CAE czy CPE

Temat przeniesiony do archwium.
chcialabym w grudniu podejsc do egzaminu ale nie wiem ktory mam wybrac CAE czy CPE, czym one sie roznia? (sorry, ze nie ma polskich znakow ale pisze z US:)
poziomem silly... latami nauki silly:)
wiesz co? z tego co wiem to nie można podejść do cpe kiedy nie ma się zdanego cae :] więc jeśli takrzeczywiście jest to nie ma co wybierac ;)
ale bzdury
Taaa, jaaasne, a oprócz tego trzeba mieć też PETa i KETa...
no przepraszam , napisałam,że słyszałam.nie twierdzę,że to jedyna i niepodwarzalna prawda... dlaczego od razu tak ironizować??nie można poprostu zdementować??
Ok, przepraszam za ironię... ale wypowiedzi podobne do Twojej przewijały się już dziesiątki razy przez to forum... i po prostu czasem człowiek na dość. Sorry, że mnie poniosło. ;))
Wiesz, to pytanie nie jast tak calkiem bez sensu. Zdalem CAE parę lat temu, teraz jestem w trakcie zdawania CPE i powiem, że wydaje mi się on łatwiejszy. Wiem, że to w dużej mierze przez to, że przez 4 lata po CAE się uczyłem, ale to nie tłumaczy faktu, że od FCE do CAE - przepaść a od CAE do CPE - żabi skok (no, może dwa)
Chyba ze jestes jakis biutiful majnd!!! Bo wiesz jest wlasnie odwrotnie od fce do cae jest taki dosc spory zabi skok a od cae do cpe jest zajebiscie wielka przepasc.
a ja znam osobe ktora zdawala te dwa certyfikaty w tym samym czasie w UK - tak na wszelki wypadek cae gdyby nie poszlo z cpe, no i cae zdala na C a cpe na B :)
To dowodzi iz prawdziwa byla tez czesto dyskutowana na naszym ofrum mowiaca ze CAE jest TRUDNIEJSZE od CPE, niedlugo uda nam sie takze udowodnic ze FCE jest jeszcze trudniejszy; moze kiedy nasza sekta sie zradyklalizuje znajdziemy dowody ze KET i PET sa wielokrotnie trudniejsze od CPE i troche mniej wielokrotnie trudne od CAE i najmniej wielokrotnie trudniejsze od FCE, ktore jak juz dowiodlem bedzie najtrudniejsze. Amen!
Temat przeniesiony do archwium.