kurs CAE a Nowa matura

Temat przeniesiony do archwium.
Czu uważacie, że kurs przygotowujący do CAE jest odpowiednim przygotowaniem do Nowej Matury na poziomie rozszerzonym?? W jakim stopniu oba te egzaminy są zbieżne?
z tego co wiem matura zdawana dwujęzycznie [czyli w szkołach dwujęzycznych] jest na poziomie [mniej więcej] CAE, a matura z angielskiego na poziomie rozszerzonym jest od niej łatwiejsza, więc siłą rzeczy kurs przgotowujący do CAE powinien nieźle przygotować do matury na poziomie rozszerzonym
Ja sie zapatruje na to tak: matura na poziomie rozszerzonym jest na poziomie FCE (no moze trochszke wyzszym ale to napewno nie poziom CAE) a matura na poziomie podstawowym to czego nie mozna do niczego porownac...napewno jest duzo ponizej FCE
Ja też tak myślę.
Matura na poziomie rozszerzonym ma byc na poziome CAE. Tragedia
otórz troche niescisłosci tu widze - matura na poziomie rozszerzonym bedzie duzo bliższa CAE niż FCE - wiem - bo układam pytania do bazy wojewódzkiej bazy danych - wieć Ci którzy sie przygotowuja do matury na poziomie rozszerzonym - proponuję juz przysiąść fałdów i przyswajać wiedzę. wcale nie bedzie to łatwa sprawa do zdanie - nie czarujmy sie i nie budźmy fałszywych nadziei - taka matura ma z założenia byc podstawą do kwalifikacji na studia zagraniczne z angielskim językiem wykładowym - wiec nie moze być prosa, łatwa i przyjemna, tak jak tego coniektórzy by sobie życzyli. wiem ze to brutalne - ale takie są fakty :-(
Mam nadzieję, że ktoś sprawdza twoje testy pod wzgledem ortografii, zarówno polskiej, jak i angielskiej.

BTW

Jest takie polskie pięcioliterowe słowo, w którym można zrobić 5 błędów ortograficznych - óżont.

;))
Przesadzacie. Nowa matura na poziomie rozszerzonym jest na poziomie FCE i nie dam sobie powiedziec slowa, ze jest to CAE. Czystej gramatyki prawie nie ma, wiec nikt nie wymaga od maturzysty zaglebiania sie w lingwistyke ;)) Ma to byc egzamin z praktycznej znajomosci jezyka i wydaje sie, ze taki wlasnie jest - sporo readingu (fakt, dosc dlugi), listeningu i odrobina writingu. Nie panikowac! ;))
Cóż, może nie jestem współpracownikiem OKE, ale patrząc na podręczniki przygotowujące do matury na poziomie rozszerzonym (według Council of Europe Level) to wszystkie reprezentują poziom B2, czyli poziom egzaminu FCE, a nie C1 czy C2 (CAE/CPE). Co do matury na poziomie podstawowym - to jest to poziom B1 - czyli intermediate.
Nowa matura ponoc ma nie przekraczac progu FC pisalam dzis mature(tak na probe w szkole)narazie tylko z rozumienia tekstu i nie bylo tak tragicznie choc owszem slowka na rozszezonej sa kosmiczne
potwierdzam ze matura zdawana dwujęzycznie jest bardziej na poziomie CAE bo sama ją będę zdawać, wiem tez ze matura na podstwowym była naparwde na niskim poziomie , duzo nizszym od FCE
heyka ja tez pisalam probne juz w zeszlym roku i moim zdnaiem matura rozszerzona jets na poziomie cae co uwazam jets lekka przesada bo ksiazki z jakich wieksozsc sie uczy przedstawiaja pozim plus minus fce.co prawda nie byla to matura z kuratorium wiec byc moze moja genialna szkola po prostu cos takiego wymyslila.pozdr
No tak ale nie nikt nie zaglebil sie dalej w temat... Pytanie bylo: czy kurs i zdanie CAE przygotuje czlowieka do zaliczenia matury rozszerzonej?
cae pzrygotowuje do nowej matury jak najbardziej aczkolwiek nie do konca daje szanse na zdanie jej na wysokim poziomie
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Programy do nauki języków