15.12 - reszta masakry ;)

Temat przeniesiony do archwium.
hello :) to znowu ja :)
ja mam do Was pytanie.. macie moze jakies materialy przydatne do writingow czy english in use? (bo reading to jakos to bedzie ;) )... ja ze swojej strony podaruje Wam transformacje jakie nam podarowal lektor na zajeciach bo uwazam ze to bardzo przydatne jest :) wiecie, te formal -> informal i odwrotnie.. tak wiec:
1. ask for information - enquire
2. a job - a vacancy
3. now - at present
4. finish your studies - graduate from
5. include sth (in a letter - photo, CV etc. ) - enclose .. (attach in emails)
6. information - details
7. late - delayed
8. ticket price - entrance/admission fee
9. when a machine is broken - out of order
10. ask for sth - request
11. money paid for a course or a competition - registration fee
12. snacks - refreshments
13. sign up for a course - enrol (noun -> enrolment)
14. look for - seek
15. on time - punctual
16. abroad - overseas
17. day that sth should be finished - deadline
18. got a letter - receive
19. come to (a meeting, class etc. ) - attend
20. no more/no less than - maximum/minimum of
21. to give a prize - award
22. to help - to assist
23. to get (buy) - purchase
24. to go with - accompany
25. to get (qualification etc.) - to obtain
26. to take part - participate
27. to give a talk - make a speech
28. alone - on your own
29. think about - consider
30. turn up - arrive
31. before / earlier - in advance
32. give back money - refund
33. two weeks - fortnight >> zawsze to jest :):):)
34. free - without/free of charge
35. look into - investigate
36. go in (4 a competition) - to enter
37. to set up (a business) - to establish
38. to be for sth - to be in favour of sth
39. let sb know - inform
40. to know about - to be aware of sth
41. make sure - ensure
42. to get out of a room / leave your job - vacate
43. sort things out - deal with
44. once a year - annual
45. to show - demonstrate
46. turn down - reject
47. to book - to reserve
48. hand in your notice - resign
49. have to do sth - be obliged to
50. sth can be obtained - available
51. enough - sufficient
52. to start - commence
53. previous - prior
54. thing - item

jak macie cos jeszcze co sie moze przydac to dajcie znac :) bo.. kiedys trzeba sie zaczac uczyc :D good luck :)
hej Squirrelka!
Jedyne co mogę polecic to książka Michaela Vince'a tam są wartościowe ćwiczonka z gramatyki, no a przede wszystkim use of english...można się za głowę złapać ile to jeszcze słówek i wyrażen można by było się nauczyć.. :) dzięki za przydatną translację, też mam coś podobnego, choc jest tego ogroooooooomni dużo i uważam że większość niepotrzebna-co za duzo to nie zdrowo, a ty podałaś najbardziej uzyteczne :) mam pytanie, czy pamiętasz mniej więcej swoje odpowiedzi z listeninu,. interesuje mnie konkretnie part3 i 4, bo skoro to Ty zadałaś pytanie o drukowane litery to zakładam, ze też pisałaś grupę B :)
żabka, jak możesz to wyślij mi to spakowane na [email] ok? będę wdzięczny :)
dzieki bardzo:) tego wlasnie mi brakowalo:) register transfer to istna masakra:/
żabka >> ja pisałam wersję C - a moje odpowiedzi podałam w 'listening - Gdańsk - 05.12' ;)
Hej zabka!Ja pisalam grupe B wczoraj w Wawie.I nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie czesci 3 i 4 to byla masakra. Listening zawsze byl moja ulubiona czescia i calkiem niezle mi zawsze szlo ale wczoraj.....tragedia.W czesci 4 speaker 1 wybralam ze pomaranczowy ma cos wspolnego ze srodowiskiem i ze byla to dekoracja na jej slubie, speaker 2: tu chyba wybralam kitchen equipment i ze w latach 30 refreshing,speaker 3: textile buyer i ze ludzie musza byc careful jesli chodzi o dobor kolorow, speaker 4:technika malarska i ze to bylo unsettling(to strzelalam wiec pewnie jest zle) a speaker 5:strong and weak colors i ze cos tam z u niej w kraju ludzie bardziej dbali o to (i z tym mam problem bo mialam wczesniej cos ze srodowiskiem ale w ostatnim momencie zmienilam) :) Jesli chodzi o part 3 to: w pierwszym wybralam odp z dzieckiem ale teraz mysle ze to chyba byla inna, potem ze powinna trzymac sie tylko bycia comedian, i nastepne ze kobiety moga sie zalamac, ze woli to od aktorstwa bo jest bardziej relaxing,ze cos tam watching people pomoglo jej w napisaniu ksiazki, i reszty niestety nie pamietam...napisz swoje odpowiedzi to porownamy....pozdrowienia
W pierwszym to chyba chodziło o kwiaty
reszta mniej więcej podobnie. Trzeciego prawie wogóle niepamiętam, ale też napisałam o dziecku. Teraz myślę, że ta odpowiedź była najbardziej oczywista i pewnie dlatego nieprawidłowa... Wogóle 3 i 4 część to był jeden wielki kanał (dzięki Bogu, że chciaż dwie pierwsze nie były trudne (zawsze to prawie 50%)
squirellka (tak to sie chyba pisze?:) ) jesli i masz i mozesz to podaj tych tlumaczen formal-informal wiecej, fajnie skompresowane to jest i lepiej wchodzi:)) dzieki!
ja pisalam 4-go w katowicach.. ten list b to jakas tragediaaaaaaaaa.....a odpowiedzi mialam podobnie.... PPZDROWKI ANIAA
kinga >> ja mam tyle. ale wiecej jest tu>> http://www.motofan.net/cae/transfer.zip - thx 2 Zbyszek :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

CAE - sesja zimowa 2004

 »

CAE - sesja zimowa 2004