Jak zrozumieć piosenki?

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

zrozumienie języka normalnie mówionego jakoś mi idzie, ale z piosenkami mam duży problem, jak się nauczyć wyłapywać te wszystkie zlewające się słowa i dziwne zjawiska fonetyczne garagirpap (gotta get up -
), albo gari (got it -
) i inne podobne

a nawet gdybym to opanował to bym nie dal rady zrozumieć wielu zlewających się i szybko wymawianych słów

prosze o pomoc bo chcę nauczyć ucho typowych dla piosenek dźwięków by słuchając muzyki łącząc przyjemne z pożytecznym
Polecam strone http://www.lyricstraining.com/
na tej stronce sa popularne piosenki w oryginalnym wykonaniu. Zabawa polega na wpisywaniu słów ze sluchu, można wybierac spośród 3 stopni zaawansowania. Nie trzeba zatrzymywac piosenki, gdyz sama się zatrzymuje, kiedy nie wpiszemy na czas odpowiedniego słowa. Można cofac i przewijać w nieskonczoność. uwaga - bardzo wciagające!!

« 

Egzaminy

 »

Egzaminy