linie lotnicze

Temat przeniesiony do archwium.
Jaki linia najlepiej leciec z Wawy do Cork? Mozecie mi polecic cos? Jaki koszt?
Ania!
Sprawdz sobie na necie.Wpisz tanie linie lotnicze i bingo,Wpisz jaka data Ci pasuje i takie tam.Tanie linie lotnicze to np.ryanair,centralwings,skyeurope,erlingus.Ja zaplacilam grosze z Krakowa do Irlandii,ale to z Krakowa,nie wiem co lata do Wawy.
Pozdrowienia
Grosze tzn ile?
ja znalazlam jedna linie lotnicza co leci z Warszawy do Cork, bilet kosztuje 500 zl...
Cześć Anek:-)Razem z moją koleżanką jutro rezerwujemy bilety Warszawa-Cork na 29 września br.Zdecydowałyśmy się na linie lotnicze Aer Lingus.Bilety to koszt ok.270zł\na osobę.Pod uwagę brałyśmy również autokar Szczecin-Cork, koszt prawie 500zł i 2dni drogi:-|. Nad środkiem transportu zastanawiać się długo nie trzeba.....Pozdrawiam
ja chce leciec wcześniej i moj bilet kosztuje ponad 600 zl... :/
a powiedzcie mi jeszcze, bo nie mam karty kredtrowej, rodzice tez nie. Czy bilet mozna kupic na lotnisku tak od reki zamiast przez net?
Aniu, powiedz mi jak rezerwujecie bilety? Idziecie na lotnisko, przez net?
bede wdzieczna za info :)
na żadne lotnisko!! do pierwszego lepszego biura podróży idź tam gdzie sprzedaja bilety autokarowe i lotnicze ! :)))
pozdr. :)
Na lotnisku takze mozesz kupic. Ja znalazlam sobie w necie interesujace mnie polaczenie i zakupilam bilety na lotnisku bez zadnych problemow. Jak masz blizej na lotnisko to spokojnie mozesz sie tam udac i kupic. :)
aha, to dziękuję :)
a znacie moze jakąs stronke (forum) gdzie napisane jest krok po kroku co trzeba robic na lotnisku? Gdzie iść najpierw itp? To będzie moj pierwszy raz i troche sie boje..nawet wiecej niz troche..
Najpierw odprawa bagazowa - czekasz az na odpowiendim stanowisku wyswietli ci sie twoj lot, stajesz w kolejce, dajesz na tasme swoj bagaz rejestrowany, a pani/panu obslugujacemu paszport i bilet, dostajesz karte pokladowa, udajesz sie na odprawe paszportowa, potem juz tylko czekasz na samolot (patrzysz kiedy wyswietli sie twoj lot, a obok niego nr stanowiska, jak sie nie myle 40min przed odlotem to nastepuje.
ogolnie obczaj ludzi, ktorzy beda z toba samolotem lecieli i sie ich trzymaj, jesli sie boisz, ze sie zgubisz ;)
to jest prosciutkie;) nic sie nie martw:)
Musisz byc 2 godziny przed wylotem
Najpierw idziesz do check in tam zostawiasz bagaz pozniej czekasz az wywolaja twoj lot do odprawy. tam sprawdzaja ci paszport i przechodzisz do nastepnej sali gdzie przeswietlaja ci bagaz podreczny, i jestes w miejscu gdzie mozna kupic tanie perfumy:D:D i czekasz na autobus, ktory zabierze cie do samolotu:)
i to wszystko:)
no i trzeba sie kierowac zasada: jak nie wiesz co robic to idz za tlumem;)
No wlasnie, za tlumem :)
tylko jeszcze trzeba znaleźć ten swój tłum :)
dziękuje dziewczyny!
czesc Aniu.kiedy w koncu lecicie?ja juz mam bilet na 1 wrzesnia.to nie moj pierwszy raz bycie Aupair,a i tak sie troszke boje(to chyba calkiem naturalne przed czyms nowym-nowa rodzinka).juz 9 raz bede wsiadac do samolotu,a czuje sie tak jak na poczatku.zawsze lecialam sama- ten pierwszy raz tez,ale wszystko bylo w porzadku.teraz tez bedzie.no to Dziewczyny wkrotce sie spotkamy:)see you soon
z bagazem podrecznym nie ma problemu, bo go teraz do UK miec nie mozna ;)
zreszta ile razy lecialam, nikt mi jeszcze go nigdy nie przeswietlal, wiec to zalezy
Co Ty gadasz? Od kiedy to nie mozna miec bagazu podrecznego do UK???
od wczoraj już mozna mieć. zniesiono ten alarm z czerwonego na pomarańczowy :)
jeszcze tylko wymogi co do żeli, pićia i wszystkiego co 'płynne' zostały :)
przepraszam,ale bagaż podręczny zawsze jest prześwietlany.przeciez każdy pasażer przechodzi przez bramę.ale to jest nic-odbywa sie to szybko i sprawnie.inna sprawa,gdy przegladaja Ci bagaz...mialam tak dwukrotnie.wszystko mo wyciagali.ludzie patrzyli jak na jakas przemytniczke.cala wielka torbe musialam pakowac ponownie.nie wiem od czego to zalezy-komu tak dokladnie sprawdzac.dla mnie to bylo glupie,nie wiedzialam co robic i stalam,rozmawialam ze straznikiem i sie glupio smialam.oczywiscie nic nie znalezli.kiedys zagladali mi do kazdego kosmetyku,wachali.przy takim sprawdzaniu trzeba tylko uwazac zeby nic nie zgubic.ja tak kilkakrotnie zapomnialam czegos.raz zgubilam bilet...kiedys mialam pomylone nazwisko na bilecie...wszystko da sie przezyc i rozwiazac.Do not worry be happy
jezeli chodzi o oplaty za bilety.ja zawsze kombinuje...tak zeby częsc kosztow placila rodzinka.powinno im zalezec zebyscie u nich byly.jezeli jest rodzinka ktoraa nie obchodza oplaty za podroz,wgl mnie sa to skapcy i nie beda fajni.
Z bagazem podrecznym to prosze codziennie czytac strony www. Sa dokladne rozmiary bagazu i co mozna w nim miec - jak bagaz jest powyzej rozmiarow, to nie pojdzie jako reczny. Na lotniskach w Londynie jeszcze reczny nie jest pozwalany. Wszystko idzie w przezroczystych torebkach.
do tej pory nie wiedziałam ze za lot aupair moze placic przyszła rodzinka, wylatuje 25 sierpnia z katowic do Cork moze ktos leci tego dnia
pozdro :)
Tak, teraz juz mozna, ale to na kazdym portalu juz est, wiec mozna przeczytac sobie :)
co do przeswietlania, no chodzilo mi o przesuzkiwanie totalne bagazu, raz lecialam z Heathrow to sie z tym spotkalam, brali wyrywkowo do sprawdzenia i wywracali do gory dnem bagaz, na szczescie mnie nie wzieli. Nie wiem od czego to zalezy?
mam do ciebie pytanko, ja tez bede po raz pierwszy leciała z Katowic, rodzinka z Irlandi zaplaciła mi za bilet mam potwierdzenie wydrukowane, powiedz mi gdzie mam odebrac na lotnisku ten bilet ?
dzieki
aha jeszcze jedno jak jest z tym bagazem ja bede leciec liniami Wizzar i na potwierdzeniu mam ze bagaz rejestrowany moze wazyc 20 kg, a podreczny do 10 kg przy wymiarach 55/20/40 (jakos tak). Chodzi mi zwłaszcza o bagaz podreczny od wielu osob slyszałam ze bagaz podreczny moze wazyc max 5 kg aha czy rejestrowany bagaz moze byc dowolnych wymiarów byle nie przekroczył wagi 20 kg ?
dzieki za pomoc
nigdzie nie musisz odbierac tego biletu, musisz tylko miec numer potwierdzenia i dokument, w moim przypadku to byl paszport. wlasciwie to ja pokazalam tylko paszport, oni juz wszystko maja. wiec zadnego biletu.rna co do wielkosci bagazu to musisz poczytac na stronie lini lotniczych, bo kazda ma swoje wlasne przepisy.
dowiedziałam sie juz wszystko od Wizzara bo tymi liniami lece, ale dzieki za pomoc
pozdro :)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa