inwersja stylistyczna-POMOCY!!

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

mam do rozwiązania parę zadań z inwersji z którymi sobie nie radzę, nie jestem zbyt dobra z angielskiego i nie dam rady zrozumieć "suchych"regułek ,czy ktos mógłby mi pomóc?bardzo proszę:)

zad.Uzupełnij zdania, używając słów podanych w nawiasach w odpowiedniej formie i kolejności.
1. It was a hectic day yesterday. Hardly........(we/enter) the office when the boss......(call) a meeting.
2.I`m a great fan of classical music and so......(my wife/be).
3.You really need to keep up with the times, you know. Only by using new technologies........(you/be) able to have access to unlimited resources all over the world.
4.I can`t belive he was so rude to us. Not only........(he/make) us wait for over half an hour but.........(he/not want) to listen to us!
5. .........(you/be) to be offered a job with another company, would you take it?
Czego nie rozumiesz w inwersji? Inwersja polega na zamianie miejscami czasownika z rzeczownikiem/zaimkiem (w przypadku to be), a w przypadku innych czasownikow wyglada to np. tak:
He's not a fan of hockey, nor does he love soccer
czyli na poczatku, po wyrazie przeczacym pojawia sie operator (w tym przypadku 'does'), a nastepnie czasownik jest w formie bezokolicznika.

Sprobuj sama.