Dodatkowa praca Au Pair

Temat przeniesiony do archwium.
Czesc dziewczyny.
Jestem w Anglii juz jakies 5 msc. Na poczatku mialam ogromne problemy z porozumiewaniem sie tutaj ale teraz juz jest troszke lepiej i chcialabym poszukac sobie dodatkowej pracy. Dostaje tylko 65 f tygodniowo a to nie jest duzo,tymbardziej jesli chce sie zrobic certyfikat i jeszcze uzbierac troszke pieniazkow do domu. Mam pytanie czy ktoras z was probwala moze napisac ogloszenie i umiescic je w sklepie o babysitting. Kolezanka podsunela mi taki pomysl. Przeciez to nie jest zadna praca bo sie siedzi i patrzy w telewizor a dzieciaki spia. I dostaje sie jakas kase za to. I moze tez sie orietujecie ile mozna wzasc za 1 h babysittingu?? Bo ja kiedys robilam za 5 f za godz. ale wydaje mi sie ze placa wiecej.
Albo czy ktoras z was probowala szukac pracy na weekend?? Czy wogole operkom wolno podjac jakas prace zarobkowa ?? Bo mysle poszukac czegos na weekendy, np. w restauracji, w kuchni, no nie wiem.... ale nie wiem czy moge..
Prosze o jakies odpowiedzi czy moze podpowiedzi. :)
Witaj

Ja gdy byłam w Angli bez problemu podjełam dodatkowa pracę na weekendy i wtedy kiedy dzieciaki byly w szkole. nie mialam zadnych problemow z tym bo zadnej umowy nie podpisywałam jak to jest w przypadku jesli jedziesz w biura. powiem tak roznie to bywa spotkalam sie ze rodziny placa 3 funty za godzinke , 5 funtow za godzinke, albo 11 funtow albo tez po 120 funtow za dzien. To tez zalezy od obowiazkow jakie beda nalezec do ciebie. Mysle ze warto. sa to dodatkowe pieniazki. Moje kolezanki rowniez poszukaly sobie4 dodatkowej pracy po sprzatanie w biurach po godzinach i powiem ze kase z tego mialy świetna. Ale to już zalezy od ciebie

pozdrawiam serdecznie.
Ja w sumie przyjechalam tutaj przez biuro, ale w tej umowie nie jest wspomniane ze nie moge podjac zadnej innej pracy. A te kolezanki jak sprzataly w biurach to podpisywaly jakies umowy podejmujac ta prace. I kolejne pytanie z tym zwiazane czy pracodawcy wyplacali pieniadze na reke?? Bo przeciez jesli sie pracuje dla jakiejs firmy to oni placa czekami, czyli musialabym zalozyc konto ?? I czy do takiej pracy jest potrzebne CV czy wystarczy tylko wchodzic do firm i pytac... ??
czy wyjezdzajac jako au pair przez biuro moge napisac w jakim miescie wole byc czy musze jechac tam gdzie mi kaza
No akurat zadalas pytanie nie na temat w tym poscie. Ale powiem ci ze kazde biuro ma jakis swoj rejon w Anglii i zazwyczaj dziewczyny z tego biura mieszkaja w bliskiej odleglosci od siebie. Spytaj w agencji czy moga cie wyslac do jakiegos konkretnego miasta. Mozna podac gdzieby sie chcialo mieszkac, a wtedy oni postaraja znalezc ci tam rodzine lub niedaleko tego miejsca. To wszystko zalezy od agencji na jaka trafisz.
byc moze to zalezy z jakiego bura jedziesz , ja gdy chcialam jechac z mikroserwisu bylo wyrażnie wspomniane ze nie moge podjac zadnej pracy dodatkowej. moje kolezanki które sprzatały w biurach po godzinach zadnej umowy nie podpisywały poniewaz byla to praca dodatkowa, nie potrzebowaly CV i pieniazki mialy wyplacane roznie: jedne od razu w ten sam dzien jak pracowaly , inne raz w tyg :)

pozdrawiam
mysle ze warto osobiscie pochodzic masz wieksze szanse ze dostaniesz taka prace dodatkowa bo wtedy pracodawca cie widzi i decyduje czy potrzebna jest taka osoba czy nie.
Dziekuje za rade. Naprawde podsunelas mi dobry pomysl. :) W mojej umowie nie bylo zadnej wzmianki o dodatkowej pracy, ale jednak balam sie ze nie moge jej podjac. Chyba zaczne sie rozgladac od przyszlego tyg. tu w okolicy mam duzo duzych przedsiebiorstw wiec moze akurat mi sie uda. Narazie jeszcze nie wiem co z moja szkola, zaczal sie nowy rok i chcialam chodzic 2 razy w tyg. wieczorami. I teraz nie wiem czy to by nie kolidowalo z ta dodatkowa praca... Musze jeszcze nad tym pomyslec... :) A nie spotkalas sie z operkami ktore pracowaly moze w restauracjach czy kawiarniach weekendami ?? Bo moze sprobowalabym sie za tym tez rozejzec.
Czesc, tak jak Ty rowniez chcialabym podjac dodatkowa prace na weekendy(jestem au pair).mozesz mi napisac gdzie mieszkasz? ja w kensington -jesli gdzies niedaleko to napisz, moze sie spotkamy
Ja mieszkam w Weybridge kolo Woking. Niestety nie mam pojecia gdzie sie znajduje twoje miasto... Moze podasz mi jakies wieksze miasto kolo ktorego mieszkasz?? Ja mieszkam pod Londynem. Moge ci dac swoje gg lub maila i wymienimy poglady lub opinie :)
hejka:)

jestem operka od oklo 3 tygodni w uk w bristolu, i jesli chodzi o dodatkowa prace to moim zdaniem najlepiej na poczatku popytac hostow w koncu oni maja jakis znajomych, kontakty gdzie eentualnie au pair moglaby sobie dorobic, ja tak zrobilam, moja hostka jest menagerka w sommerfield i wlasnie dzis mam interviev w sprawie pracy, z czego sie ogromnie ciesze...:),po prostu zapytalam jej..czy moglaby mi pomoc znalesc prace gdziekolwiek, trzeba po prost pytac i szukac..
pozdrawian all au pairs:)
moje gg -636402
odezwij sie obgadamy sprawe!! ;)
No moze akurat tobie sie tak udalo. Ale opowiem ci moj przyklad, tez zapytalam swoja rodzinke o pomoc w tym. Tylko oni mi powiedzieli ze ja nie moge chyba podjac zadnej pracy zarobkowej na weekendy, a wole zeby w biurze Au Pair nie pytali o to bo jesli okazaloby sie to prawda to by byla lipa... Powiedzieli ze w gre wchodzi najwyzej sprzatanie u sasiadow, ze moga popytac. No i znalezli mi cos, sasiadka dawala mi 3 f za godzine, za sprzatanie domu... Podziekowalam jej bo nie mam zamiaru sie osmieszac, nikt nie pracuje za 3 f za 1 h. Koledzy i znajomi naszych rodzin chcieliby jak najtansza pomoc, wiec wole szukac na wlasna reke.
Witam

ja również szukałam na własną rękę. popytaj w firmach, sprzatanie po godzinach w biurach dobrze płatne. ja zarabiałam 40 f za 3 godzinki sprzatania 2 razy w tyg. kolezanka 35f. probuj moze cos znajdziesz. warto popytac zawsze to dodatkowe pieniazki na wlasne wydatki. jesli chodzi o kawiarnie to nie miałam zadnej kolezanki która by tam pracowała.

pozdrawiam
Juz zaczelam poszukiwania. A to sa bardzo duze firmy i odpowiedzia ktora prawie wszedzie otrzymuje to: musi sie pani skontaktowac z nasza agencja. Raczej nie przyjmuja tu nikogo z ulicy... Ale bede dalej probowac. I nie wiem czy jeslibym pracowala dla takiej agencji sprzatajacej to czy nie zarobilabym o duzo mniej niz ty i twoja kolezanka??? Bo agencje przeciez sobie potracaja zawsze cos. I napewno bede musiala podpisac z nimi jakas umowe... Poczekam jeszcze troche, moze znajde cos sama a jak nie to zadzwonie do ktorejs z tych agencji.
hej ja wlasnie zamierzam zaczac szukac jakiejs dodadkowej pracy na weekendy lub wieczorami, poniewaz mam zamiar wynajac wlasne mieszkanie z kolega, a za miesiac przyjezdza tez kilku moich znajomych, wiec to chyba bedzie raczej lepsze niz bycie au-pair:) tym bardziej ze czuje sie tu jakos sluzaca, rodzinka o niczym mnie nie informuje a musze robic wszystki prace domowe jakie tylko istnieja!!!!:/
tak naprawde operkowanie jest dobre na wstepie, na pierwsze miesiace, jesli w danym kraju nie masz znajomych , a chcesz tu zostac i pracowac, to daje mozliwosc poznania oklicy ludzi itp..a poza tym, au pair nigdy nie bedzie czlonkiem rodziny,jestesmy tu dla tych ludzi, do wykonywania ich codziennych obowiazkow, ktorch oni nie maja czasu badz po prostu nie chca wykonywac...zycie au pair to nie bajka tylko szkola przetrwania, a tak poza tym to juz mam prace dodatkowa hostka mi pomogla ,wiec 15 h tygodniowo za 5.05 na poczatek wystarczy...:) zycze owodzenia w usamodzielaniu sie od hostow:)
pozdrawiam
Witaj Beato,rnMam dla Ciebie ciekawy pomysł, ale to już na email. Pisz: [email]
Hej Iwona jesli jeszcze jestes to sie odezwij.
podaj meila, gg, skype jesli cos masz to napisz , albo wyslij na kom, to pogadamy!
Wyslalam ci 2 smsy ale nie widze reakcji... jeszcze raz podaje moje [gg]
dobry temat ja wlasnie sie nad tym tez zastanawiam bo mam duzo wolnego czasu ale nie iwem gdzie mozna pracowac 3 razy w tygodniu od 9 do 15
albo w weekendy podsuncie mi jakiegos pomysla :P mowa o au peirze nie o operce :D heheh :D :) :D pozdrawiam :D :) dzieluszki poradzcie :P
hej!
ja przyjechalam jako au pair z pomoca agencji i oczywiscie sobie dorabiam w moim wolnym czasie, tzn. od 9-15 i czasami wieczorami. znalazlam prace w hotelu i restauracji i oswiadczylam rodzince o tym bez zadnego pytania; w koncu to jets moj czas wolny i jesli nie koliduje z obowiazkami au pair to nic do tego nie maja. jesli chce sie zrobic certyfikaty lub cos zobaczyc to tak trzeba...
wczesniej dorabialam sobie u sasiadow sprzatajac lub chodzac na babysittingi i placili 5 i 6 funtow za godzine. nie zgadzaj sie za mniej poniewaz np.podczas babysittingu cala odpowiedzialnosc spada na Ciebie i nawet jak dzieci spia to sie czlowiek stresuje bo zawsze zaplacza lub beda kaslac, zle sie czuc lub cokolwiek...
pozdrawiam i powodzenia w poszukiwaniu zycze
ps. zawsze mozna zawisic ogloszenie na sklepie,bibliotece czy nawet slupach i przystankach..
dzieki :D ;]
Nie zgadzam sie z toba. Moja rodzinka jest zajebista. Jestem ich pierwsza au pairka i naprawde traktuja mnie jak czlonka rodziny. Dzieci mnie kochaja, a hostka jest jak przyjaciolka. Wszedzie z nimi jezdze, nawet czasem na weekendy do rodziny, wieczorami nie pozwala mi nic robic i kaze sie relaksowac, podwozi mnie gdzie chce, jak nie mam autobusu i ogolnie mam malo obowiazkow. Jest poprostu super. Wiec jak widzisz, to zalezy jak sie trafi.
hej, udalo Ci sie cos znalezc?ja tez zamierzam zaczac szukac tylko nie mieszkam w duzym miescie, w takim malym to troche trudniej, ale podobnie jak ty czuje sie jak sprzataczka, tez musze wykonywac wszystkie prace domowe.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Studia językowe