korepetycje

Temat przeniesiony do archwium.
Szukam korepetytora, który przygotowałby mnie do egzaminu CAE. Czy lepiej wybrać native speaker'a czy magistra filologii?
To chyba zależy od tego jak duże doświadczenie w nauczaniu do CAE ma native i magister filologii. Są różni native i różni magistrzy...
Pozdrawiam,
Agata
Czy chcesz, żeby korepetytor przygotował Cię wszechstronnie do tego egzaminu? A może potrzebujesz konwersacji, a gramatykę i testy będziesz ćwiczyć sama?

Jeśli chcesz, by korepetytor "pilotował" Twoje przygotowanie pod każdym względem, warto poszukać osoby, która ma doświadczenie w przygotowywaniu uczniów do tego konkretnego egzaminu. Nie bój się o to spytać przed pierwszą lekcją. Lepszy doświadczony Polak niż zielony native.

Jeżeli chodzi Ci głównie o konwersacje, polecam native'a. Chociaż sama się kiedyś na nativie sparzyłam. Niestety niektórym wydaje się, że będąc rodzimymi użytkownikami języka nie muszą się przygotowywać do lekcji.

Koniecznie zapoznaj się dokładnie z regulaminem CAE + przerób kilka testów (na czas, bez oszukiwania).

W niektórych szkołach językowych można nie będąc słuchaczem przystąpić za opłatą do próbnego egzaminu.

Powodzenia,
Magda
Spotkałem się w życiu z kilkoma vativami i muszę powiedzieć, że to była strata czasu. Byłem na kursie do cae, a oni zamiast przygorowywać nas do egzaminu na lekcjach połowę czasu albo i więcej "przebębniali". Gdyby nie lekcje z Polakami, uważałbym kursy językowe za stratę czasu. Naprawdę ciężko jest trafić na dobrego nativa.
Chodzi mi głównie o speaking i writing więc chyba skorzystam z nativa. 50 zł/h:/ no ale trudno, warto zainwestować. Dziękuję za radę:)
Szczerze mówiąc, dziwią mnie troche negatywne opinie o nativach. Mój native nie dość że jest przygotowany metodycznie, to nigdy się nie obija i maotywuje nas do pracy. Nie ma mowy o tym żeby przyszedł nieprzygotowany do zajęć.
Jak widać, co native to obyczaj:)
Pozdrawiam
Ja aktualnie przygotowuje się do CAE. Moim korepetytorem jest native speaker. Jest świetnym nauczycielem. Ostro pracuję ale warto. Jak widzać nie każdy jest straszny.
Mnie do egzaminow przygotowywal native i bardzo sobie to chwalilam. Z tego co wiem, to w na tej stronce w bazie korepetycji mozna zanlezc tez kilku.
Niewątpliwie można trafić na dobrych nativów. Ja niestety do tej pory nie miałem tego szczęścia:( Może jestem uprzedzony, ale dla mnie Polacy są lepiej przygotowani do lekcji, a native często przyjdzie, tu pogada o tym, potem o tym i tyle. Choć na pewno nie jest to reguła.
a ja uważam, że najlepszy jest doświadczony nauczyciel który do tego sam może się pochwalić danym dyplomem i był tam na sali, zdawał i może doradzić, powiedzieć jak było, a nie tylko, słyszałem że...., ale nie jestem pewien, dowiem się na nast zajęcia, a potem, oj, zapomniałem się zapytać, byleby zbyć klienta.
acha i Polak wg mnie lepszy, ALE PO FILOLOGII, nie po np filozofii i mający tylko certyfikat, oni jednak są przygotowani do tłumaczenia zawiłości gramatycznych, podawania przykładów, wyjątków, a nativi, z którymi znajomi mieli do czynienia to się nadają tylko do konwersacji, nawet listu nie sprawdzą, bo tak się nie pisze, a czemu tak się nie pisze to nie wiedzą, tylko że nie tak i już, a jak się pyta jaka to regułka gramatyczna to się patrzą jak na wariata i się denerwują.
no i najchętniej spotykali się w kawiarni i za piwko też trzeba było płacić a chcieli gadać tylko o jakiś głupotach, typu a ten temat to nastepnym razem, bo nie jestem w nastroju, pogadajmy o czymś na luzie i 100 pln się należy, a nast razem się sytuacja powtarzała i kiepścizna z tego wyszła.
EXACTLY!!!
jestem nauczycielka j. ang ,Aniu lepiej jest wybrac mgr. filologii.
ten kolo ktory twierdzi ze native to tylko pogadanka ma racje.ooo zawsze wyjdziesz z nimi na dudka.
Hi Anka,
I'm a native Enhlish teacher and have been teaching in Poland for almost 4 years now.If you want English lessons online or one-to-one.Just call me on this number: [tel].
Cheers!
Saikat
Szukam dobrego nauczyciela z Gdańska, który pobmógły mi przygotować się do CAE na zimę 2005. Mógły mi ktoś polecic?
szukam nauczyciela w Katowicach, ew. Mysłowicach - w celu przygotowania do egzaminów:
1. FC - w grudniu 2005
2. CAE - w czerwcu 2006.

[email]
znalazles jakiegos korepetytora, ja tez takiego kogos szukam, jesli juz Ktos do ciebie sie odezwal to prosze daj mi tez mi jego namiary, mnie interesuje ktos z katowic...z gory dziekuje:)
[email]
Temat przeniesiony do archwium.