TOEIC

Temat przeniesiony do archwium.
Mam pytanko i mam nadzieje ze ktos udzieli na nie odpowiedzi, jak dlugo jest wazny TOEIC, na stronie pisze, ze ETS zaleca powtarzanie go srednio co 2 lata, ale nie pisze konkretnie ze jest on tylko 2 lata wazny, juz sama niewiem, a moze ktos kto go zdawal moglby mi cos na ten temat powiedziec, bede wdzieczna
To jest tak. Na certyfikacie nie ma daty ważności, jest tylko data egzaminu. Niemniej jednak w przypadku np. zgubienia swojego certyfikatu ETS wydać może duplikat jeżeli od daty zdawania nie minęło dwa lata. Chodzi tu o to że ETS zakłada że może w okresie do dwóch lat "ręczyć" że Twój poziom utrzymuje się na takim poziomie co najmniej jak na score report. Oczywiście to nie znaczy, że nie możesz nadal załączać certyfikatu do swojego CV czy że podczas rekrutacji do pracy nie mogą już wziąć tego certyfikatu pod uwagę. Chodzi tylko o to żeby po 5-10 latach od zdania certyfikatu nie udawać ze nadal reprezentuje się tak samo wysoki poziom bo jasnym jest że jeśli się nie ćwiczy rezultaty pogarszają się, a jeśli i tak się uczysz to warto jest mieć jakiś świeższy certyfikat czyli np. znowu podejść do TOEICa. Myślę, że to uczciwe postawienie sprawy a nie legitymowanie się czymś sprzed 5 czy iluś lat.
Tak jak w przypadku innych certyfikatów nawet jeśli są ważne na lifetime, to chyba nikt realnie nie uwierzy że po latach ciągle jest się takim super jak prosto po egzaminie.

« 

Pomoc językowa

 »

Ogłoszenia