czy można nie zdać jednej części?

Temat przeniesiony do archwium.
Hej wszystkim!

Mam kiklka pytań:
- czy tak jak na FCE na CAE można nie zdać jednej części?
- czy trzeba mieć równo 60%, czy jeszcze to określą?
- czy na listenningu można robić małe błędy ortograficzne?

Z góry dzięki za odpowiedź! Do zobaczenia na egzaminie :)
Z tego co mi wiadomo to:
-tak, mozna niezdać jednej, liczy się procentowo całość ze wszystkich części
-60% to próg zdania
-przy zadawaniu CAE jako, ze jest na wyzszym poziomie niż FCE juz nie wolno zro bić żadnego błędu

Pozdro
zasady zdawalności są takie same, tylko poziom jest wyższy, co zresztą zrozumiale ;)
a jak oceniaja speaking np ktos mowi bardzo plynnie i np czemu dostanie C a nie A?? czy bardzo biora pod uwage zaawansowane slownictwo?? jak trzeba mowic zeby zdac na A?
60% to nie jest próg zdawalności, w niektórych latach progiem zdawalnosci może być 58% w innych nawet 64%. To zależy od średniego poziomu jaki reprezentowali zdawający w danym roku. Denerwujące jest to, że w Cambridge mają swoje statystki i właściwie z góry już wiedzą ile mniej więcej osób zda a ile nie, żeby utrzymać poziom zdawalności na takim samym poziomie.
na speakingu liczy się nie tylko płynność mówienia, ale też dokładna odpowiedź na pytanie, odpowiednio zaawansowane słownictwo, poprawność gramatyczna, a na discussion z partnerem- dobra komunikacja. można więc mówić bardzo płynnie, a i tak np. nie zaliczyć;) ja mam speaking jutro, więc zobaczymy, jak będzie:/
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa