Au Pair

Temat przeniesiony do archwium.
61-86 z 86
| następna
noa26 powiedz z jakiej agencji jechalas ze jestes taka zadowolona???
czyli mowisz ez dzieci w wieku 3, 4 lata sa zle w wychowywaniu?????opowiedz jeszcze o toim pobycie....o kursach,nauce,angielskim itp
pozdrawiam
jaz z jakiej agencji jechalas????ile lat ma twoj "anioleczek"hehe ;) opowiedz jak tam jest!!!!!! jak nauka ??/ang?kursy??/
gigi nie zadowolona jestes z Cultural care??ja chcialam jechac z ta agencja!!!czy cos bylo nie tak???opowiedz jeszcze o twoim pobycie, dzieci daja sie we znaki????hehe a jaki byl twoj poziom ang jak wyjezdzalas???podszkolilas ostro jezyk???na jakie kursy chodzisz?????
czesc
ja jestem aupair ponad miesiac
sama znalazlam rodzine przez internet
i moge polecic taki wyjazd do pracy
ale oczywiscie sa tez minusy,
najwazniejsze to znalezc odpowiednia rodzine
jesli masz pytania, czekam
ewelina
Cześc!
Mam pytanie-jak znalazłaś tą prace w internecie?Ja czesto szukam i jakos nie trafiłam!Bardzo prosze o pomoc bo mam zamiar wyjechac.
Z góry dziek
Cześć Jestem bardzo ciekawa na jakich stronach szukałaś ofart pracy! Jak chcesz coś napisać o swoich doświadzczeniach to napisz [email]
hey Ewelina mam do ciebie kilk apytan odnośnie znajdowania rodzin przez internet bylabym wdzieczna jakbyć mogla nawiazac ze mna kontakt [email] pozdrawiam :)
czesc dziewczyny
podalam strony w jakims wczesniejszym moim wpidsie moze sprzed miesiaca
w przyszlym tygodniu moze bede miec troche wiecej czasu to wam cos wiecej napisze i cos doradze
pa pa
ewelina
http://www.aupair-world.net/ ta stronka jest dobra, warto skorzystac.
Fakt to dobra stronka (jestem tam zalogowana) i już poznalam pare rodzin. Ale czy ktoś wyjeżdzal do rodziny z tej stronki? Czy to bezpieczne? Chętnie poznam opinie osob ktore zalatwiły sobie wyjazd w taki sposob :)
ja mam negatywne doswiadczenia z biurem od english first- curtural care, zaplaciclam za progam , nie dostalam wizy choc biuro zapewnialo mnie ze to formalnosc bo 99% dostaje jesli jedzie z au pair, skasowali moje pieniadze za program, mam odmowe wizy a pieniedzy nie chca mi zwrocic,
mam zamiar pojsc do prokuratury, uwazam ,ze to wyludzenie pieniedzy
jesli Ktos ma taki sam problem niech sie odezwie
[email]
wcale tak z wiza nie jest do konca, ja wplaciclam pieniadze za program i wizy nie dostalam i co gorsza biuro zadnych pieniedzy nie chce mi zwrocic
Hej,ja wyjechalam do Usa,1,5msc.temu jako au pair,z Mikroserwisu,jak na razie nie mam zadnych problemow,bo chyba znalazlam swietna rodzine,i powiem Ci,jesli chcesz jechac od nich,zrob to.Ja sama wybralam te firme,ale wiem,ze duzo ludzi od nich wyjezdza,wiec chyba dobrzy sa,a zalatwienie formalnosci zalezy od ciebie,gdzie chcesz jechac,jesli do Usa to to jest troche bardziej skaplikowane,ale jesli chcesz do Uk,to z tego co wiem,jest bardzo proste,wiec jedz,trzeba szukac swojego szczescia.Ja strasznie sie balam,ze cos sie nie uda,ale teraz chyba moge powiedziec,ze znalazlam to szczescie,jesli masz pytania pisz [email]
Hej do mnie piszesz?
Ostroznie z takimi ostrymi slowami! Powiesz mi, co ma biuro do wizy? Wypisujesz takie rzeczy, a potem Ci, co nie maja o takich wyjazdach zielonego pojecia wierza w takie bzdury. Powiedzmy sobie szczerze, jestes po prostu sfrustrowana i zawiedziona, ze nie mozesz jechac i tyle. Ale czy to jest powod, zeby wypisywac takie rzeczy?
Owszem, wiekszosc au pair dostaje pozwolenie na wyjazd, ale biuro nie moze Ci tego w zaden sposob zagwarantowac. To po prostu dwie oddzielne kwestie. Podejrzewam jednak, ze co do ich obowiazkow nalezalo (znalezienie rodziny, przygotowanie wszystkich dokumentow, z wnioskami wizowymi wlacznie) zalatwili, wiec nie zwalaj calej winy na biuro. Zreszta jaka prokuratura? O czym Ty mowisz? Czytalas umowe? W wypadku nie przyznania kandydatce wizy, biuro nie ma najmniejszego obowiazku zwracac Ci kosztow. Oni swoje koszty posrednictwa poniesli, dlatego pieniadze zatrzymuja i z wiza nie ma to nic wspolnego. Jak chcialas oszczedzic, trzeba bylo samemu znalezc sobie rodzinke, przez internet chociazby, byloby bez awantur, a wizy bys pewno i tak nie dostala, bo albo nie spelnialas jakichs tam warunkow, albo konsul mial wyjatkowo zly humor. A moze w konsulacie tez sie juz prokuratura odgrazalas? To pewno w otrzymaniu wizy nie pomaga, glowy nie dam uciac, ale podejrzewam.
czesc
Jestem au piar od miesiaca, w szkocji.
Rodzinke znalazlam w necie, wlasnie na jednej z takich stronek, a zajelo mi to 3 tygodnie.
Rodzinka jest wspaniala. Kontakt zaczal sie mailami, byly tez 2 rozmowy telefoniczne i troche smsow:) Jedynym minusem jest chlod- w POlsce tropiki a ja marzne!! ale pozatym to naprawde cudownie!!
Szukajac rodzinki samodzielnie przez net masz wieksze mozliwosci poznania jej, i duzo wiekszy wybor gdyz sa oferty 1-2 miesiace do powyzej roku, jaki i rozne sa obowiazki- od psychoterapeltki dla dziewczynki ktora niechce wychodzic z domu, poprzez pomoc na farmie do zawyklej au pair.
Naprawde dziewczyny, szukajcie przez neta. Jak wam sie rodzinka niespodoba to zawsze mozecie uciec:) (umowy zadnej sie nie podpisuje) a ze rodzinki maja tutaj zazwyczaj dostep do netu to zanim uciekniesz mozesz sobie inna familie znalezc. Ale mam nadzieje ze to wam niebedzie potrzebne.
Szukanie rodzinki przez net jest chyba nawet lepsze niz przez agencje. Kasy zadnej nie dajesz posrednikom, sama wszystko ustalasz, a nawet najlepszym agencjom zdarzaja sie koszmarne rodzinnki.

Prubuj

PS z gory przepraszam za ewentualne literowki :)
ja byłam au pair w USA przez dwa lata i mogę tylko powiedzieć, że było super!!!!!!!!!
warto jest zapisać si do programu Au Piar, oprócz tego, że zwiedzisz inne państowo, możesz także poznać wiele ludzi z różnych częsci swiata.
Jesli masz jakies konkretne pytania, to smiało możesz do mni napisać mój e-mail: [email]
dziewczyny, oto stronki
przez ktore mozna szukac rodziny
www.eaupair.com
www.aupairworld.net
www.aupairs.co.uk
www.gumtree.com- ta ostatnia jest ogolnie o pracy, nie tylko aupair, ale takze innej, o wynajeciu mieszkania itp,
pozdrawiam
ewelina
Hoi lavivia:)
czesciowo sie z Toba zgadzam ( a juz na pewno co do oszczedzaniu na au pair:) jestem w NL od prawie roku i za 2 tyg. wracam
teraz mam 3 fam. z ktora zyje mi sie ok( mam wlasciwie tylko 1 dziecko pod opieka)
ale jak sobie przypomne wczesniejsze rodzinki to mi skora cierpnie..
Za rok znowu jade na au pair ale do Irlandii mam nadzieje nie bede musiala tak czesto zmieniac rodzinek:D i ze nie sknerza tak jak holendrzy!!
a i oczywiscie bede szukac fam. w internecie - nigdy wiecej agencji au pair w polsce!!!!!!!!!!!!!!!!
he ja jestem ocenie au pair w nagli potrzebuje od wrzesnia kogos na moje miejsce z praw ajzdy warunki sa super
napiszcie mi e-maila jak jestescie zianteresowan ebo ja tu ni ejetsem czesto [email]
dokladnie to samo lasce powiedzialysmy na innym forum - sadze ze to ta sama osoba. Zle umowe przeczytala a teraz pretensje do calego swiata
moja obecna rodzinka zalatwiona byla przez aupair-world wlasnie i sa super :) moim jedynym problemem wlasciwie jest to, ze mieszkam na wsi, ale jeszcze 3 i pol miesiaca i sie do miasta przeniose, od stycznia jestem z tymi obecnymi :)
i za podroz mi zaplacili :D
Jestem au Piar w USA.
I w kazdym wyjezdzie sa jakies wady i zalety.
Ja ze swojego szczerze jestem nie zadowolona ze wzgledu na to ze przyjechalam sie tu uczyc jezyka a nie mam na to czasu albo jestem juz za bardzo zmeczona po 45 godz pracy zeby wyjsc z domu.Poza tym pieniadze jakie przeznacza rodzina na edukacje sa smieszne.
Zeby sie czegos nauczyc musisz inwestpwac sama ze swojego tzw. kieszonkowego(tez smieszne sumy) na poczatku nie wiedzialam co z tym robic tyle kasy... i nawet czasem do nastepnego tyg nie wystarczalo..
(nie jestem rozrzutna) po prostu rodzina zapewnia jedzenie, a nie paliwo na dojazdy do szkoly, srodki czystosci, jak masz tel dochodza Ci rachunki.Tragedia.
No i rzecz najwazniejsza. Po malych przejsciach chorobowych stwierdzilam, ze ubezpieczenie oprucz dentysty i paru innych lakarzy nie obejmuje opieki lekarskiej nad kobieta.
Za wizyte u ginekologa trzeba zaplacic z wlasnej kieszeni ubezpieczenie moze zwrocic tylko pieniadze za opieke lekarska tylko jak jestes chora!!!
w Usa sa rozni ludzie Au pairki sa traktowane jako tania sile robocza.Bez wzgledu na rodzine goszczaca, masz mase roboty.Nie tylko dzieci ale tez pranie, sprzatanie, gotowanie.Ci ludzie moze nie sa zli. Placa oni wielkie pieniadze agencjom 5000$ za to zeby dostac au piar.Oni tez chca te pieniadze odrobic....Pomoc przy jednym dziecku 45 h/tydzien = min. 500$
wiecej dzieci placa wyzsza.
No nic.
Krytyka krytyka.Zwiedzilam za te smieszne pieniadze juz 12 stanow w USA.I moze to jest o wiele cenniejsze od wszystkich tych minusow.
Zadni wiekszych info??
2099515
Hej leci ktos teraz do USA jako au pair przez PROWORK bądz CC ? które biuro jest lepsze.. piszcie... ! Prosze o pomon.. [email] lub [gg]
a z jakiego biura lecialas??
Witam!:)
Mam 20 lat i jestem zinteresowana wyjazdem Au Pair do USA ale nie wiem tak za bardzo od czego mam zaczac ;/ Chcialabym poprostu nauczys sie bardzo dobrze angielskiego i wydaje mi sie,ze to dobra mozliwosc!:) Na poczatku chcialam wyjechac na jakis oboz jezykowy lub jakas wymiane na rok ale nie wiem gdzie sie czegos takiego mozna dowiedziec!Pozatym wrocilam kilka miesiecy temu z zagranicy (a mieszkalam tam ladnych pare lat) wiec nie jestem za bardzo obeznana w Polskim ''stystemi'' (jesli moge to tak ujac) Ostatni rok przd przeprowadzka do Polski spedzilam rok w Anglii (ale jak wiekszosc osob wie) jest tam wielu Polakow.Wiec moja mozliwosc poprawy jezyka byla mamla.

Wiec jesli ktos moglby polecic mi kilka dobrych i sprawdzonych agencji zajmojacych sie Au Pair? albo jakimis wymianami do USA?
Czy jest to wogole ryzykowne?Oplaca sie jechac?
Za wszystkie dotyczace wyjazdu wskazowki bede wdzieczna!:))))
[email]
Temat przeniesiony do archwium.
61-86 z 86
| następna

« 

Studia językowe