Used to

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

Mam pytanie. Otóz nie wiem jak napisać, z wykorzystaniem "used to" zdan typu:
- kiedys nie bylo fontanny(there didn't use to be fountain?)
-kiedys byl parking, a teraz sa schody do podziemia ( there used to be a parking, and now there are stairs to the underground?)
-zamiast autobusow byly bryczki ( instead of buses there used to be carragies?)
-w przeszlosci ludzie poruszali sie " z buta" lub na rowerze ( in past people used to travel by foot or ride on bike?)
>- kiedys nie bylo fontanny(There didn't use to be {a} fountain there/here?)
>-kiedys byl parking, a teraz sa schody do podziemia ( There used to be
>a parking {lot there/here}, and now there are {steps} to the underground?)
>-zamiast autobusow byly bryczki ( Instead of buses, there used to be
>{cabs}?)
>-w przeszlosci ludzie poruszali sie " z buta" lub na rowerze (
>People used to travel {on} foot or ride {a} bike?)
dziekuje za odpowiedz. mam kolejne 3 zdania.
1) w przeszlosci ludzie, nie uzywali samochodow tak czesto - in previous people didn't use to use cars so often
2) w przeszlosci bylo tutaj duzo oswietlenia( latarnie). teraz wiecej jest slupow z sygnalizacja switlna niz lat. - in past there used to be a lot of lanterns. now, there are more signalling pillars than lanterns
3)w przeszlosci byly plakaty,zostaly zastapione reklamami sklepow - in past there used to be posters, and they have been replaced by ads of shops etc.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie