ile trzeba znac slowek na CAE

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 32
poprzednia |
witam mamm male pytanie !ile trzeba znac slowek zeby w miare zdac CAE??A wy ile znacie slowek orientacyjnie??pozdrawiam
okolo miliona
bez zartow, kur**!
racja ziomek bez przesady ze milion slowek:)to przegiecie ewidentne ok 20 tys moze akle nie milion
Wydaje mi się, ze najlepiej jest znać ilość słów w przedziale 18934 a 19167. :P
Najlepiej jak najwięcej ale bez takich dyrnych tekstów proszę!
wiecie co każdy sobie jaja robi a ja np jestem ciekawa ile trzeba miec mniej wiecej opanowanych słów...z jakiego zakresu itp..wiem ze nie da sie sprecyzowac dokladnie...ale moglibyscie sie postarac i pomoc nam, tym którzy sie do CAE przymierzają...to tyle
Miles skąd ty masz takie informacje? Mi w British Council powiedzieli, że jak znam 19152 słowa to zdam cpe (już mi nawet chcieli liczyć, ale się spieszyłem). Ale muszę kiedyś iść i się zbadać, gorzej jak wyjdzie, że znam mniej niż 15784, a to by znaczyło, że nie zdam fce.
czytalem opisy danych poziomow i do CAE teoretycznie starczy 3000 slow, a do FCE 2000. Ja w to nie wierze, bo chocby w supermemo basic jest 3000, ktore przerobilem i wg mnie jest to za malo na CAE. mam zrobiona swoja kolekce z ktorej umiem lepiej lub gorzej ok. 700 slow nie pojawiajacych sie w basicu, a i to nie jest rewelacja, bo widze ze jak zdam CAE na C to bede super
Przeciętny Anglik używa ok 3.000 słów i tyle wystarczy do zdania i CAE i CPE. Problem polega na tym, że nikt nie wie, które to słówka. Dlatego dobrze jest przerobić przynajmniej te z bazy SpeedUp!

;)))
Problem w tym, że przeciętny Anglik ma problemy z CPE. Nawet mój nauczyciel (native speaker) z wyższym wykształceniem ma często wątpliwości i nie zna wielu słów z podręcznika!
Drogi Bejotka,

chyba troche przesadziles i zanizyles ta ilosc slow. czytalam ze przecietny anglik z wyksztalceniem srednim w mowie posluguje sie jakimis 5000 zlow a w pismie ok 10 000, i tyle by sie chyba przydalo, zeby uznac, iz ma sie jakas bieglosc jezykowa.

Pozdrawiam,
Kociamama.
w sumie te moje 3700 slow, o ktorych pisalem wyzej, wystarczyloby z palcem w d... zeby zdac CAE, tylko problem w tym zeby pamietac ktore slowa sie zna przy np. writingu, jak widze slowko w tekscie to ok, ale jak pisze to nie pamietam ze znam dane slowo a bardzo by sie przydalo w danym momencie
i tu brakuje praktyki
A ile slow trzeba znac na final olimpiady jezyka angielskiego?
To zależy. Jeśli ta olimpiada jest dla uczniów liceum (a tak przypuszczam) to starczy ci chyba ok. 2000 słów.
Piszę to do siszarpacza. Napisał, że on z łatwością zdałby CAE ze znajomością 3700 słów. Ja znam więcej o parę tysięcy - nie wiem ile, starczy mi świadomość, że nie więcej niż 10 tysięcy. Orientuję się też nieźle, które słowa powinno się używać w speakingu, a które w writingu. W jednym teście wyszło mi, że jestem na poziomie advanced, ale pomyślałam, że to przesada. A może jednak mogę podchodzić do CAE? Proszę o szybką odpowiedź!
Watpie w te twoje 2000 slow - przynajmniej, jezeli mowimy o olimpiadzie jezyka angielsiego autorstwa Henryka Krzyzanowskiego.

Rzuc okiem na ten tekst :
Late one brilliant April afternoon Professor Lucius Wilson stood at the head of Chestnut Street, looking about him with the pleased air of a man of taste who does not very often get to Boston. He had lived there as a student, but for twenty years and more, since he had been Professor of Philosophy in a Western university, he had seldom come East except to take a steamer for some foreign port. Wilson was standing quite still, contemplating with a whimsical smile the slanting street, with its worn paving, its irregular, gravely colored houses, and the row of naked trees on which the thin sunlight was still shining. The gleam of the river at the foot of the hill made him blink a little, not so much because it was too bright as because he found it so pleasant. The few passers-by glanced at him unconcernedly, and even the children who hurried along with their school-bags under their arms seemed to find it perfectly natural that a tall brown gentleman should be standing there, looking up through his glasses at the gray housetops.

The sun sank rapidly; the silvery light had faded from the bare boughs and the watery twilight was setting in when Wilson at last walked down the hill, descending into cooler and cooler depths of grayish shadow. His nostril, long unused to it, was quick to detect the smell of wood smoke in the air, blended with the odor of moist spring earth and the saltiness that came up the river with the tide. He crossed Charles Street between jangling streetcars and shelving lumber drays, and after a moment of uncertainty wound into Brimmer Street. The street was quiet, deserted, and hung with a thin bluish haze.

He had already fixed his sharp eye upon the house, which he reasoned should be his objective point, when he noticed a woman approaching rapidly from the opposite direction. Always an interested observer of women, Wilson would have slackened his pace anywhere to follow this one with his impersonal, appreciative glance. She was a person of distinction he saw at once, and, moreover, very handsome. She was tall, carried her beautiful head proudly, and moved with ease and certainty. One immediately took for granted the costly privileges and fine spaces that must lie in the background from which such a figure could emerge with this rapid and elegant gait. Wilson noted her dress, too, for, in his way, he had an eye for such things, particularly her brown furs and her hat. He got a blurred impression of her fine color, the violets she wore, her white gloves, and, curiously enough, of her veil, as she turned up a flight of steps in front of him and disappeared.
Raily,czy ty kiedykolwiek widziałeś tą olimpiadę dla licealistów? Chyba nie. Z tym dziadostwem mają problemy ludzie z dobrze zdanym CPE (wiem z obserwacji). To znaczy, że znają 2000 słów?
A skąd wiesz jakie trzeba używać słowa w writingu a jakie na speakingu? Przecież tego nie da się okreslic...?
Wykladam angieski na Uniwersytecie, mamCPE i mysle, ze osoba ktora posiada cae jest w stanie dobrze zdac "przerazliwie trudna olimpiade" Pana Krzyzanowskiego.
to juz nie do mnie pytanie, zalezy tez od umiejetnosci praktycznych, mozna znac 3000 slow i mowic plynnie ladnie sie wyslawiajac, a mozna znac 6000 i dukac
pisze z mojego doswiadczenia rozwiazywania przykladowych egzaminow na CAE i zdawania takichze przykladowych w szkole w Anglii
Ja z CAE przeszedłem 1 etap, ale osoby z CPE (nawet na A) często nie przechodzą, więc ta olimpiada to jednak nie taki banał.
Mógł(a)byś mi rozjaśnić pewne szczegóły? Chodzi o finał, etap okręgowy czy szkolny? Ile % dla ciebie to zdanie?
To bylo pytanie do Ani
Aha, i wierzę, że Pani Prof.Anna zdaje sobie sprawę z liczby uczniów posiadających CPE w liceum?
Po pierwsze bardzo ciężko powiedzieć co oceniamy jako słowo a o co nie.
Słowo można znać aktywnie lub biernie itd. Jeśli wiemy że dzwonią a nie wiemy gdzie to znaczy że znamy dane słowo czy nie? Według różnych szacunków przeciętny native speaker po studiach zna od 25k do 125k słów. Bez sensu szacować ile słów trzeba znać aby coś zdać. Z jednym słowem często idzie mnóstwo idiomów, phrasal werbsów itd. Ważne jak używamy słów w zdaniach a nie ile ich znamy. Chociaż nie wierze żeby osoba znająca 5k słów mogła super mówić po angielsku czy jakimkolwiek innym języku. Mimo że normalnie nie używa sie większej ilości słów, to przecież często potrzeba użyć specjalistycznego określenie itp. którego po prostu nie będziemy znali mając tak ubogie słownictwo. To samo z readingiem, mimo że jest tam użyte przypuśćmy 500słów to znając 5 000 mamy dużo mniejszą szanse że te słowa sie pokryją z naszym słownictwem niż gdybyśmy znali więcej.
To wlasnie mialem powiedziec
ja też mam pytanie - jak policzyć ile słów znamy??
Niestety Drogi Ulters tytułu profesora jeszcze nie mam:( Ale mysle ze to sie szybko zmieni. Chodzilo mi o etap szkolny lub okregowy ( nie wiem dokladnie jaki to był) i tak jak pisałam uwazam ze dobre zdanie tj minimum 80 % jest w zasiegu reki kazdego kto cae posiada. Pisałm ze ta olimpiada nie sprawi trudnosci osobom ktore posiadaj CAE dlatego nie interesuje mnie to, ile osob w liceum ma CPE!! Pozdrawaiam!
Ciekawa jestem, w jaki sposób można oszacować liczbę używanych przez kogoś słów?

Pewnie jakimś zakręconym programem komputerowym?
Wiecie coś na ten temat?

Magda
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 32
poprzednia |