listening Poznan 15.06 wersja J

Temat przeniesiony do archwium.
Hej!
wpisujcie swoje odpowiedzi, bedziemy porownywac;) ja teraz musze wyjsc ale jestem w trakcie spisywania i wieczorkiem postaram sie wyslac w miare dokladnie to co pamietam. po readingu na ktory nie starczylo mi czasu i ciezkim use przydaloby sie nadrobic troche listeningiem;) pozdrawiam wszystkich zdajacych!
Jeśli chodzi o pierwszą część, o łabędziu, to odpowiedzi zostały już gdzies podane, podobnie z drugą.
W trzeciej pamiętam, że miałam odpowiedzi D C C A B D.
Czwarta to była loteria, pierwszy speaker chyba kłócił się z kolegami i był excited, ale gadał masakrycznie toteż zgadywałam. I była babka, której przyjaciele trafili w jej gusta. Inna została zabrana na imprezę przez brata, gry wymyślone przez kogoś okazały się niepotrzebne, bo impra się skończyła. Inny speaker mówił, że nie jest towarzyski, ale nie potrafił odrzucić zaproszenia teściów na rocznicę.
Więcej grzechów nie pamiętam.
ja w 3 mam te same odpowiedzi w tescie....w 4 podobnie ale z ta impreza zanaczylam cos tam ze b dlugo trwała...kurcze jak sobie przypomne co tam jeszcze bylo to dopisze
a to moje odpowiedzi:
PART 1-wing, ducks, old stable, blood test, tablets, lamps, ring, recovery lake,

PART 2- middlemen, good reputation, horse riding, casting directors, historical, clothes, contracts, show cases

PART 3- o tym pisarzu, ale za wiele niestety nie pamietam
17. what was important in the book he read- change in style from journalism
18. What makes a best-seller- to keep reader engaged in the plot
19. Feelings gdy sie dowiedzial ze wykupiono prawa do jego ksiazki (czy cos w tym stylu) – unease about the income
20. czemu chcial zostac dziennikarzem- kontynuowac lifestyle from college
21. czemu chcial costam, ze chciał zdobyc money i fame albo być more creative
22. czemu napisal ta ksiazke paradise costam- D- to share his fascination about sth

PART 4
Speaker 1- C- argued with them, A- disappointed
Speaker 2- C- happy ze trafili w jej gust, A- hasn’t got enough to do
Speaker 3- anniversary- C- hasn’t time for social life, C- couldn’t refuse invitation
Speaker 4- B- laska mowila ze dziwni ludzie byli zaproszeni, C- games were not necessary bo time szybko minal
Speaker 5- wyprowadzil się od rodzicow, C- insufficient space, B- thoughtless friend i sasiedzi pukali w sciany

porownywalam z kumpela i tylko w 3 cz mamy roznie. POZDRAWIAM!

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia