zdaną maturę (tzn. mieć jej wyniki)??? Jestem w 2 klasie LO i myślę o studiach za granicą, ale gdybym chciała zacząć naukę w UK zaraz po skończeniu liceum, to nie mogę, bo wyniki matury są dopiero w maju, a rekrutacja na studia zdaje się że do lutego! Jak to wyglądało w waszym przypadku? Może po prostu zrobić sobie gap year albo załapać na jakieś polskie studia, szlifowac język i starać sie o przyjęcie podczas pierwszego roku! Pleaseeeee, POMÓŻCIE!!! z GÓRY THX :-)
wcale nawet nie chce wiedziec coto jest to conditional offer!i chyba wiem co robie! a oni na oceny z matury tez patrza bo byle kogo z dopami z polski nieprzyjma nawet jesli ma zadanego ieltsa!a ja sie z tym uni kontaktowalam juz dawno jeszcze przed wyslalniem do ucas wiec chyba wiedza na jakim poziomie jest moj ang!nie wazne nie mam zamiaru sie klocic ciesze sie z tego co jest!!
i powodzenia dla wszystkich
ok ok przeciez nie mowie ze nie tylko sie dziwie. a jaka to jest uczelnia? z ciekawosci? a co do ocen to jest oczywiste i tego nawet nie zakwestionowalam,bo nie maja innego kryterium . ielts to inna sprawa.zreszta wcale nie musi byc ielts. akceptuja tez inne kwalifikacje.
mary , aplikujesz sie przez ucas , nie wpisujesz ocen a potem dana uczelnia zapewne pisze do ciebie jakie oceny masz miec z matury by cie przyjeli. (tzn COnditional offer). jak sie aplikujesz przez ucas to masz tylko 3 opcje:cond.offer, uncond.offer i rejected. dlatego mnie zastanawia jak kto[ kto sie aplikowal przez ucas i zostal przyjety nie wie co to jest conditional offer. tak czy siak, warto sie skontaktowac z uczelnia i popytac jakie maja wymagania dla kandydatow z polski zanim zaczniesz szukac tych do ktorych podanie bedzie wyslane. to chyba tyle.
pozdrawiam
aha i nie sadze by "mogli ci uznac jezyk po tym co im w papierach sie napisze". bo papiery wcalew nie musza byc wypelniane przez aplikanta..:>
aha a ja pisalam ze sie kontaktowalam z uczelnia to znaczy rozmowaitp!!
nie wazne!i wcale nie mowilam ze mi jezyk uznalii po papierach bo przeciez i tak musze zdac ieltsa na 6,5 tylko ze sie zrientowali moze mniej wiecej!ej koniec tematu ja juz nie dyskutije o tym!!
ja tez o tym myslalam
po rozmowie uczelnie sie poznaja poziomu angielskiego. chyba kazdy sie kontaktuje z uczelnia przez wyslaniem aplikacji. i widzisz o to mi caly czas chodzilo- ze masz miejsce zapewnion POD WARUNKIEM ze zdasz Ieltsa. I to jest wlasnie conditional offer :) W kazdym razie zycze ci powodzenia, ielts podobno nie jest taki straszny.
No a jaka to uczelnia?
Hej ludzie potrzebuje pomocy.
Dopiero zaczełam liceum a już marze o studiach w Angli ale nie żebym była zaraz tam jakimś kujonem. chcem, potrzebuje pomocy w tym aby ktoś do mnie napisał i opowiedział mi troche!!!!!!!!!
BARDZO BARDZO PROSZE A TO MÓJ ADRES@ [email]
jak sie nie ma to nawet trzeba
wcale nie trzeba znam chlopaka z hiszpanii ktory w tym roku konczy master degree a jest dopiero na advanced i nie ma zadnych certyfikatow ani nic takiego!
to zalezy czy zaczynal aplikujac sie z hiszpanii czy bedac juz rezydentem uk. ponadto ja caly czas mowie o BA, nie wiem jak wyglada sprawa z magistrem. Wejdz na strone ktorejkolwiek uczelni i zajrzyj na entry requirements dla intennational students. zawsze chca cerytyfikatu. no chyba ze mieszkasz juz w uk kilka lat i byloby to bez sensu zeby czegos takiego wymagac:>
przyjechal i tu zaczal studja od samego poczatku!
przyjechal ale czy w tym samym roku co zaczal studia?
I jaka to uczelnia?
Prosze o kontakt. Chce wyslac aplikacje na postgraduate. [email] Podaj maila
Czy ze strony UCAS mozna sciagnac podanie w pdf?? szukalam i z tego co zrozumialam mozna wypelniac podanie on-line albo zwrocic sie do nich z prosba o przeslanie dokumentow poczta. Jestem w 3 kl liceum i zaczelam powaznie myslec o studiach w anglii-konkretnie w Luton. Moze wiecie cos o tym uni?? I Jeszcze jedno...deadline jest do czerwca a swiadectwo maturalne dostaje do reki dopiero wtedy, CAE zdaje w najblizsezej sesji wiec kwalifikuje sie do conditionall offer??
hey. Jezeli chodzi o Ucas to polecam wypelnianie formularza online - duzo szybciej i wygodniej. Papierkowa wersje mozna tez dostac w British Council ale jest z nia wiecej roboty.
Luton - wiem tylko tyle ze jakas firma sie oglaszala ze rekrutuje polakow do luton bez posrednictwa ucas. nie wiem, moze prawda a moze nie ... chociaz nieco podejrzane
Cae w sesji wiosennej? a sprawdzalas juz czy twoja uczelnia chce cae czy moze Ieltsa? ale na ieltsa zawsze jest czas (przynajmniej do dealine ;)
to jaka bedzie twoja offer zalezy od wymagan uczelni. Powiedza ci jaka ocene chca z matury zapewne. Gdzies czytalam ze warto podac oceny z pierwszego semestru (w formularzu ucas) aby mogli sie zorientowac. Potem jak juz wspomnialam - jezeli dostaniesz conditional offer- wystawia ci liste zyczen- co masz zaliczyc i do kiedy przedstawic rezultaty.
Proponuje lapac sie za ucas szybko bo to troche trwa (caly proces aplikacyjny) i potem moze byc za pozno by sie np. o akademik ubiegac

no ale pozdrawiam i zycze powodzenia :)
CAE zdaje w maj-czerwiec. Wlasnie sprawdzalam tego pośrednika. Twierdza, ze nie sa biurem posrednictwa tylko pracuja bezposrednio dla luton i ubiegajac sie o przyjecie przez nich nie ma koniecznisci korzystania z Ucas. Certyfikaty cambrige sa honorowane, ale na poczatku kwietnia sa jakies egzaminy jezykowe 'Telas' dla tych co nie posiadaja zadnego certyfikatu i chyba na to pojade....w razie gdyby cos poszlo nie tak z CAE :/. Wiec moge wyslac podanie z samymi niewiadomymi..odnosnie matury i certyfikatu?? i oni to rozpatrza?? A wymagania?? szukalam i nic nie wyszukalam:( Zdaje rozszerzona biole i chemie. Czy to wystarczy?? Czy to prawda, ze w porownaniu do studiow w polsce to tam sie nic nie robi?? np. do 20 h zajec w tygodniu, a na studiach humanistycznych nawet 6h ??!!
telas? w zyciu nie slyszalam. moze ci sie z toeflem pomylilo? zreszta ine lepiej zrobic ieltsa? jest kilka razy w miesiacu i wyniki masz 2 tyg po. pytaj w british council.
Wymagania odnosnie jezyka musza byc na stronie szkoly , a wymagania na dany kierunek (oceny).. no coz nie bedziesz wiedziala dopoki nie wyslesz maila do uczelni ktore cie interesuja.oni tez powinni ci powiedziac jakie oceny wpisac na ucas application (ja dalej obstawiam ze powinny byc to oceny z I sem ale nie wiem , lepiej sie dopytac).
Wiesz jezeli chodzi o ilosc godzin i czy sie niec nie robi..jezeli ktos chce jechac zeby nic nie robic to chyba nie warto. tamtejsze uniwersytety stawiaja bardziej na samodxzielna prace studenta, co moim zdaniem jest o niebo lepsze od tego co mamy tutaj. cale dnie wykladow, z ktorych nic sie praktycznie nie pamieta, a potem czlowiek zrabany wraca do domu. Wiadomo ze jak sie samemu uczysz to lepiej zapamietujesz informacje. W kazdyn razie z opinii ktore slyszalam w UK nikt cie za raczke nie poprowadzi ale nie oznacza to mniejszej ilosci roboty.
pozdrawiam
Dzieki wielkie za wszystko ;) tez szukalam inf o tym egzaminie i nic nie znalazlam. Pewnie masz racje z ieltsa ;) Jeszcze raz dzieki ;)
widze ze obywatel zadzior cale dnie spedza przed kompem a szczegolnie na ang.pl heheheheh
na moje szczescie ;)
do ooooo / ..a.../ linky.keegs
Jak widze ty tez :) nadal nie jestes w stanie udzielic odpowiedzi na moje pytania? DAm ci rade: jak sie chcesz "ukrywac" to sie zaloguj kilka razy pod roznymi username a nie pod kilkomanickami , bo twoje IP jest nadal widoczne ;)
pozdrawiam
Makai powodzenia :)

aha i jeszcze jedno, obywatelKA jesli laska ;)
Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 456