Holandia

Temat przeniesiony do archwium.
w czerwcu chcialabym wyjechac do holandi jako aupair, znalazlam rodzine z Groningen (na polnocy Holandii) ale nigdy przedtem nie bylam aupair a tym bardziej nie bylam w Holandii i nie mam zielonego pojecia jak tam jest.
Dostalam pare listów od tej rodziny i mi napisali ze moge zarobic 315 E plus ubezpieczenie od wypadków i sie zastanawiam teraz czy to ubezpieczenie to jest tylko dla osob ktore sa zarjestrowane w Holandii legalnie czy jak ktos pracuje na czarno to tez mozna kogos takiego ubezpieczyc. Pozatym mam jescze jedno pytanko czy zeby pracowac w holandii legalnie trzeba miec z Polski jakies pozwolenia...? Prosze niech mi ktos napisze jak to wyglada z ta legalna praca i praca na czarno w Holandii. Dodam jeszcze ze dopiero we wrzesniu skoncze 18 lat .
Mi sie wydaje ze praca jako au pair to nie jest na czarno, chociarz ja np nie podpisywalam zandego kontraktu itp. jestem jakby na zaproszenie rodziny. Czytalam natomiast na stronie karty Euro < 26 ze au pair to legalna praca. Karte euro mozesz se kupic i bedziesz tez ubezpieczona nawet jesli pracujesz na czarno.
Nastepnie...slyszalam pare dni temu ze wyrazono zgode na dostep Polakow do rynku pracy w Holandii ale od stycznia 2007. Te wiesci doszly do mnie z Polski, moja hostmama (Holenderka) powiedziala ze tez to slyszala ale Jej sie wydaje ze to nie jest jeszcze ostateczna decyzja. Ale rodzina i znajomi mowia ze tojuz pewne. Teraz zeby znalezc prace tutaj musialabys miec nemiecki paszport.
To tyle co wiem na ten temat. Powodzenia :)
Ja byłam niedawno w Holandii jako au pair. Załatwiałam wyjazd przez biuro, musialam miec wizę żeby byc legalnie (rodzinka się postarała). Na miejscu zgłosiłam sie na policje, dostałam holenderski dowód i rodzina wykupiła mi ubezpieczenie. Od 2007 roku już mozna legalnie pracować, wiec zastanawiam się, czy nie wrócić, bo uwielbiam Holandie. A zwłaszcza język ;)
Ja osobiscie nie przepadam za ich jezykiem, za bardzo mi sie miesza z niemieckim i angielskim,ciagle sie myle :)
Witaj. Ja jestem w Holandii jako Au-Pair. Napisz do mnie na maila to odpowiem Ci na wszystkie pytania. [email]
HEJ JA JESTEM W HOLANDII JUZ 2 LATA I JESZCZE ZOSTAJE.JAKBY KTOS MIAL JAKIES PYTANIA MOZE PISAC ,MOJ EMEIL [email] JAK DOTAD JEST SPOKO.ZA PIERWSZYM RAZEM TRAFILAM NA FATALNA RODZINKE I PO 3 MESIACH SKAPITULOWALAM HEHE,TERAZ JEST OK.MIESZKAM KOLO ARNHEM,MOZE JEST KTOS Z TYCH OKOLIC?POZDRAWIAM PAPA
Temat przeniesiony do archwium.

« 

FCE - sesja letnia 2006

 »

Pomoc językowa