do usa bez biura- co sadzicie?

Temat przeniesiony do archwium.
W tej chwili jestem summer au pair w uk ale zastanawiam sie nad wyjazdem do usa jako au pair na pol roku. z tym ze toche zal mi wydawac kase na biuro, ktore jak sie wlasnei przekonalam nic nei robi. Co sadzicie o wyjezdzie tak daleko bez posrednika?
Do stanow sa bardzo fajne oferty ( za posrednictwem biuira) tak ze rodzina oplaca Ci bilet w obie strony!:) Tylko ze to dotyczy wyjazdow na rok minimum.
Przez neta zawsze jest ryzyko... Ale jesli masz rodzine w stanach ---> ktora Cie bedzie w razie czego ratowac to moze sprobuj.
Ja ososbiscie do Stanow nawet z biurem bym sie bala:)
Mam ten sam problem. Jestem aupair w Anglii, ale wraz jedzeniem apetyt rosnie ;)) i chcialabym wyjechac do USA. Nie mam pojecia czy wyjazd bez posrednictwa jest wogole mozliwy... co z wiza itd. Zaproszenie rodziny z USA wystarczy zeby ja otrzymac?? Sama nie wiem jak to zrobic, bo przeciez biura oczekuja calkiem sporej kasy + jakiejs kaucji.
Prosze o jakies wskazowki od kogos kto cos wie ;)
Z gory dziekuje :)
wize jest łatwiej uzyskac wyjezdzajac do USA jako au pair. Nie ma trudnosci w dostaniu jej. A jesli chodzi o USA i prace, powiem tak, jesli jest wiza, jest osoba w USA na ktora mozesz liczyc i znasz jezyk chocby w stopniu komunikatywnym nie ma problemu, pracy jest full, przynajmniej tej z nizszej połki
Do Ameryki nie mozesz wyjechac jako au pair bez posrednictwa biura. W USA jest to program monitorowany przez rzad i agencje sa 'rozliczane' z wypelniania warunkow tego programu. Mozesz za to pominac nasze polskie agencje i skorzystac z internetowych posrednikow. Ale w tym wypadku czesto sama musisz sobie oplacic przelot i ubezpieczenie. Do Europy wyjazd bez posrednikow jest ok.-jak idzie nie po twojej mysli to mozna latwo znalezc cos innego lub szybciotko wrocic do domciu. Ale z USA to inna bajka- au pair ma wize J1., ktora ma wiele ograniczen i nakazow zwiaznych z danym programem. Polecam wiec posrednictwo polskich agencji-ja jestem zadowolona:)
Witam! Ja jestem zainteresowana wyjechac jako au- pair do usa...Mam pytanie z jakiego biura najlepiej i najbezpieczniej ( chociaz teraz to nigdzie nie bezpiecznie:) ) pojechac ?? Jakie sa oplaty za posrednictwo tak mniej wiecej. Prosze odpiszcie na maila.
Temat przeniesiony do archwium.