Jak i z czego się przygotowywać do CAE?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam

Chciałbym podejść do CAE. Chodzę do szkoły językowej, gdzie przerabiamy książkę CAE Result, jednak czuję pewien niedosyt. Mam wrażenie, że nie jest to specjalnie wymagający podręcznik, poza tym opracowanie go nie daje przecież gwarancji dobrego wyniku. Dlatego uznałem, że najwyższy czas zacząć pracować poza zajęciami.
Ponadto mam wątpliwości, czy dam radę, ponieważ poziomy przeszedłem szybko - w zeszłym roku szkolnym byłem w grupie FCE, w wakacje ukończyłem kurs Pre-CAE, a teraz przygotowuję się do CAE. Mimo, że nie miałem najmniejszych problemów z ukończeniem tych kursów, to mimo tego nie czuję się najpewniej (może to dlatego, że nie do końca wiem czego się spodziewać).

W tym miejscu chciałbym się do was zwrócić z prośbą - jak powinienem uczyć się pod ten egzamin, żeby uzupełnić kurs? Speaking i reading będę miał opanowane w ramach zajęć, więc trzeba by skupić się na Use of English, Listeningu oraz Readingu.
Z gramatyką nigdy nie miałem problemów, więc tutaj nauka nie zajmie wiele czasu.
Gorzej z Listeningiem. Tego typu ćwiczenia wykonuję najrzadziej i z pewnością jest to moja najsłabsza strona. Jeżeli chodzi o Reading, to te na poziomie CAE też bywają naprawdę trudne, więc myślę, że warto byłoby popracować nad słownictwem, co automatycznie zwiększyłoby wynik z Listeningu.
Zatem jakie książki możecie mi polecić? Mam Advanced Vocabulary in Use, ale czuję, że to nie wystarczy.

Co do terminu, to początkowo planowałem czerwiec 2011, chociaż teraz nie jestem pewien, chociaż z drugiej strony dobrze byłoby zdać już teraz, bo od września będę w klasie maturalnej i nie wiem, czy starczy mi czasu i siły na egzamin. Ponadto, gdybym zdecydował się zdawać pod koniec roku, obawiam się, że odpuściłbym kurs, który trwa do czerwca, a tani przecież nie jest, a przez wakacje i jesień nie wiele bym zrobił.


Co radzicie?

« 

Inne

 »

Redakcja