jaki jest najlepszy słownik na poziomie CAE

Temat przeniesiony do archwium.
Proszę poradzcie mi jaki jest najlepszy słownik drukowany na poziomie CAE. Do tej pory korzystałam z Collinsa ale w komputerze a nie zawsze mam możliwość siedzenia przy kompie.
ja mam cambridge advanced learner's dictionary i jestem zadowolona. cena ok. 90 zl jest tez na stronie internetowej.
LONGMAN Contemporary English
zdecydowanie polecam!
getionary.pl
Ling.pl
to akurat słowniki online i to polskie. Jeśli masz palmtopa - są na nie również słowniki, nie mówiąc o możliwości korzystania przez WiFi. Z drukowanych oxford i collins, ale rzadko korzystałem. O komputerowych wiecej na http://fce.blox.pl/2006/11/Slowniki.html#ListaKomentarzy
Ja korzystam z Cambridge Advanced Learner's Dictionary (ang.-ang.), Longman Dictionary of Contemporary English (też ang.-ang.), Macmillan Dictionary for Advanced Learners (też ang.-ang.) i z Longman Słownik Współczesny (pol.-ang., ang.-pol.). Jestem z nich bardzo zadowolony. Polecam i pozdrawiam :)
I który z tych trzech słowników ang-ang polecasz najbardziej?
ja polecam te dwa ww. : "Longman Dictionary of Contemporary English (też ang.-ang.), Macmillan Dictionary for Advanced Learners (też ang.-ang.)"
Który najlepszy?

- longman dictionary of contemporary english
- oxford advanced lerners' dictionary
- longman exams dictionary
- Cambridge advanced lerner's dictionary
- Macmillan Dictionary for Advanced Learners

Czy korzystał ktoś z Was z oxford collocations? Czy jest sens to kupować - czy wystarczy któryś z powyższych słowników?
Obecnie planuję zdawać CAE, ale wolałabym kupić słownik który posłuży mi trochę dłużej
Wg mnie mozesz sobie podarować Oxford collocation, chyba że cierpisz na nadmiar gotówki :)
Ja mam Cambridge Advanced Learner's Dictionary i Longman Dictionary of Contemporary English. Warto miec oba. Do CAE spokojnie wystarczą i posłużą dłużej.
Po co kupować słownik skoro masz internet?

LING.PL i wszystko jasne :D jeszcze nigdy się nie zawiodłem na nim :)

Ewentualnie możesz kupić sobie jakiś słownik angielsko-angielski, ale to tylko jak nie masz co z pieniędzmi robić...
Nigdy nie osiągniesz poziomu CAE korzystając tylko z ling.pl Tam są tylko gołe słowa, bez żadnych przykładów ich użycia w zdaniu. Na poziomie zaawansowanym słownik ang-ang to podstawa.
>Nigdy nie osiągniesz poziomu CAE korzystając tylko z ling.pl Tam są
>tylko gołe słowa, bez żadnych przykładów ich użycia w zdaniu. Na
>poziomie zaawansowanym słownik ang-ang to podstawa.

Jesli sprawdzam slowka pojawiajace sie np. w testach do cae (=w kontekscie) korzystajac tylko z ling.pl, z pewnoscia dojde do poziomu cae wczesniej czy pozniej.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Praca za granicą