ile trwa przygotowanie do cae

Temat przeniesiony do archwium.
Mam pytanie ile trwa przygotowanie do CAE takie jesli chodzi o prywatną szkołe?? w czerwcu zdalem fce na B wiec chcialbym jak najszybciej zacząc sie uczyć. bo CAE to juz raczej wyzsza szkola jazdy nie?
Hej! Trudno powiedzieć. Moja koleżanka rok temu w czerwcu zdała FCE na B, a teraz w czerwcu CAE na C. Musisz sam(a) sobie odpowiedzieć na pytanie, czy szybko chłoniesz język obcy i czy bardzo Ci zależy na zdaniu egzaminu. Z tego co kojarze to w Empiku uczysz się 2 lata do CAE po zdaniu FCE.
Jeśli się przyłożysz, półtora roku powinno spokojnie starczyć na przygotowanie do CAE. Jednak nie spiesz się z decyzją- lepiej poczekać na kolejną sesję, niż podejść do egzaminu za wcześnie i zawalić.
Standardowy kurs od FCE do CAE trwa dwa lata. I jest to chyba optymalna ilosc czasu jesli naklad pracy jest sredni. Ja uczylem sie dwa lata z czego w pierwszym olewalem i tylko chodzilem na kurs a w drugim roku robilem kazde zadanie domowe, mase testow i prowadzilem slowniczek. FCE zdalem na B, CAE tez na B, choc o ile FCE sie w ogole nie balem, to przed CAE mialem stracha :-)
Dodam jeszcze, ze standardowy kurs to dwa razy w tygodniu po poltora godziny zegarowej.
standardowy kurs trwa rok (przynajmniej kilka lat temu tak było) i chyba więcej nie trzeba aby egzamin dobrze zdać.Obecnie wiele szkół językowych jest nastawionych na wyciskanie kasy od uczących się i materiał przerabiany podczas zajęć jest niesamowicie rozmydlany i dwukrotnie rozciągany.No ale wszystko zależy od zdolności językowych i pracy włozonej w przygotowanie do egzaminu.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Studia za granicą