PILNE!! GG nie dziala w UK!!

Temat przeniesiony do archwium.
Prosze o pomoc!! Dlaczego gg mi nie dziala w UK?Instaluje sie, wprowadzam swoj numer, haslo i..nic, status dalej czerwony, czyli jestem niezalogowana, nie moge importowac listy kontaktow NIC!! POMOCY!!
ja tez mialam ten problem -
rozumie ze jestes na broadband - a status sloneczka to ja sama zmienialam na 'dostepny'
a czy listy kontaktow nie importuje sie w czasie instalowania - ja przepisalam wszystkich od nowa -
NO WLASNIE SAMA ZMIENIAM NA DOSTEPNY I NIE IDZIE, POZOSTAJE CZERWONY, A JESLI BYLABYM ZALOGOWANA TO LISTEBEZ PROBLEMU POWINNAM IMPORTOWAC
Wciaz nie dziala?
niestety nie...moze mam jakies zabezpieczenia w kompie przez antywirusy, krote nie pozwalaja na to???juz sama nie wiem:(((((((
wejdz no na czat, pogadamy

http://tinyurl.com/9kz3o
tak to ja, poczekaj tam...
mialam ten sam problem z BT, tragedia, ale kuzynka przyjechala i sie uruchomilo po pol roku, jaka ulga:) powodzenia
mi w uk gg dzialalo normalnie. moze twoj komp blokuje polaczenia z netem? jak instalujesz to czasami sie pojawia okno z pytaniem czy gg moze laczyc sie z netem, jak klikniesz always block to nie bedzie dzialas ;/ ale moze to o cos innego chodzi?
hej Kacia!
czy udalo Ci sie polaczyc z gg? kurcze ja mam ten sam problem i juz kilka miesiecy mecze sie z tym i nic...
jak mozesz to daj znac jesli juz cos zdzialasz:)
pozdrowienia
nadal nic:(( juz chyba z 200 razy go instalowalam i nic, nie wskakuje dostepny...
Może spróbuj poprzez inny komunikator? Może Tlen?
no kurcze ale mi na gg zalezy, a w tlenie moge miec numer z gg i liste kontaktow z gg???
tak - możesz, tlen potrafi obsługiwać gg,
jest sposób żeby sprawdzić czy da się połączyć z gg, kliknij start->run, w okienku wpisz "cmd" lub "command" w zależności od wersji jedno z tych będzie działać, potem wydaj polecenie: "telnet 217.17.41.93 8074" i potwierdź klawiszem enter, i teraz:

1. Jeśli pojawi się nowe okienko pytające o coś to znaczy, że masz do czynienia z firewallem, czyli programem który kontroluje ruch na zewnątrz, może on zezwolić lub zabronić programowi łączyć się z internetem, można wybrać opcję zezwolenia lub zabronienia - jednorazowo lub na stałe. Chodzi o to by programy nie łączyły się z internetem bez naszej wiedzy, jak łatwo się domyślić program ten może uniemożliwić działanie gg czy telnetu.

2. Jeśli pojawi się kilka dziwnych znaczków to znaczy, że połączenie się udało, jako, że raczej nie potrafimy udawać gg więc zamknij czarne okienko i jeśli punkt pierwszy jest spełniony to poszperaj w opcji firewalla, jeśli nie (nic się nie pojawiło w punkcie pierwszym) to znaczy że używasz bądź za starej wersji gg lub Twój program jest uszkodzony, możesz spróbować np tlen czy wpkontakt (oba mają gg).

3. Jeśli nie udało się uzyskać śmiesznych znaczków w punkcie dwa znaczy że nie da się uzyskać połączenia z serwerem gg, możesz spróbować inne serwery gg (wpisz w google monitor gg i daj szczesliwy traf - dostaniesz strone z listą serwerów na wiadomosc.info) - bo czasem nie dzialaja wszystkie niestety.

4. Jeśli nie udało się w punkcie trzecim uzyskać połączenia to musisz skorzystać z innego protokołu, np z jabbera, jest on lepszy od gg, potrafi się z nim łączyć, jedynym prostym klientem jabbera jest wp kontakt, załóż sobie u nich konto i spróbuj go uruchomić - pozwoli korzystać z gg.

5. Jeśli to nie pomoże musisz sobie zrobić jakiś tunel, to niestety jest już bardziej skomplikowane, ale możliwe, można też zainstalować gg (np ekg lub ekg2) na shellu i tak korzystać (dla mnie jest to najlepsze i tak własnie korzystam) ale do tego trzeba takie konto no i dostęp do innych portów właśnie. Swego czasu napisałem program który poprzez www potrafił dać dostęp do shella, kilka osób korzystało z tego rozwiązania przez jakiś czas nawet :)

powodzenia ;)
A nie wiecie może czy gg działa w Irlandii?
Bo jak nie to będę miała ten sam problem...
juz jest dobrze, zainstalowlam tlen i przenioslam liste kontaktow z gg i mam swoj nr gg:D i dziala!!!!!!!!
Ja wogole nie mialam problemu z gg. Jedynie tyle ze hosci maja Macintosha i musialam sciagnac 'kadu', ale smigam bez problemu ;)) buzka :)
ja jestem w niemczech i mi tez nie dziala:(
Jezeli masz czas na szukanie bledu w ustawieniach - wejdz na czat podany u gory i pogadaj z kolega, moninia...
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

FCE - sesja zimowa 2005