Holandia i angielski??!!

Temat przeniesiony do archwium.
hej diewczyny!Mam pytanie do tych ktore byly w Holandii, czy wyjezdzajac tam podszkolilyscie jezyk angielski?mozna sie go tam dobrze nauczyc czy darowac sobie i jechac gdzies indziej??prosze o odpowiedzi;)
a jak jest z tym w Norwegii ??
na pewno się tam dogadasz po angielsku, ale jak to mówiła moja host holenderska mama to nie jest ich język narodowy, tak więc o poprawności mozesz zapomnieć. Jeśli chcesz nauczyć sie tego języka płynnie, i nie robić błędów to ja wybrałabym raczej UK, bądź USA. Moim zdaniem Holandia nie nadaje sie do nauki języka angielskiego pod względem poprawnościowym , ale w codziennym życiu tam jest bardzo przydatny jak nie mówisz po holendersku poza tym dzieci holenderskie bbbbaaaarrrrdddddzzzzooooooo rzadko mówią po angielsku. Ja miałam to szczęscie że moja 6latka mówiła, ale żaden jej kolega ze szkoły nie mówił po angielsku także mała musiała mi tłumaczyć to co oni do mnie mówią i vice versa. Chodź pewnie opinie będą na forum podzielone (byłam rok au-pair w Usa i często te błędy ic wychwytywałam). Powodzonka:-)
byłam w holandii czesto im sie wydaje ze super mowia po angielsku a w rzeczywistosci wyglada to nie specjalnie jest to na zasadzie"kali chciec!kali musiec!" wiec w zyciu codziennym w holandii nie opanujesz perfekt angielskiego
jak chcesz szkolic angol to jedz na wyspy albo usa,w holandii mowi sie glownie po holendersku i au pair rodzinka bedzie wymagala od ciebie,zebys sie na takie kursy zapisala.inaczej dzieci beda do ciebie mowic,z ty nic nie zrozumiesz! poza tym to normalne,ze jak sie jedzie do danego kraju,to po to,zeby uczyc sie jezyka jaki tam glownie obowiazuje. papa
Ale przynajmniej mówią :) A ile dziewczyn z zagranicy mogłoby mieszkać u polskich rodzin i się dogadać? ;)
fakt macie racje
a jesli sie zapisze do jakiejs szkoly przygotowujacej do zdawania caertyfikatow np.FCE, CAE itp (bo taki bym chciala zdobyc) to da sie rade podszkolic jezyk???
ile trwa taki kurs???
czy wtedy taki pobyt w holandii ma sens??? bo myslalam zeby jechac tam na np pol roku a potem na dugie pol do anglii.
pomozcie plizzzzzz
piszcie co sadzicie na ten temat
z gory dzieki
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia za granicą