Bardzo proszę o pomoc :) Czas Present Simple

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

Witam :)
Mam takie zadanie do zrobienia, ale mam z nim kłopot, bardzo bym prosiła o pomoc :) Dziękuje.
Trzeba uzupełnić luki w zdaniach, biorąc pod uwagę czasowniki w nawiasach:

I ___ (have) two brothers, Simon and Chris. They ___ (live) in London. Simon ___ (be) a pilot and Chris ___ (work) in a garage. Simon ___ (like) flying, but Chris ___ (not like) mending cars. At weekends I ___ (go) to London and I ___ (stay) with them. We ___ (go) to the theatre or to the cinema on Saturday evening, and on Sunday we ___ (walk) in Hyde Park.
Jak sama nie spróbujesz, to się nie nauczysz. To ćwiczenie jest proste, bo masz tylko jeden czas, a co zrobisz, jak będziesz musiała wybierac z kilku?
Przypomnij sobie zasady tworzenia present simple i odmianę to be. A potem podaj swoje propozycje - obiecuję, że je sprawdzę.
I (have) two brothers, Simon and Chris. They (live) in London. Simon (be) a pilot and Chris (work) in a garage. Simon (like) flying, but Chris
itp - nie, to znaczy 'jestem mam', dalej piszesz np. . W Present Simple nie dodaje sie am/is/are do innych czasowników.
I work, you work, he workS, a w liczbie mnogiej wszędzie work.
I (have) two brothers, Simon and Chris. They (live) in London. Simon (be) a pilot and Chris (work) in a garage. Simon (like) flying, but Chris < isn't like> (not like) mending cars. At weekends I (go) to London and I (stay) with them. We (go) to the theatre or to the cinema on Saturday evening, and on Sunday we (walk) in Hyde Park.
>They (live) in London.

They to liczba mnoga - bez "-s" na końcu

> Simon (like) flying, but Chris < isn't like> (not like) mending cars.

Przeczenia w present simple robi się z don't albo doesn't - pierwszy czasownik jest OK, drugi do poprawy.

> At weekends I (go) to London and I (stay) with
>them.

Końcówka "-s" pojawia się tylko w 3 os.lp.; "I" to 1 os.lp. - obie formy do poprawki.

> We (go) to the theatre or to the cinema on Saturday evening, and on Sunday we (walk) in Hyde Park.

Masz dwa razy tę samą osobę, ale dałaś dwie różne formy. Tylko jedna jest poprawna. Która? Wyjaśnienie masz wyżej.
I (have) two brothers, Simon and Chris. They (live) in London. Simon (be) a pilot and Chris (work) in a garage. Simon (like) flying, but Chris < don't like> (not like) mending cars. At weekends I (go) to London and I (stay) with them. We (go) to the theatre or to the cinema on Saturday evening, and on Sunday we (walk) in Hyde Park.

Teraz jest dobrze :)?
doesn't like - wiesz to 's' przenosi sie do 'doesn't'
don't sluzy do tworzenia przeczen we wszystkich pozostalych osobach (I don't like, they don't like itp)
Prawie:)

>but Chris < don't like> (not like) mending cars.

Chris to 3 os.lp. W 3 os.lp. operatorem jest does. Czyli przeczenie to doesn't.

Musisz pamiętać o tej trzeciej osobie - to "s" musi się gdzieś pojawić. W twierdzeniach na końcu czasownika, w pytaniach i przeczeniach w operatorze.
I (have) two brothers, Simon and Chris. They (live) in London. Simon (be) a pilot and Chris (work) in a garage. Simon (like) flying, but Chris < doesn't like> (not like) mending cars. At weekends I (go) to London and I (stay) with them. We (go) to the theatre or to the cinema on Saturday evening, and on Sunday we (walk) in Hyde Park.

Czyli teraz powinno być już ok :)

Dziękuje Wam za pomoc :) Ehh coś zapominam o tym -s :/
Mam jeszcze takie zadanie, uzupełnić w luki a, an, the, or nothing.
Czy mogłabym prosić o sprawdzenie tego ? Bo nie jestem pewna czy dobrze.

1.I have () breakfast at eight o'clock.
2.I read (the) Times every day.
3.Peter goes to () school by bus.
4.Can I have (a) chicken sandwich, please.
5.Please close (the) window. It's cold!
6.What time do you go to () bed ?
7.Paul Newman is (an) actor.
8.I like playing volleyball on (the) beach.
9.Sylvia doesn't go to work by () car.
10.David has (a) house in London.
>1.I have () breakfast at eight o'clock. OK
>2.I read {The} Times every day. to jest nazwa gazety w calosci, a wiec 'the' z duzej litery
>3.Peter goes to () school by bus. OK
>4.Can I have (a) chicken sandwich, please. OK
>5.Please close (the) window. It's cold! OK
>6.What time do you go to () bed? OK
>7.Paul Newman is (an) actor. OK
>8.I like playing volleyball on (the) beach. OK
>9.Sylvia doesn't go to work by () car. OK
>10.David has (a) house in London. OK
Trzeba uzupełnić luki, tymi słowami: am/am not, is/is not, are/are not, does/does not, do/do not, ja zrobiłam to tak jak poniżej i bym chciała żeby mi ktoś mógł to sprawdzić :) Mam nadzieje, że będzie ktoś tak uprzejmy :) Dziękuje.

1.I (am) hungry. Can I have an apple?
2.How (do) you travel to work?
3.Rome (is not) in Spain. It (is) in Italy.
4.Mary and Sarah (are) like milk.
5.(Are) James have two jobs?
6.Ben (is) like travelling by bus.
7.We aren't from Spain-we (are) from Portugal.
8.(Do) you like ice cream? No, I (do not).
Dziękuje za sprawdzenie engee30 :)
>1.I (am) hungry. Can I have an apple? OK
>2.How (do) you travel to work? OK
>3.Rome (is not) in Spain. It (is) in Italy. OK
>4.Mary and Sarah {don't} like milk. tutaj pasuje przeczenie; pasowaloby rowniez 'do', ale tego 'do' (tak zwane emfatyczne) jeszcze nie przerabialas zapewne, a znaczy tyle, co 'alez/naprawde' - w twoim zdaniu byloby 'naprawde lubia mleko'
>5. {Does} James have two jobs? 'does' - poniewaz mamy 3 os. l.poj. (James - he); 'does' poniewaz mamy tutaj czasownik glowny 'have', a ten czasownik wystepuje z operatorami 'do' lub 'does' w pytaniach i przeczeniach
>6.Ben {doesn't} like travelling by bus. tak, jak w 4
>7.We aren't from Spain-we (are) from Portugal. OK
>8.(Do) you like ice cream? No, I (don't). OK
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie