o toefl-u

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 36
poprzednia |
Jesli ktos szuka informacji o toeflu, moge pomoc. Zdawalam raptem kilka dni temu.
NO to napisz coś, proszę. CO było, czy ciężko jest, co Twoim zdaniem jest przydatniejsze : ten egzamin czy egzaminy CaMBRIDGE? Gdybyś miała przyrównać poziom do FCE, CAE, CPE to do którego jest zbliżony? I czy wogole można tu mówić o jakimkolwiek porównywaniu? Do czego uprawnia zdanie egzamoinu, do czego jest to przydatne.... I wogóle napisz wszystko :)
Pozdro
...ja tez prosze o wszystkie inf. :)
Tak wiec, toefl jest specyficznym egzaminem mierzacym znajomosc jezyka angielskiego. Wydaje mi sie, ze nie mozna go porownac do zadnego z brytyjskich egzaminow, gdyz nie ma w nim stopni. Zdajac toefla otrzymujesz pewna ilosc punktow, ktore to okreslaja znajomosc jezyka. Tak wiec, nie ma mowy, ze FCE lub CAE mozna w jakis sposob przelozyc na Toefla. Po ilosci punktow jakie otrzymasz z tego testu wiesz na jakim jestes poziomie jezykowym.
Ja zdawalam test komputerowy i to o nim wiem najwiecej. Max. ilosc punktow to 300, ja dostalam 270, wiec mozna powiedziec ze znam angielski ma poziomie bardzo wysokim. Nie wiem, czy tak to dziala ale tak na zdrowy rozum mozna jakos wydedukowac, ze skoro 300- to absolutnie perfekcyjna znajomosc jezyka, tak wiec 250- zaawansowana, 200- srednia.
Toefl jest egzaminem uznawanym na calym swiecie przez wiekszosc instytucji naukowych. Z tego co wiem, czasami rowniez pracodawcy (amerykanscy) wymagaja wlasnie tego egzaminu.
Gdy decydujesz sie zdawac ten egzamin musisz wiedziec dokladnie dlaczego go chcesz wziac. Np. w moim przypadku byla to chec studiowania na jednym z europejskich uniwersytetow. Tak wiec dowiedzialam sie jak duza ilosc punktow musze zdobyc na Toeflu bym mogla skladac podanie. Suma byla zawrotna jak dla mnie(240), patrzac na to ze czesc amerykanskich uniwerkow wymaga ok 213.
Z racji tego, ze toefla zdawalam zagranica nie orientuje sie jakie instytucje w Polsce nadzoruja ten test. Cena jest 130$, placona karta lub czekiem.
Zapisac sie na test mozna telefonicznie( dzwoniac do Dani?) lub przez strone internetowa(szczegolnie polecam). Po kilku dniach dostaje sie demo na cd i mozna pocwiczyc zadania. Egzamin bedzie wygladal dokladnie tak samo jak na demo. Nawet tematy bede podobne.
Nie wiem co jeszcze mozna napisac.
Jak macie jakies pytania to czekam.

Pozdrawiam.
Czesc dziewczeta!

Ja tez ostatnio zdawalwem toefla komp. i trafilkem 273. czyli prawie to samo co Ty Monmari. Wynik przyzwoity ale UWAGA dla zdajacych. W jednej sali sa tez zdajacy inne egzaminy i u mnie w czasie listeningu wszyscy wokół zawzięcie stukali w klawisze. Nie dalło rady się skoncentrować. Spieprzyłem listening (najmniej ze wsazystkich razy kiedy robiłem testy) i byłem wściekły, z czasem trochę przeszło ale JAK ĆWICZYCIE POPROŚCIE KOGOŚ ŻEBY SYMULOWAŁ WARUNKI PRAWDZIWEGO EGZAMINU.

Monmari, Wg nkt stron, 267 to poziom native speakera, więc GRATULACJE!


Wszystko co napisała Monmari to prawda; dzwoni się do Holandii i można umówić egzamin za 4 dni. Wyniki dostałem po 2 tyg. W Polsce tylko wersje papierow (odradzam). Komputerowe w Berlinie, Pradze i Wilnie.
Wszystko o Niebo szybciej i prościej niż z FCE, CAE, CPE. A także lepiej bo ang. egzaminy uznają tylo angole, a toefla na całym świecie, też w Angli.

Toelf jest ważny tylko 2 lata, ale teraz wszyscy patrzą na datę Cambridge exams także.
Ponadto Toelf jest niebo od nich prostszy. Prawie wcale nikomu niepotrzebnych głupich idiomów, phrasali czy porypanych tekstów.
Tylko listening po jednym razie, długie teksty i essey znacznie różniący się od cambridge`a.

Początkowo trudne, ale też o wiele bardziej życiowe.


+ software jest zupełnie identyczny jak egzamin. Zaleta nie do przecenienia.
Ludzie, orientujcie się troszkę...MOŻNA ZDAWAĆ KOMPUTEROWO W WARSZAWIE!!!...na Koszykowej w PJWSTK. Pozdrawiam
czy mozna gdzie taka plytke z testem znalezc w necie??? a moze ktos by mi wyslal na poczte: [email]
jakby co podaje maila
Gdzie? Kiedy? Od kiedy?

p.s. jeszcze w pazdz. się nie dało, skąd ta nagła zmiana?
toefl.org
toefl.org
powerpreparation software
ok. 30MG
alez nawet 300pkt na TOEFL to nie poziom native speakera:))!!! Reklamujacy swoj biznes organizatorzy tego typu egzaminow wiele napisza aby podkreslic wage tego egzaminu. Sama widzialam w USA studiujac pelno Azjatyckich studentow ktorzy zdali ten egzamin na powyzej 250 ( minimum dla postgraduate studies), a co drugie zdanie mowia z bledami i w sposob niezrozumialy dla kogokolwiek. Ot porozwiazywali pare ksiazek z testami i zdali. Tutaj sie metoda zdawania liczy! Umiejetnosc rozwiazywania tego testu jest bardzo istotna.
Toefl nie jest znowu takim trudnym egzaminem i nawet jesli pojawia sie najtrudniejsze w wyniku poprawnych odpowiedzi, pytania oscyluja one na poziomie post-CAE. Mam kolezanke, ktora zdala TOEFL na 280 pkt a CPE na C. W TOEFL wiecej jest tekstow naukowych ale nie umywa sie to do poziomu qualitative part GMAT czy GRE egzaminow, ktore sa duzo trudniejsze niz TOEFL.

Ale ale.... Nie bede taka i nie bede podwazac radosci tych, ktorzy zdali dobrze ten egzamin. Gratulacje:)
.....
Czesc mam pytanie odnosnie toefla...NIe wiesz moze jak wyglada wersja speaking?
zdaje w tym roku mature (w maju) i chcialabym od semestru letniego a najpozniej zimowego zaczac nauke w college ...mam juz wszystkie dokumenty potrzebne do starania sie o wize F-1 aplikacje o przyjecie na studia. chcialabym sie dowiedziec gdzie musze sie zarejestrowac aby zdawac TOEFL.slyszalam ze musze rejestrowac sie az w Holandii czy to prawda?jakie książki byłyby najlepsze do nauki,testy.nie mam czasu na kursy w szkole językowej. bylabym bardzo wdzięczna za pomoc, bo u mnie w mieście można umrzeć a nic sie nie dowiem. moj mail to [email] lub numer [gg] .
i jeszcze gdzie moge dowiedzieć sie o terminach egzaminów.dziekuje wszystkim za pomoc.
Hello,

Z Twojego posta wnioskuje, ze zdawales wersje komputerowa. Czy w wymaganiach uczelni sa jakies roznice miedzy tym papierowym a komputerowym? Czy wszystko na rowni traktuja?
Podaj mi, prosze, namiary na strone, gdzie ten tel. mozna znalezc i gdzie mozna sie zarejestrowac.
W jakim miescie zdawales, na czym ta cala procedura polega?

Z gory DZIEKUJE za odpowiedz.

>>>Moj MAIL: [email]

pozdrawiam serdecznie,
Pure Playa.
cześć,czy mogła byś mi napisać ile kosztuje egzamin i jakie są wymagania
Wejdż na toefl.org i przeczytaj dokładnie biuletyn, tam jest wszystko napisane.

Speaking będzie na toelfu od wrz. 2005 (chyba). Teraz można zdać TSE.
Cześć!
Częściowo się z Tobą zgadzam, ale:

1. chyba chodziło Ci o verbal part a nie quant.
BTW zdałem też GRE (w tym samych czasie co TOEFLA) na 99% z verbal part więc wiem o czym mówisz, i cieszę się raczej z tego wyniku a nie T-la.

2. oczywiście, że nie da się jednoznacznie powiedzieć jaki konkretny wynik z danego testu przkłada się na daną znajomość ang. Obecny toefl sprawdza tylko gram, słuchanie, czytanie i pisanie, a nie najtrudniejsze do opanowania przez obcokrajowca, mówienie (a już szczególnie przez Azjatów).
Jednak jakbym miał porównywać; swego czasu przygotowywałem się do CPE i robiłem testy w okolicach B, to wynik na toelfu ok. 270 i więcej = CPE.
(w przybliżeniu) Nie można porównywać poscz. ocen, bo też te egzaminy sprawdzają zupełnie co innego. I także do CPE można przerobić parę książęk i zdac dobrze.

A co powiesz na to, że o osobach, które zdały CPE często mówi się, że biegle znają ang.?
Przecież to też nie jest prawda. Wszystko i tak weryfikuje życie, a Toefl, jest chyba jednak b. praktyczny od cambridga. Jak uważasz?
Cześc!
toefl.org i biuletyn, tam jest wszystko.
Część uczelni wymaga tylko komp. wersji (w cywilizowanym świecie tylko ona istnieje), więc sprawdź wymagania Twojej. Pozatym, kom. jest lepsza bo 1. od razu znasz przybliżony wynik, 2. szybciej dostajesz score report, 3. chyba jest mniej hałasu niż w dużej sali.

Ja zdawałem w Berlinie, zarejestrowałem się dzwoniąc do hol. ok miesiąc wcześniej (ale wystarczy 1 tydz, jak są miejsca), dostałem e-maila potwierdzającego, a 2 tyg po teście, dostałem wyniki do domu.

A formuła testu jest prosta w porównaniu do FCE, CAE i CPE.

Powodzenia!!!
ok. 130$
żadnych - każdy może go zdawać :))
zgadza sie - oczywiscie ze chodzilo mi o Qualitative Part. I zwlaszcza ze jest to computer simulation i ze pytania "przyspieszaja";)

eeeeee tam CPE to tez nie jest egzamin na poziomie NATIVES:)))))

zdalam CPE wiele lat temu, a na studiach i tak meczylam sie z esejami bo chcialam pisac rownie dobrze jak studenci-koledzy bedacy natives.....A na to juz trzeba czasu....


Zreszta... po co komu te egzaminy?! No chyba ze jako faktor motywujacy
akceptuja obie, ale inna punktacja jest dla kazdej formy. Trudnosc ta sama.... chyba ze ktos jest technofobem i nie lubi komp;)
Cześć Rita!!!
No więc właśnie trafiłaś w samo sedno sprawy! Po co komu te egzaminy? Wydaje mi się że w Polsce istnieje b.duży lobbing egzaminów Cambridge, a one, chociaż sprawdzają znajomość ang., są chyba jednak pisane pod osoby lubujące się w prawieże literackim angielskim. Ponadto wiele osób uważa że skoro są one ważne "bezterminowo", to wystarczy raz je zdać i starczą na całe życie. Co naturalnie mija się z prawdą, bo pracodawcy patrzą na datę podejścia do egzaminu, lub też (coraz częściej) mają swoje własne egzaminy. Pewnie się sama z tym spotkałaś.

Ja przeżyłem lekki szok, gdy zobaczyłem, że te tak cenione u nas egz. Cambridge są przydatne tylko i wyłącznie w Angli, a i tam dosłownie wszędzie uznaje się toefla. Podobnie jest w UE. Więc jeśli weźmiesz pod uwagę, że cały proces zdawania egz. cambridga (od rejestracji do otrzymania wyników) trwa ok. 6 mies., to okaże się, że popisanie się konkretną znajomością języka (w odniesieniu do dane go egz.) zabiera więcej czasu niż to jest tego warte.

Natomiast toefl zyskuje na popularności, np. w Berlinie osoby chcące studiować na lepszych kierunkach muszą zdać ten egzamin i działa to jako błyskawiczne sito przy selekcjonowaniu kandydatów, trwając ok. 2 tyg.

A przecież pamiętasz że pierwotne zastosowanie tofla, to ocena czy ktoś nadaje się na studia w usa. + znakomita większość uczelni ameryk. patrzy na wynik toefla dopiero po przyjęciu kandydata. Więc w takim wypadku zdawanie toefl ma znaczenie, natomiast egz. Cambridga pozostawiłbym jako testy zdawane dla samego siebie, bez znaczenia praktycznego.

Nawiasem mówiąc, jak przeglądałem strony uniw. ang. to zaskakujące jest to że często trzeba mieć B lub A z CPE a wystarczy 250 z toefla. A gdzie indziej przejdzie nawet A i B z CAE przy 250 z toefla. Więc tak jak powiedziałaś można mieć i max z toefla, max z CPE i nie mówić płynnie po ang. lub zupełnie na odwrót. Nie ma prostego przełożenia wyników na znajomość języka.

P.S. A co do GRE i GMAT to rzeczywiście są nieporównywalne z toeflem, ale ich formuła w odniesieniu do "sprwadzania potencjału danej osoby na studiach wyższych" może tylko śmieszyć. Powiedz jakie znaczenie ma że ktoś nauczy się 10 tys. słówek. Zgoda to spradza jego zdolność uczenia się, ale czy też gwarantuje że ta osoba zostanie drugim Einsteinem lub Skłodowską???



Pozdrawiam!

Happy New Year!!!
Nie wszyscy, i tylko do wejścia toefl new generation (przynajmniej przy zdawaniu na uniw.)
Witam,

bardzo bym prosil o odpowiedzi na dwa pytania - czy termin 11 marca, na ktory mozna zapisac sie na www.toefl.org to egzamin komputerowy czy olowkowy? Niestety nigdzie nie moge znalezc informacji na ten temat.

Slyszalem, ze wstepny wynik z egzaminu komputerowego ma sie od razu po tescie, czy to prawda? Jesli tak, to czy prawda jest, ze mozna zdawac go codziennie? Gdzie?

Pytam, bo wynik musze miec juz do konca marca. Bede bardzo wdzieczny za pomoc.

Pozdrawiam
Przypuszczam ze papierowy. Na komp. nie ma terminów. Można zdawać codziennie (dni robocze). W biuletynie jest napisane gdzie dokladnie (sprawdz centers for comp-based test).

Tak od razu jest zakres (bez writingu). Ale z tego mozna dosc dobrze przewidziec ile sie bedzie mialo.

Jesli masz deadline, to zostal ci chyba tylko komp. Ale spokojnie zdazysz go zdac - wszystko na prawdziwym egz. wyglada identycznie jak testy z powerprep.
Po egzaminie komputerowym widzi sie potencjalny wynik , oczywiscie bez czesci essay ktora oceniania jest przez ludzi a nie przez maszyne. TOEFL mozna zdawac tylko 1 raz w miesiacu , a NIE codziennie.
Ciekawe gdzie?
W cywilizowanym świecie 5 x tygodniu, 2 x dziennie.

Bye!
Ok, można to było zrozymieć na 2 sposoby;
1. jak często ten test ma miejsce - 5 x tyg
lub
2. jak często jest się dozwolonym do podchodzenia do niego - 1 w miesiacu kalendarzowym, th 31 sty i 1 lutego jest ok

Co do wyniku to widać go np. tak 243 - 300 (jak się nie zrobi żadnego błedu). Skala esseju to 1 - 6 i każdy z tych stoni to 10 pkt. Więc z dobrą dokładnością +- 10 pkt można przewidzieć swój wynik.
cze, moglibyście napisać coś dokładniej na temat egzaminu komputerowego, którego podobno można zdawać w Warszawie. Może jakiś adres numer telefonu?
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 36
poprzednia |

« 

FCE - sesja zimowa 2004

 »

Pomoc językowa