Listening wersja C

Temat przeniesiony do archwium.
Hej poniewaz mneij wiecej polowa zdajacych jest juz po listeningu to mozemy pokonsultowac odpowiedzi:)

A wiec part 1 o panu i jego wyprawie...
Tytul ksiazki mam \"Far Horizons\"
czul sie \"alone\"
temparatura byla \"10 stopni\"
to co powina miec cabin to wg mnei \"effective litting\"
nie widzieli \"polar bears\" albo \"whales\" tutaj nei wiem...
pozniej jeszcze bylo jakies \"package trip\"

druga czesc o soli byla dla mnei kropna nei mam prawie nic a te odpowiedzi co mam nei sa pewne...

wiec do soli dodaja \"fresh water\"
cos tam jestod \"400\" lat
a reszty tego co wstawilam nei pamietam wcale...

nastepne czesci to wybor odpowiedzi wiec part 3
pamietam tylkod wie ostatnie ze speaker jest entuzjastycznie nastawiony do czegos i ze uczniowie ogladajac jakies tam programy zdaja sobei sprawe z tego ze zawieraja bledy historyczne

co do part 4 to sie zakrecilam wtych zawodach i eni wiem czy mam cos dobrze..

Pozdrawiam

:*:*:* pytania namaila [email]
Hej, miałam tę samą wersję listeningu. wydaję mi się, że był wyjątkowo wredny! zorientowałam się, że tyle samo zrozumiałyśmy. w kabinie chyba \"heating\", zamiast litting. przy soli było jeszcze \"salary\". ostatnia część o zawodach sugerowała po dwie odpowiedzi, albo nawet trzy do jednego pytania. kiepsko mi poszło. zyczę powodzenia dalej
hej
wlaśnie miałam listening warszawa 17:30
dali wersje c
zła jestem bo czytałam wcześniej tu odpowiedzi ale nie myślałam że mogą dać to samo
z tego co pamiętam w 2częsci było jeszcze
dishes
lat nie 400 ale 1500
jakbyści coś chcieli [email] gadu-gadu 1418055
Zawsze mają kilka wersji, dzielą kraj na rejony. wersje sie powtarzają. nawet po pół godzinie w tym samym mieście. takie same wersje są w kilku miastach. ale trzeba to wiedzieć wczesniej. dlatego warto patrzeć na takie strony.
Witam !

Tez jestem juZz po części C (Warszawa 17:30)
Tiara, co do części 1 to wg mnie:
temperatura byla \"above freezing\" ???
w kabinie \"effective heating\"
nie widzieli \"polar bears\" (chyba...?)
\"package tour\"
reszte mam tak samo :-)

A jeśli chodzi o sól..... to mnie załamała
wyszło mi, że: od lat \"3500\"\' dziewczynie koło mnie, że od \"3400\"... kto ma racje??
coś było jeszcze o \"power\" i dalej pustka w głowie :-(

w trzeciej części tak samo zrozumiłam jak Ty, wyszlo mi też, że Shakespeare robił błedy historyczne, a jakis film (pytanie wcześniej) był \"...accepted...\"

A z czwartej częsci pamiętam tyle, że był nauczyciel, który teraz mieszka na wsi, prawnik który pisze książkę, pracownica banku, która .... no właśnie zapomniałam..., data processing który teraz pracuje z ludźmi...uff.. więcej nie pamiętam ... a! jeszcze jakiś sprzedawca który teraz ma czas dla rodziny...

To tyle, może ktoś potwierdzi albo poda poprawne odpowiedzi, bo niezbyt jestem pewna swoich.

Pozdrawiam i powodzenia 10 grudnia!!!!
co do temperatury to zaraz po tym jak powiedzial above freezing dodal ze 10 stopni wiec to chyba byla dokladniejsza informacja... a co do tego litting wydawalo mi sie wyraznie slysze nawet to dwa razy porzadnie przysluchalam... co do daty to moj chlopak ma 3100 lat temu ktos tam mial 1500 lat temu a ja mam 400 wiec nei wiem..:P
ehh co zobaczymy pozniej czy to co mamy to powyzej border line a czy litting czyheating sie pewnie nigdy nei dowiemy:P


pamietacie cos jeszcze?
co do \"dishes\" i \"power\" to tez pamietam ze gdzies wstawilam
dzięki Tiara,
ratujesz mi życie
A ja mam listening dopiero w niedziele 7.12. Mam nadzieje ze trafie na wersje C ;-) Wszystkie wasze podpowiedzi sobie zanotowałam. Jak wróce to napisze co usłyszałam! Dzięki
Czesc, wskiekla jestem, bo dopiero obczailam te stronke a mialam listening 30.11 o 17:30 i mialabym 1 odpowiedz wiecej - w zyciu bym sie nie domyslila, ze gosciu powiedzial \"far horizons\" (a co dopiero w 5minut ;p)

do zeglowania potrzebne mu jeszcze byly \'tools\'
oprocz tego widzieli \'enormous ...\' , noo wlasnie, co??? ja slyszalam tree, ale na morzu to chyba niemozliwe?

w drugim wykorzystywali \'minerals\' in feed animals
tez wpisalam 3500 lat

Co do tego, ze sie szybko nie dowiemy, to nie wiem kiedy, ale mozna znalezc Answer Keys na stronie - http://www.cambridge-efl.org/support/dloads/ums.cfm z czerwca 2003 juz sa :)

Poza tym przejrzalam wyniki i sa bardzo nierowne w zaleznosci od wersji testu. Dlatego uwazam, ze CAE jest niesprawiedliwy i juz mnie nie dziwi, ze w duzych firmach pytaja raczej o wynik TOEFLa

Pozdrawiam
Ten listening rzeczywiście był jednym z trudniejszych jakie słyszałem ale w sumie nie był zły
większość występujących tutaj odpowiedzi jest poprawnych z nielicznymi wyjątkami jak np z tą temperaturą gdzie w treści było \'temperature is always...\' a jak zawsze to oczywiście below 10oC. Część 2 nie była najpiękniejsza, czwarta też mogłaby być lepsza a trzecia była zrozumiała dopiero po drugim czytaniu ;-)
ale ogólnie chyba nastroje wśród moich znajomych nie są złe, więc nie należy panikować
powodzenia 10
mialam dzisiaj listening wersje C:
wiekszosc mam tak jak wyzej, z tym, ze
1. nie zgodzilabym sie, ze temp. wynosi 10st. bo 10st bylo temp. powietrza... a w pytaniu chodzilo o wode, czyli powinno byc raczej above freezing...
2. w tej wodzie plywaly chyba jakies parts of enormous trees
3. w soli na 100% odkryto ja juz 3500 lat temu...

poza tym, z tego co pamietam, w soli bylo jeszcze cos (pierwsza luka) o banks (high???), i w ostatnim salary...

w czesci trezeciej, z tego co pamietam przedostatnie mam D, czyli ze dzieci realize, ze te filmy falszuja prawde; a pytanie wczesniej - ja mam, ze ci filmowcy the best cos tam z BASIS (odp. C)... nie pamietam dokladnie o co chodzilo, ale slowo BASIS - keyword... ;))

tyle... pozdrawiam...
czekajcie czekajcie ... a co to jest litting ?
Neologizm. :)
chciałbym dorzucić coś od siebie z zadania 3. Była to wypowiedź o filmach historycznych. Pierwsze z siedmiu pytań dotyczyło WINY, jaką ponoszą młodzi holywoodzcy reżyserzy. Nie wiem, jaka jest prawidłowa odpowiedź - być może D (\"trudno już wierzyć w jakiekolwiek filmy dokumentalne\"). W tekście było o tym, że reżyserzy za bardzo ubarwiają i fragmenty dokumentalne przeplatają z fikcją, więc dokument dziś traci na wiarygodości. Prawdopodobna jest też odpowiedż B - coś w stylu \"celowo nas nabierają\". Skoro jednak mowa o winie...
nie jestem też pewien Szekspira. Może A - \"przykład tego, że nie można porównywać filmu ze sztuką\" (bo mówca usprawiedliwia Szekspira jako dramatopisarza, a oskarża reżyserów filmów) albo D - \"przykład tego, jakie zmiany wpropwadzają literaci do historii\". Jestem za A.
Co jeszcze moge dodac po dzisiejszym listingu ;)
popierwsze niezle sie usmialem jak zobaczylem znajomy zestaw C - dzieki wszystkim ktorzy tutaj zamiescili swoje przemyslenia - pomogly :))

czesc1
tytul sie zgadza, \'alone\' tez
przychylam sie do opini ze chodzilo o temp. wody a ta nie zamarza tam nigdy
jedynie nie jestem pewien co z tymi drzewami - na pewno to byly drzewa, choc to dziwne, ale tam bylo wlasnie ze tego sie nie spodziewali i nie wiedzieli skad sie wziely - pytanie jakie \'trees\' tam widzieli...


czesc2
wydaje mi sie ze pierwsze to \'mud banks\'
dalej sie zgadza z fresh water dodawanej w czasie produkcji
i tutaj cos co zmaralem, a mianowcie zamiast dlaczego napisalem kiedy caly interes sie skonczyl - podejrzewam ze stad braly sie klopoty z datami, poprostu byly podane dwie: 400 lat temu skonczyli (trzeba bylo podac co bylo przyczyna - i to bylo cos o sprowadzaniu tanszej skads) a 3500 znalezli pierwsze slady produkcji soli (z tego co uslyszalem:)
reszta tego co pisaliscie wczesniej takze sie zgadza z tym co wpisalem sam

czesc3
ciezko przekazac odpowiedzi ale pewnie latwiej sie bedzie sluchalo jesli ktos \'zakuma klimat\' :P
a wiec co zapamietalem:
filmow nie robi sie zgodnie z faktami historycznymi
szekspir swiadomie zmienial szczegoly historyczne w swoich sztukach
swiety gaj (dla nie-pretchetowcyh ludzi znany jako Holly Wood :) ) robi filmy skupiajac sie na cytuje \'surface\' czyli kostiumy itd - ja z tego wywnioskowalem ze to takie ktore maja ladnie wygladac
ciezko z tymi dziecmi, co sobie mysla o takich filmach - wg mnie sa swiadome ze to \'tylko\' film i niekoniecznie wszystko jest 100 prawda
a z ogolnego tonu wypowiedzi gosciu byl calkiem entuzjastycznie nastawiony do \'dodatkow edukacyjnych\' jesli tylko nie maja przeklaman jak filmy (wtedy uczniowie widza roznice miedzy faktami a tworczoscia filmowcow)

cz4 rzeczywiscie nie byla najlatwiejsza w swoim rodzaju ale ktos powyzej podal calkiem sensownie co sie da zapamietac z tego

zycze wszystkm powodzenia, szczegolnie w srode
a ja ide sie niedenerwowac przed \'pogadanka\' jutrzejsza :P
>tytul sie zgadza, \'alone\' te
- a nie \'on your own\'?
>jedynie nie jestem pewien co z tymi drzewami - na pewno to byly
>drzewa, choc to dziwne, ale tam bylo wlasnie ze tego sie nie
>spodziewali i nie wiedzieli skad sie wziely - pytanie jakie \'trees\'
>tam widzieli...
>tree trunks (czyli pnie drzew)
Heh, to ja też swoje trzy grosze:) Otóż z tymi \"enormuos\" to napisałam \'tree trunks\' (pełna odpowiedż: \"enormous tree trunks\" - ja miałam zaćmienie, jak się pisze \"enormous\" :D Powinno wystarczyć...) By oddzielić jakieś tam substancje od siebie, dodajemy \"fresh water\". Co do faceta mówiacego o filmach historycznych, to był nieco podejrzliwy, no bo chyba nie entuzjastyczny... Dzieciaki oglądające hollywoodzką papkę chyba zdają sobie sprawę z tego, że fakty historyczne są przekręcane. I jeszcze pierwsza część - było coś o temperaturze - napisałam \"colder\"(at the surface), bo mówił coś o temperaturze cieplejszej w porównaniu z zamarzającą właśnie powierzchnią. A ostatnia część - tragedia... Z cztery osoby mówiły o papierkowej robocie i siedzeniu za biurkiem. No i kto to, u licha, jest data processor?!
data processor to wg mnie \'przetwarzacz danych\' tylko nie wiem, czy to moze byc nazwa zawodu, czy tylko urzadzenia. W kazdym badz razie to wybralam.
Czy ktos wie na pewno?
jeśli chodzi o te drzewa to na 1000% odpowiedz jest tree trunks!
tez juz mialam listening wersion c w lodzi.
szczegolnie 2ga czesc byla strasznie trudna..

z tymi drzewami wpisalam \'tee logs\', byly tez \'tools\' i z tego co pamietam to \'effective heating\'.. \'package tour\'

part 2
pamietam ze w ostatnim wpisalam \'salary\' oraz wczesniej\'400\' ale nie jestem tych 400 pewna.. i \'minerals\' dla zwierzatek....
natomiast gdzies wpisalam \'muds\' ale to chyba za malo..;(

part 3
wybralam w ostatnim enthisiastic, wczesniej ze dzieci zdaja sobie sprawe ze troszke w filmach zmieniaja historie( i ile cos takiego bylo)
a wiecej nie pamietam juz..
Temat przeniesiony do archwium.

 »

FCE - sesja zimowa 2003