kilka zdan na ang- prosze :)

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

Witam potrzeboje prztlumaczenia kilka zdan na angielski ..
z gory dziekuje

Origami - sztuka składania papieru, pochodząca z Chin, rozwinięta w Japonii i dlatego uważa się ją za tradycyjną sztukę japońską. W XX w. ostatecznie ustalono reguły origami: punktem wyjścia w ma być kwadratowa kartka papieru, której nie wolno ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać i z której poprzez zginanie tworzone są przestrzenne figury.
Do Japonii origami trafiło za sprawą chińskich mnichów, którzy przynieśli także umiejętność produkcji papieru. Początkowo papier był sprowadzany do Japonii z Chin, a jego trudna dostępność i wysoka cena sprawiały, że był wykorzystywany w religijnych ceremoniach shintō, dlatego papier kojarzono z bóstwem ("kami" - papier, bóstwo). W XVII w. Japończycy opracowali własną technologię wyrobu papieru (washi), a to z kolei doprowadziło do rozpowszechnienia papieru i rozkwitu origami. W 1797 r. w Japonii powstał pierwszy podręcznik origami, gdzie pokazano 49 sposobów składania żurawia, japońskiego symbolu szczęścia i życia. W współczesnej Japonii origami jest również jednym z elementów wychowania dzieci.
przetlumacz sama, sprawdzimy.
niestety nie znam angielskiego, a jest mi potrzebny ten artykul.. jak by bylo mozna to b.dziekuje !!!
A możesz wytłumaczyć po co Ci artykuł po angielsku skoro angielskiego nie znasz? Kolekcjonujesz artykuły w obcych językach?
>A możesz wytłumaczyć po co Ci artykuł po angielsku skoro angielskiego
>nie znasz? Kolekcjonujesz artykuły w obcych językach?

Strasznie ciekawska sie zrobilas.

Pozdrawiam
To nie ciekawość tylko podejrzliwość.
nie kolekcjonerka nie jestem.. poprostu potrzeboje do szkoly na gazetke, mam jezyk niemiecki a nie angielski, moja wychowawczynia jest p. od angielskiego wiec pytam, no ale jak nikt nie moze pomoc to nic , trudno... ale dzieki za checi
To dlaczego tej gazetki nie zrobi ktoś, kto zna angielski? Dziwne.
W Internecie jest pełno informacji po angielsku o origami.
bo nauczycielka uprala sie akurat na ten artykul.. no niewiem, dala go mi. pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Nauka języka