Czy ktos cos wie na temat wysylania paczek z UK?

Temat przeniesiony do archwium.
Otoz jest taka sprawa do obgadania!
Osoby, ktore wysylaly cos z UK do PL prosze o jakies posty lub kontakt, bo mam do wyslania maly kartoniczek o wadze zaledwie +- 350 gramow. I teraz nie wiem, czy wysylac, czy nie, bo jego zawartosc bedzie bardzo kosztowna i bedzie zblizona do kwoty ok 2000 zl, takze nie wiem co mam z tym zrobic a to musialoby sie znalesc w PL juz w przyszlym tygodniu

Dwa. Hosci z ktorymi jestem wysylali kilka razy cos do bylych au pair w Polsce i zdazyla im sie sytuacja, ze 3 listy nie doszly Angielska poczta ubezpiecza przesylki max do 250 funtow a jakbym chcial wyslac DHL lub UPS to koszt bedzie ponad 60 funtow

Takze ratujcie i cos podpowiedzcie jak to dostarczyc do PL. Gdybym mial tu kogos znajomego, to podalbym ale niestety...
Nie wysylac, bo pracownicy poczty polskiej kradna. Jesli to nie jest sprawa zycia i smierci (np. organ do transplantacji), to bym nie wysylala.
No nadal nie wiem, jak to rozwiazac, ale dziekuje za sluszna informacje! W sumie juz sie troche tego nasluchalem.... brak slow do takich osob!!!
Hejka:)
Słuchaj, moze spróbuj wysłać tą paczke za pomocą przewożnika np. Eurolines? wiem ze w różnych miastach różna firma jest ale średnio za wysłanie paczki do 5 kg biorą 15 funtów. Ja kilka razy z nich korzystalam i wszystko doszlo. Jedynym minusem jest to że ktos tą przesyłkę musi odebrać w mieście docelowym autobusu.
Spróbuj tez popytać przy polskim kościele. Czasami jeżdżą minibusiki:)))

pozdrawiam serdecznie i życze powodzenia:)
Wielkie dzieki. Tyle, ze juz jedna historyjke na temat dawania czegos do autobusow od przyjaciolki slyszalem, jak jej kolega podal tez jakas paczke... Pudelko doszlo, ale nie bylo zawartosci w srodku!!! Kurcze, troche sie takich rzeczy obawiam, bo to nie mala kwota ;/ W kazdym badz razie dziekuje za podpowiedz!! Co do kosciola, to moze byc fajny pomysl!!!

pozdrawiam i dzieki :)

« 

Studia językowe

 »

Studia językowe