proźba do tych którzy CPE mają już za sobą

Temat przeniesiony do archwium.
W listopadzie skończę 19 lat, angielskiego uczę się od kiedy pamiętam ale na kurs do szkoły językowej chodzę od 6 lat, zaliczyłam poziom Upper Intermediate i teraz czekało by mnie przygotowanie do FCE ale zastanawiam się czy to ma sens. Właściwie nie zalezy mi na papierku z FCE ale na zdaniu ACE. Pomyślałam więc sobie że może by przeskoczyć ten rok i zapisać się od razu na kurs przygotowawczy do ACE przyłożyć się i spróbować za rok zdać Advanca. Chciałabym poradzić się kogoś kto już zdawał ACE czy mam szansę zdać ten egzamin po takim przygotowaniu. Wogóle jak to wszystko wygląda, bardzo zalezy mi żeby pogadać z kimś kto ma jakieś doświadczenie w tym temacie - odezwijcie się na maila: [email] lub na [gg]
Po pierwsze prośba a nie proźba ;) Czy uda Ci sie zdać CAE za rok czy nie raczej nie mogę ocenić. Nie wiem jak dobrze znasz angielski w tej chwili.
To że skończyłaś poziom upper-intermediate tak naprawdę nic nie mówi.
Jeśli będziesz sie uczyć w takim tępie jak dotychczas to na pewno nie zdasz. Przez 6 lat można sie nauczyć języka bardzo dobrze na tyle dobrze żeby bez problemu zdać CPE. Myślę że jesli teraz jesteś na poziomie upper-intermediate i się porządnie weźmniesz za nauke to jest szansa że zdasz CAE. Najlepiej zrób sobie test próbny i zobacz jak ci idzie. Ja z poziomu elementary na upper-intermediate przeskoczyłem w przeciągu 2 lat i też myśle o zdawaniu CAE za rok.
jesli juz to tempo a nie tępo :) chyba że mówimy o czyjejś tępocie :)
Mówisz że najlepiej zrobić test próbny... czy znasz jakieś strony internetowe z takimi testami?
Na tej stronie jest kilka readingow CAE i troche use of english.
Aczkolwiek myślę że te testy na tej stronie są troszkę za łatwe.
Kwiatuszek czy kfiatuszek? hehehe
Na stronie Cambridge jest próbny egzamin. Enjoy!
Chyba CAE a nie ACE ;)
http://www.flo-joe.co.uk/cae/students/index.htm na przyklad :) Sa tu tez testy do CPE.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa