pocztówka po angielsku

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

1-30 z 58
poprzednia |
Witam was gorąco ;) Mam do was mega ogromnąprośbę - otóż muszę napisać treść pocztówki z grecji - muszę tam zawżeć infromacje
*gdzie jestem np. Ateny
*jaka jest pogoda
*kogo nowego poznałam
*kiedy wracam
ogólnie ma to być tylko 50 słów ale kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać a muszę jeszcze zaliczyć niemiecki który idzie mi jeszcze gorzej ;/ będę bardzo wdzięczna - pozdrawiam
Kate(albo jakies inne imie),
I'm on a sightseeing trip in Greece. The weather's fantastic - lots of sunshine. I'm in Athens now and I want to tell you that I met very handsome guy who is a Pole too. I'm going to get back for a week.
Hope to see you as soon as we come back.

Love,
XYZ
Pole - to niemieckie określenie Polaka a nie angielskie !!
Hi Michael,
I'm on a trip in Greece. Now I'm visiting Athens. This is very beautiful city. Weather is really good. Sun is shining and it's very hot. I met a wonderful guy. He is from Germany and he is very nice. I will be at home next friday.
Take care,
XYZ
a Pole to jak najbardziej angielskie określenie Polaka
this is A very beautiful city.
THE weather is ...
The sun is shining ..
Friday (z dużej)
zgadza się!
nie wiem czemu Pole mi sie zawsze z niemieckim kojarzy :/
friday nie trzeba pisać z dużej ... skąd ty to wytrzasnęłaś ...

i wcale w pocztówce nie musi pisać "The weather" czy "The sun" to jest pocztówka do przyjaciela, więc nie trzeba tak pisać
Nazwy miesięcy i dni tygodnia ZAWSZE się pisze z dużej litery w angielskim. Tak samo jak "I". "You" natomiast zawsze z malej, chyba że na początku zdania.

"the" po to, żeby bylo gramatycznie. Nieważne czy pocztówka czy praca doktorska.
>friday nie trzeba pisać z dużej ... skąd ty to wytrzasnęłaś ...

z głowy wytrzasnęłam.

co do articles, to nie ważne czy to pocztówka do przyjaciela, czy cokolwiek innego. Jak ktoś próbuje coś pisać, niech uczy się to robić poprawnie.


następnym razem jak podważysz poprawność odpowiedzi innych osób, sprawdź dokładnie czy masz rację. Wprowadzasz tylko innych w błąd.
Dziękuje wam bardzo ;) Jesteście kochani !!!!! Naprawdę nie spodziewałam się takiego odzewu! Dziękuje najmocniej!!!!
hej mam prosbe napiszecie mi pocztowke?pytania sa takie: jestes na miedzynarodowej konferencji,na ktorej twoi rowiesnicy z calej europy dyskutuja nad problemamiz jakimi boryka sie wzpolczesna mlodziez.napisz pocztowke do swoich angielskich przyjaciol.
-poinformuj ich gdzie jestes i jaki jest temt/program konferencjii
-opisz miejsce gdzie odbywa sie konferencja
-napisz kogo ciekawego tu spotkalas
-napisz kiedy konczy sie konfederacja i kedy wracasz do domu
zalezy mi na tym mam to na jutro.pomozecie??
czesc mam ogromną prozbe czy by mogla mi ktos napisac pocztówke po nagielsku w ktorej musze opisac ze jestem nad polskim mozerzem i spotkałam gwiazde filmowa i ta pocztwoka ma byc do kolezanki z Angli i jeszcze w niej ma byc zawarte ze
*pononformowanie gdzie jestem i na jak dlugo (np Sopot i tydzien)
*opisac jaka jest pogoda
*opisac krotko spotaknie z gwiazda
*i zapytac sie kolezanki jak jej uplywaja wakacje
prosze pomozcie mi
Napisz sama i wklej do sprawdzenia, tu się zadań domowych nie odrabia. A jak ci nie zalezy na nauce (a widać, że ci nie zależy), to po prostu idź do szkoły bez zadania.
prosze pomożcie mi chociaz apiszcie jak mam to zaczac ja juz 6 razy pisalm i za kazdym razem jak dawalam nauczycielowi to triwerdzil ze to jest beznadziejne i juz normlanie nie wiem co mam zrobic:(:(:(:(:(
mozecie to sprawdzic prosze to napewno nie ma sesnu ale cos...
Hi Ola
I'mon a tri n in Sopot. I'm Else Hero days 5. There is weather spure. I have met on molo Małgorzate Foremniak.......
i teraz nie mam pojecia jak mam sie zapytac jak tobie mijaja wakce:(:(:( prosze pomozcie
and You? How are you spending your holiday:)

mozesz tak:)

a jesli w czasie przeszlym to How did you spend your holiday?
czy napisałas ta pocztówke?
Siema, mógłby mi ktoś napisac coś??? Nie pisze tutaj nic bo nauczyciele mają internet i sprawdzają czy samemu się pisze różne prace... moje gg to 7348121. Prosze o jak najszybszą pomoc, dokładniejsze info o pracy na gg
Tutaj na forum też są nauczyciele.
Heh, szkoda ze nie widzialas jak tu pisza nativi:
NIGDY nie uzywaja "a" "an" lub "the".

Zacytuje niektore, ktore mam od nativow:

1. sory 2 c u not here as arranged.
2. I tripod (nazwa klubu) wait 4u.
3. Can u text order?
4. I be there 10.45
5. Happy valentines day u go tripod this nite?
Prosze o pomoc:) panów i panie :P
...chyba twoj nauczyciel wytlumaczyl Ci, ze to ma byc twoja praca, a nie tekst ktory jest zrobiony przez drugiego nauczyciela.
Nic takiego Pani nie mówiła więc w czym problem :P
tmn1-
>>>NIGDY nie uzywaja "a" "an" lub "the".
..zanim takie rzeczy napiszesz, to wypadaloby zbadac wszystkich natiwow jez. ang. Mysle, ze takie badanie wykonales, i twoja opinia jest na tym bazowana.
Drugie - tutaj masz teksty, ktorych np. ja bym nigdy nawet nie uzywala, i wiecej nie napisala jako text-messaging. Prosze nie porownywac sms'owy jezyk mlodego pokolenia z formal prescriptive academic English.
1. sory 2 c u not here as arranged.
2. I tripod (nazwa klubu) wait 4u.
3. Can u text order?
4. I be there 10.45
5. Happy valentines day u go tripod this nite
>>>Nic takiego Pani nie mówiła więc w czym problem
Mam lepszy sposob. Podaj mi swoja szkole, twoja klase i nazwisko nauczyciela to ja od razu zrobie to i bezposrednio wysle.
Wtedy nie bedziesz musial nawet sie fatygowac przepisywaniem tego zadania.
No, bo po co tracic twoj cenny czas na nauke takiego banalnego jezyka.
Tobie on i tak nigdy nie bedzie potrzebny.
3 z tych smsow dostalem od mojego szefa!
Ktory ma okolo 50.
Jak widac drobne bledy przeszkadzaja tylko polskim nauczycielom
i to chyba oni musza tu przyjechac i zrobic rewolucje.
>>>>3 z tych smsow dostalem od mojego szefa! Ale to sa sms-y. W takim jezyku wszystko jest ok.
>>Ktory ma okolo 50....Alez on stary jest!. Przeciez juz dawno powinnien byc na emeryturze!
>>Jak widac drobne bledy przeszkadzaja tylko polskim nauczycielom...(do kogo to sie zwraca, bo mam nadzieje, ze nie do mnie)
>>i to chyba oni musza tu przyjechac i zrobic rewolucje. (Tak samo jak ang. nativi powinni pojechac do Polski i zwrocic uwage niektorym, ze bardzo slabo po polsku wladaja)
Nie mowie ze na emeyturze! Czytaj ze zrozumieniem, napisalas, ze to jezyk mlodych.
Nic sie nie tyczy Ciebie, tak ogolnie pisze.
Chodzi mi o to, ze w Polsce nauczyciele na sile wmuszaja w Cebie zasady i nie przepuszcza drobnego bledu, a najwazniejsze jest to aby sie porozumiec. Napisalas rowniez, ze zawsze "I" pisza z duzej litery, ze zawsze stawiaja "the" itp. Wiec tylko chcialem zwrocic uwage, ze tak nie jest.
Sam bylem zaskoczony, bo mi tez tak w Polsce wmawiano.
Pisza tak jak im jest wygodnie.
I tych zwrotow niestety nie ucza w szkole, a potem sa problemy z rozumieniem potocznego jezyka, sam na poczatku mialem duze problemy.
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 58
poprzednia |

« 

Szkoły językowe