SuperMemo Fast Track to CAE

Temat przeniesiony do archwium.
W ofercie firmy SuperMemo World pojawiła się nowa pozycja p.t. "Fast Track to CAE". Jest to pakiet opracowany na podstawie serii podręczników przygotowujących do egzaminu CAE:

Susan Morris and Alan Stenton "Practice Tests Plus CAE 1"
Nick Kenny and Peter Sunderland "Practice Tests Plus CAE 2"
"Practice Tests Plus CAE 1 Cassette"
"Practice Tests Plus CAE 2 Cassette:
"Fast Track to CAE Workbook"
"Fast Track to CAE Cassette".

Pakiet ten jest trochę inny od dotychczasowych baz SM. Może byc bardzo dobrym trenażerem do wykorzystania w okresie mniej więcej pół roku przed egzaminem.

Wiecej informacji na stronie www.supermemo.pl

Polecam.
Dziękuję za informację!

Bardzo jestem ciekawa tego pakietu - zwłaszcza, jak prezentuje się nowa wersja SM i jak rozwiązano kwestie powtórek w bazie z przewagą obszernych zadań testowych.

Zaczynam odkładać pieniądze :)

Podobny kurs wydało SM z j. niemieckiego, przygotowujący do ZD i opracowany na podst. podręcznika "Mit Erfolg zum ZD". Niestety, kursu do ZMP, który by mnie nie interesował, na razie nie ma :(.

Dodam, że obecnie dla osób kupujących kursu w sklepie internetowym supermemo.pl dokładane są gratis rozmówki SM z danego języka.
Dzięki za info! :)

Brzmi ciekawie, chociaż będąc oparciem o podane podręczniki, po przerobieniu niektórych już zapewne nie ma sensu go kupować, chociaż dla tych zaczynających przygotowania do CAE może być zachęcający. Ja, jednakże, narazie sobię podaruję ten zakup jako, że już po egzaminie ;)
Zawsze twierdziłem i nadal twierdzę, że podstawą w nauce języków są podręczniki. Programy komputerowe fiszki i inne "wynalazki" tylko wspomagają te naukę. Dlatego napisałem, że Program SuperMemo UX "Fast Track to English" jest trenażerem, z któreg warto korzystać w ostatnim semestrze przed egzaminem. Skoro jesteś już po nim, to nie zostaje mi nic innego jak tyllko serdecznie Ci pogratulować.
Oj dziękuje, ale źle mnie zrozumiałeś :) To, że po egzaminie (który był przedwczoraj) to nie znaczy, że po zdanym egzaminie :) Wyniki dopiero za 9tygodni hehe, wtedy się okaże, czy jest czego gratulować ;)
Pozdrawiam
:) Prosimy Bejotko o szerszy opis programu (a w scislosci nowej wersji supermemo) jakie sa szersze i bardziej doglebne doznania w obcowaniu z nim? pozdrawiam:)

ps.2 Czy wiesz moze czy ruszyly juz prace na profesorem henrym CPE? plany byly to wie ale co dalej?Edagard milczy (maile)
ps.2 Czy ekipa Supermemo planuje wydaniu kursu do CPE? badz tez slownictwa BE? do tegoż? Jako zasluzony beta-tester moze posiadasz jakies przecieki ktore moglbys zdradzic pozdrawiam:)

ps 3 u mnie w łodzi w empiku nie ma jeszcze najnowszego memka (zapewne w MIESCIE juz jest ale u nas...damn :/
Nie jestem pracownikiem SuperMemo Worldu ani Wydawnictwa Edgard. Nie mam o ich produktach informacji wyprzedzających. Soje opinie o ich wyrobach opieram na podstawie kupowanych i testowanych przez siebie wersji programów. Jeśli chodzi o Wydawnictwo Edgard, to ze względu na ilość i różnorodność wydawanych przez nie materiałów uważam je za "Number One" na naszym eynku materiałów edukacyjnych.

Supermemo cenię ze względu na sprawdzoną i skuteczną metodę oraz możliwości tworzenia własnych baz danych. I to właśnie sprawia mi największą trudność w ocenie najnowszego programu. SuperMemo UX jest pierwszym programem, który nie stwarza użytkownikowi takiej możliwości. Użytkownik ma tu mozliwość korzystania jedynie z materiału edukacyjnego przygotowanego przez autorów pakietu.

Program ten bardziej przypomina mi EuroPlus+ niż tradycyjne SuperMemo. Jak wspomniałem wcześniej bardziej nadaje się do treningu przed egzaminem niz do samej nauki. W mojej ocenie najkorzystniej jest uczyć sie przy jego pomocy bardzo intensywnie w ostatnim semestrze przed egzaminem. Może warto ten okres wydłuzyc do roku, moze skrócić do 3 miesięcy. Jak wspomniałem mam go dopiero dwa dni, dostałem go na kilka dni przed świętami, nie mam zbyt wiele czasu, który mógłbym poświęcić na gruntowne testowanie. Ale z tego co zauważyłem jest on godny najwyższej uwagi. Dlatego napisałem, że go polecam.
>Oj dziękuje, ale źle mnie zrozumiałeś :) To, że po egzaminie (który
>był przedwczoraj) to nie znaczy, że po zdanym egzaminie :)

Więcej wiary w siebie. Egzaminy są po to by je zdawać. Do ostatniej chwili należy wierzyć, że wszystko było OK! Przecież nawet jak ostateczna ocena będzie "A", to te 6 tygodni oczekiwania na informację o tym będą straszne. Po co? Uwierz w siebie. Uwierz w sukces.

Ja w każdym bądź razie już Ci pogratulowałem i z przyjemnością to powtórzę. Innego rezultatu nie przyjmuje do wiadomosci.
Słyszałam o błedach w tym programie. Czy ktoś może "wyłapał" jakieś? Czytałam o różnicach w pisowni angielskiej i amerykańskiej w innych bazach programu,ale chyba nie o takie błędy tu chodzi - w końcu skoro egzaminy ESOL są na odmianę brytyjską... Sama nie wiem. Zastanawiałam się nad kupnem programu, ale gdy usłyszałam o błędach wstrzymałam się od kupna. A może to tylko nieprawdziwe plotki? :-)

Komentarze znalazłam np. tu: http://www.bookcity.pl/index.html?pid=9638&comments=1
Ja ze swojej strony dodam:

Cyt:
"Program ten bardziej przypomina mi EuroPlus+ niż tradycyjne SuperMemo" z jednej strony - tak (bo nie można robić swoich lekcji ? Ale kto ma na to czas ?), z drugiej - nie (bo przecież mamy tu system zapamiętywania SM).

Ten program nie jest klasycznym kursem, ale łaczy zalety programu typu kurs z zaletami SM, a SM ma ogromne doświadczenie, metoda SM została doprowadzona do perfekcji (i jest to napewno światowy No.1 ; Supermemo World sprzedaje swój program na cąły świat i dostali za niego wiele nagród).

Nie znam SM Fast Track to CAE, ale słyszałem, że jest genialny. Czytałem opisy programu UX i dostał wiele pochlebnych opinii. Napewno jest to program należący do czołówki. Ja korzystam w domu z SM Extreme English i SM FCE i jest nimi zachwycony... Choć nie twierdze, że np. Profesor Henry FCE & CAE jest złym programem, sam myśle o jego kupnie...
Cyt:
"... z jednej strony - tak (bo nie można robić swoich lekcji ? Ale kto ma na to czas ?), z drugiej - nie (bo przecież mamy tu system zapamiętywania SM)."

Jeśli ktoś nie ma czasu, to lepiej niech nie zabiera się do nauki języka. Jeszcze nikt nie nauczył się języka (zwłaszcza jego słownictwa) bez wkładu własnej pracy. Można nauczyć się całego słownictwa z "The New Oxford Dictionary Of English" i oblać maturę, można też nauczyć się 1.000 słówek z Basic English (tak, tylko tysiąca) i 3.500 z własnej bazy opracowanej np. na podstawie "Oxford - Repetytorium Mturalne' i zdać CPE na "A".

Cyt:
Ten program nie jest klasycznym kursem, ale łączy zalety programu typu
kurs z zaletami SM, a SM ma ogromne doświadczenie, metoda SM została
doprowadzona do perfekcji (i jest to na pewno światowy No.1 ;
Supermemo World sprzedaje swój program na cąły świat i dostali za
niego wiele nagród).

To prawda. "SuperMemo Fast Trak to CAE" jest klasycznym kursem językowym, opartym na dobrym materiale edukacyjnym. Który dzięki metodzie SuperMemo stał się rzeczywiście "Number One" na naszym rynku materiałów edukacyjnych.

SuperMemo World rzeczywiście należy do światowej czołówki firm specjalizujących się w tworzeniu materiałów dukacyjnych, rzeczywiście firma ta dostała wiele nagród na międzynarodowych wystawach i targach, ale również Young Digital sprzedaje swoje programy za granicą i dostala wiele nagród, podobnie Wydawnictwo Edgard. Radzę zainteresować się programami tego wydawnictwa, tym bardziej, e ostatnio na płycie CD magazynu Chip znajdują się programy FCE and CAE Vocabulary Trainer i FCE Course
Temat przeniesiony do archwium.