lingualand

Temat przeniesiony do archwium.
czy ktos uczyl sie moze w lingualand? jestem tam na kursie CAE i zastanawiam sie co sadza o nim poprzedni uczestnicy? co sadzicie o lektorach? jak zdaliscie egzamin? z gory dzieki :)
No wlasnie ja tam sie zapisałam na preCAE i zastanawiam sie czy to był dobry ruch :))) Aha uczy mnie Vincente jakby ktos cos wiedział to niech skrobnie.
Vinnie jest extra! świetnie przygotowuje do egzaminów. zdałem CAE na A! w ogóle super atmosfera. polecam!
Ktos wie coś nowego o tej szkole??? Z ich oferty wynika, że jest tania i dużo oferuje, ale opinie na jej temat w dziale o szkołach na tej stronie nie są zbyt dobre...
Obawiam sie, ze jest to szkola taka sama jak Profi-Lingua, czyli dno! Oby nie bylo tak, ze te szkole prowadza te same osoby!
Chodziłem do Profi lingua przez rok, pozniej zrezygnowałem z niej na korzyść Lingualandu. Jest mnóstwo negatywnych opinii na innych forach na temat profi i w kazdej z nich znajduje sensowne uzasadnienie, dlatego teraz nie bede obszernie wypowiadał sie na temat Profi, lecz na temat konkurencyjnego Lingualandu. Zajecia w tej Szkole trwają nie 80 , lecz 90 (czasem 95:-) minut. Szkoła również oferuje pakiet zajęć dodatkowych ; gramatyka , konwersacje. Kolejnym plusem jest cena jednego semestru- w zalezności od sposobu zapłaty (raty, całość) w przybliżeniu jest to ok. 600 zł, czyli tyle samo , ile w Profi. Jednak wg mnie najmocniejszym argumentem przemawiającym na korzyść Lingualandu jest liczebność grup. W mojej grupie jest 5 osób!!! Najliczniejsze grupy w Lingualandzie mają ich 10. "Na drugim roku" zajęcia prowadzone są naprzemiennie przez polskiego lektora i nativa. Obie lektorki prowadzące grupy hiszpańskiego są bardzo kompetentne, sympatyczne i zaangażowane w pracę. Nie jest to tylko moje wrażenie lecz całej naszej grupy. Atmosfera panująca na zajęciach wręcz zachęca do brania w nich udziału. W kazdym semestrze kursanci oceniają pracę lektorów i funkcjonowanie Szkoły poprzez wypełnienie ankiety, w której można zamieściś także swoje sugestie iuwagi. Jesli do tego dołożymy miła obsługę i porządek w sekretariacie, to uzyskamy duży kontrast z szarą rzeczywistością Profi. To pewnie dlatego nabór w Lingualandzie wzrósł o ponad 100% a w Profi ilość kursantów spada ( informacja nieoficjalna). Nota bene z Profi do Lingalandu to tylko 1 przystanek tramwajowy. Niby tak blisko a jednak Profi do Lingualandu DAAAleko!
Dodam jeszcze, że w Lingualandzie również istnieje internetowe wspomaganie nauczania polegające na mozliwości konatktu z lektorem poprzez maile. Szkoła również przygotowuje do egzaminów TELC, więc niech Profi wyda erratę do swojej ulotki, w której notorycznie uzywa słowa "jesteśmy jedyni" 'tylko u nas"... Do tego szkoła posiada kafejke internetową i siłownię, ale to juz bez większego znaczenia dla zainteresowanych samą nauką języków obcych.
A wiesz jaki poziom języka angielskiego, niemieckiego i włoskiego (ale przede wszystkim angielskiego)? Znasz kogoś zadowolonego z tych języków? Czy ktoś jeszcze potwierdza powyższe opinie?
Wiesz- prawdą jest ,że opinie na temat danej Szkoły wyrabiamy sobie przede wszystkim na podstawie nauczających nas w niej lektorów. Ja uważam swoich za profesjonalistów i jestem z nich bardzo zadowolony, co wcale nie oznacza, że moje zadowolenie podzielają pozostali uczniowie z innych grup. Mam koleżanke , ktora również jest bardzo zadowolona z Lingualandu (uczęszcza na angielski), ale zdanie jej nie w pełni podzilela nasz wspólny znajomy, który uważa ,że jest przecietnie. Sami widzicie- zdania są podzielone.
xzr
xzr
Temat przeniesiony do archwium.