Listening - wersja C

Temat przeniesiony do archwium.
Witam! czy pisał ktoś wersję C listeningu? Ja własnie jestem po. Jak wrażenia? Niby nie był az tak trudny, ale czesc 1 mnie wybiła...JAkie macie odpowiedzi? Ja pamietam ze wpisywałam gdzies: sport(lessons), challenge, Tanzania, 35%, hotel(?), market, free tickets, art college, park (in Africa, ale nie wiem czy to jest dobrze, gdzieś usłyszałam park i wpisałam) a jaki macie tytuł jego najsłynniejszego dzieła? ja na pisałam cos z elephant...hmm, wiecej nie pamietam z czesci 1 i 2,a co napisaliście w 3 i 4? pozdrawiam:)
ja mam w pierwszej z tego co pamiętam challenge, street furniture, Town Hall, sport lessons (czy sports powinno być?) tickets, restless, 35%, hotel, w drugiej, hmm.. nie pamiętam, a w trzeciej: variety of roles, parents are reluctant, children like the public czy cos o tym znaczeniu, oraz że jest niespokojna how they will be regarded. w 4 zwaliłam, połowe mam chyba dobrze, na pewno zaznaczyłam w 1 B. ogólnie obiektywnie nie było trudne, ale mi poszło kiepsko, z tego co rozmawiałam z ludźmi to chyba połowe mam dobrze. oby dyło 60 %, zobaczymy w marcu... a Wy?
ja pisałam
to z elephant to było 'Wise old elephant' :)
reszte mam podobnie, oprócz głupich błędów
a, i tam było safari park, ja napisalam tylko safari :(
ja pamiętam jeszcze foot bridge, tramps and buses, safari park...kurde i chyba napisałam Art College, jak myślicie uznają z dużej litery?? Też mam restless,a to jest dobrze:)? A jak macie w 4 czesci ostatniego speakera?
a ja mam tylko park bez safari i hall bez town... i tez mam restless:)
A wpisywaliście Tanzanie?
bardzo smiesznie wypadlo z Tanzania, bo gosc wymowil to tak, jakby mial kluchy zamiast jezyka, ale ogolnie to bardzo ok
w 4 części ostatnia babka mówiła, że na modny kurs dla kobiet się zapisała, a dalej nie wiem chyba w końcu wstawiłam, że czuła sie źle z ludźmi w grupie
Jesli masz art college z dużej litery, to powinni uznać:) a jesli mam samo park i Hall, to chyba nie uznają...jak myślicie?
Za jedno slowo zamiast dwoch jest zazwyczaj przyznawane pol punktu, chociaz spotkalem sie z przypadkami gdzie mozliwy byl nawet 1 punkt, takze nalezy byc dobrej mysli
dziex:) Nom, jestem dobrej myśli:)
jakie ksiazki polecacie do CAE. Ja korzystam z "Fast Track to CAE" i jestem zadowolony.
Focus on C.A.E.
ready for CAE bardzo dobra moim zdaniem!
Zgadzam się. Ready for CAE jest bardzo dobra jak chodzi o słownictwo, co jest chyba najważniejsze, przynajmniej było w moim wypadku. Polecam również Upstream Advanced.
Ja korzystałam z Upstream Advance, całkiem niezła:)
Thx.
Temat przeniesiony do archwium.