praca w szkole jezykowej

Temat przeniesiony do archwium.
Czesc!
Mam pytanie; jak myslicie, czy osoba znająca angielski na poziomie CAE moze zostać lektorem w prywatnej szkole jezykowej?
Prosze o opinie..:)
hm..na moje to raczej marne szanse widze. Generalnie szkoły mają w kim "wybierać i raczej skuszą się na absolwenta kolegium czy uniwerku ( i to najlepiej z doświadczeniem ), w ostateczności biorą studentów. Nie wiem też czy masz doświadczenie w nauczaniu i przygotowanie pedagogiczne. No ale co Ci szkodzi spróbować wysłać CV??:)
Powodzenia!
jesli masz doświadczenie to tak.. Mimo wszystko spróbuj i powodzenia;)
Nigdy w życiu. W nauczaniu języka ważne są dwie sprawy- znajomośc ( to może potwierdzać zdany CAE, choć nie jest to szczyt szczęścia) oraz metodyka nauczania. A to już jest wiedza potężna. Oczywiście, że nauczyciel to tez osobowośc i takie różne ble, ble, ale aby uczyć trzeba wiedzieć jak to się robi. zadaj sobie proste pytanie > ile wiem o prawach ( wszystko jedno według jakiej szkoły lingwistycznej) rządzących procesem przyswajania języka ( language acquisition rules).Wiesz ? To teraz wybierz metode jaka zamierzasz uczyć i dlaczego w nią wierzysz? jakie kompetencje językowe stawiasz na pierwszym miejscu i jaka jest rola nayczyciela w procesie uczenia się ucznia. Dobra, wiesz. To teraz czy ważny będzie dla ciebieelement tzw. paralanguage, czy chcesz zapoznać swoich uczniów z tą sferą komunkacji? No, chyba starczy.
Life taught me that what you know is just one, very little thing.
The rest is not knowledge of a subject that you're going to perform but knowlegde of sb who could recommend you as a person to work.
It's a very sad reality but we must accept the life and try to survive somehow.
Let me apologise you for not writing Polish but I can hardly produce any utterances in this language as I'm hungarian working here.
But for my colleagues I wouldn't have my current position.
Sorry, but I can see no point in your comment regarding teaching English after CAE. Your knowledge is not what other people think about you, but these are abilities you migt use in performing your job. Teaching is far more demanding as you are working for other people who might not have time to waste waiting for you to catch up with the things you do not know.
Let's not write more and more complicated lines about working in this job. We must be people who know what they are doing! This is our knowledge.
There is nothing to apologise for. We can understand your lines in English. But how could you understand our lines in Polish?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa