Topic o globalnym ociepleniu-pomóżcie!

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

Cześć.Potrzebuję pomocy!!!
Muszę przygotować wypowiedź na temat globalnego ocieplenia.Proszę o podsunięcie jakiegoś pomysłu...może jakieś słownictwo do tego.Chcę wypaść jak najlepiej.
Ratujcie!
Z góry dzięki.
>>>Chcę wypaść jak najlepiej.
A niby dlaczego my mamy Ci to robic, zebys TY wypadl jak najlepiej?.
Jak podasz miejscowosc, nazwe szkoly, i klase to ja od razu napisze do nauczyciela, oszczedzajac ci wklejanie i przepisywanie. Bo przeciez nawet to dla ciebie moze byc za trudne.
Wez sie do pracy LENIU!!
Co to za forum wogle
Lipa!
Ja proszę o słownictwo a nie żebyście za mnie to robili.
Więc naucz się czytać.
Za kogo ty się uważasz.
>Więc naucz się czytać.

Odpowiadając w tonie, który narzuciłeś: A Ty naucz się myśleć. Przecież nic prostszego jak znaleźć jakiś artykuł na interesujący Cię temat i wyłapać słownictwo. Jeśli artykuł w języku angielskim będzie zbyt trudny, jest sporo po polsku. Słownik masz ( a jeśli nie, to w internecie jest ich pełno ) i co Ci zostaje? Pisanie.
Czyli mam rozumieć że wy nie pomagacie,chodzi mi o podanie słownictwa dot. globalnego ocieplenia,to wszystko.
>Czyli mam rozumieć że wy nie pomagacie,chodzi mi o podanie słownictwa
>dot. globalnego ocieplenia

To raczej znaczy, że temat "globalne ocieplenie" jest tematem - rzeką. To Ty wiesz o czym chcesz pisać. Po co Ci słownictwo, które może Ci się nie przyda? Pewne jest tylko jedno:

- Global warming - globalne ocieplenie

A czy coÅ› takiego Ci siÄ™ przyda?:

- global dimming - globalne zaciemnienie
- soot - sadza
- aerosol - aerosol

Czy: Shishmaref - miejscowość uważana za pierwszą, która całkowicie ucierpiała w związku z globalnym ociepleniem...


Rada: wejdź na stronę Wikipedii. Tam masz artykuł po polsku i angielsku i w ciągu kilkunastu minut znajdziesz i wybierzesz potrzebne Ci słownictwo ( ja to , które Ci podałam, znalazłam w pół minuty ).
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia