kto zdaje CAE w grudniu?

Temat przeniesiony do archwium.
Kto zamirza podchodzić do egzaminu w grudniu? Może jest tu ktoś z Krakowa?
z Krakowa może nie, ale z Łodzi już bardziej:)
a jak idą przygotowania? ja nie mogę zmobilizować do systematycznej pracy z książką i testami. Wolę czytać, słuchać lub oglądać po angielsku, ale to raczej dla przyjemności.
A jest ktoś z Krakowa.
Ja do egzaminu co prawda przygotowuję innych a nie siebie ale zawsze mogę pomobilizować ;-)
Popracuj trochę na writingiem.
Z czego się uczysz (mam na myśli książki)?
>Popracuj trochę na writingiem.

nie jest to łatwe, jak nie ma kto sprawdzić i poprawić błędów.

>Z czego się uczysz (mam na myśli książki)?

uczę się (przynajmniej teoretycznie) z następujących pozycji:

CAE Result
Fast Track to CAE
Practice Tests Plus CAE 1 i 2
Advanced Language Practise by Vince
Advanced Grammar in Use
mam też kilka kserówek z Focus on Advanced English
ja też mam zamiar zdawać w sesji zimowej ...
do nauki polecam książki Cambridge University Press z testami CAE
Myślalam, że za tydzień uda mi się zacząć intensywny kurs do CAE w grudniu, a tu lipa. Nijak nie dopasuję go do zajęć na uczelni ;/ I teraz nie wiem co robić.
Skoro nie możesz dopasować zajęć na uczelni to zmień grupe albo szkołę. U mnie w szkole językowej nauczyciel zmienił godziny lekcji na prośbe studentki, oczywiście po zgodzie większości osób w grupie. Drugie rozwiązanie to zmiana szkoły. Trzecie to prywatne lekcje. Wiem, że na tym poziomie są drogie, bo człowiek raczej decyduje się na native'a bądź dobrego nauczyciela, ale można z koleżanką bądź z kolegą opłacić korki i wtedy cena rozbija się na pół. Głowa do góry! :)
Z tego co tu wymieniłaś polecam skupić się na pracy z:
CAE Result
Practice Tests Plus CAE 1 i 2
Advanced Language Practise by Vince

Polecam też naukę słówek na stronie www.angielski.edu.pl
w dziale CAE.
Co do nauki-najlepsze na tym poziomie (w większości przypadków) są indywidualne zajęcia.W niektórych szkołach językowych są dostępne zajęcia indywidualne i zajęcia weekendowe np.w soboty.
Może takie będą ci pasować.
Jeśli nie-odezwij się na forum.
Przynajmniej z writingiem mogę w razie czego pomóc.
Warto pracować nad słuchaniem i mówieniem.
Najlepiej znaleźć pomoc w twojej najbliższej okolicy ale jeśli byłby to spory problem,mogę ci pomóc.
Ja też podchodzę do CAE w grudniu (Gdańsk), jutro wysyłam mamę do BC po formularz (taka ze mnie wyrodna córa :))
Zmiana kursu wchodzi w grę, ale tylko na kurs całoroczny. Juz 2 lata chodze na kurs na poziomie CAE, więc nie chce robić calego kursu. No i ja chcialam zdawac w grudniu, więc po co mam chodzic na kurs CAE od stycznia.
Zmiana szkoły tak, ale ... Problem w tym, że niewiele szkół prowadzi zajęcia przygotowujące do egzaminu w grudniu. A poza tym obca szkoła może mnie chcieć przyjąć na taki kurs z dwóch powodów.
1. Nie znają mnie na tyle, aby móc stwierdzić, czy zdam i mogą się bać że zaniżę im statystykę zdawalności.
2. Nie jestem obiecującym klientem. lepiej powiedzieć mi, że jeszcze nie jestem dobrze przygotowana i powinnam poczekać. W ten sposób wyciągną ode mnie więcej kasy.

A co do prywatnych lekcji to wcale nie tak łatwo znaleźć dobrego nauczyciela do przygotowań. Nikt z moich znajomych nie zdaje egzaminu w grudniu, więc koleżanki/kolegi nie znajdę, żeby rozbić koszty na dwie osoby. Poza tym ja wolę zajęcia w grupie.
A poza tym obca szkoła
>może mnie NIE chcieć przyjąć na taki kurs z dwóch powodów.
Skoro chodzisz już 2 lata na zajęcia w grupie na poziomie CAE i jeszcze nie czujesz się na siłach by podejść do egzaminu (a o tym świadczy fakt,że nadal szukasz zajęć) to ktoś najwyraźniej tracił twój czas.
Istotna jest też odpowiedź na pytanie:Dlaczego naprawdę wolisz naukę w grupie?

Btw-odezwij się do mnie na maila-to pogadamy na spokojnie:
[email]

Bo tak nigdy nie wiadomo,kiedy jesteś na forum "on-line".
też w grudniu... klasa maturalna więc na ang ciężko znalezc czas. zaczynam sie juz stresować. no kurcze
Po kilku wypowiedziach na forum to raczej trudno ocenić jakie postępy zrobiłam. Zwłaszcza, gdy są to wypowiedzi w języku polskim. :P
Ja jestem pewna, że to nie była strata czasu.

PS. Maila wysłałam i teraz czekam na odpowiedź.
Ja tez zdaje w grudniu (Warszawa). W sumie to najbardziej sie stresuje speakingiem. Reszte czesci mozna (moze oprocz listeningu) na spokojnie napisac a tu trzeba wszystko na biezaco robic. Przygotowuje sie na kursie poltora roku i (teoretycznie :P) z testow na tej stronie i z ksiazki Advanced grammar and vocabulary for CAE and CPE Longmana. Staram sie jak najwiecej mowic po angielsku ale poza zajeciami to dosc trudne - gadam sobie w myslach o tym co widze albo tlumacze teksty piosenek :D. Ktos jeszcze z Warszawy zdaje w grudniu?
Ja też w Warszawie.
Dostaliście już moze powiadomienie o terminie? - Zapytałam w osobnym temacie, ale nikt sie nie wypowiedział.
Mnie akurat speaking nie stresuje za bardzo, ale reszta to już tak.
ja też z Warszawy :)
najbardziej stresuje mnie speaking, 2.12 będzie sądny dzień ...
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa