Jaki slownik?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!
Zabieram sie za przygotowania do CPE w 2007, cel: czerwiec lub lipiec. Wlasnie kompletuje materialy i dlatego zwracam sie z prosba o rade.
Jaki slownik ang-ang kupic? Mam juz "Oxford Advanced Learner's Dictionary", ale nie wiem, czy nie lepiej kupic jakis dokladniejszy? Co doradzacie?
Zastanawialam sie tez nad kupnem slownika "kieszonkowego", ktory bylby w miekkiej okladce, dosc poreczny, ale z maksymalnie duza liczba slowek. Taki, ktory moglabym miec w plecaku i w wolnym czasie po prostu przegladac. Zasugerujcie cos, prosze.
Pozdrawiam
Angielsko-angielski! np Websters, rozmiar dowolny. Uczy masy wyrazów bliskoznacznych bo jedne trudne słowa opisuje za pomocą drugich! pozdr.
Słownik, który już masz, wystarczy. Nie musisz kupować kolejnego.
Małe słowniki są zazwyczaj niedokładne. Często brakuje w nich informacji o wymowie, kolokacjach, rejestrze. Wiedzy na ten temat wymagają na CPE, więc chyba nie warto kupować miniaturowego słownika.
Nie chodzi mi o slownik-miniaturke, ale o slownik z duza iloscia slow, ktory bylby poreczny. Taki do wziecia do plecaka... Oxford Advanced Learner's moze i by sie nadal, ale moze jest jakis taki o mniejszej objetosci, z podobna iloscia slow, a np. z mniejsza czcionka...
njlepszy z najlepszych Wielki Słownik PWN!
zapomnialam dodac- OXford (twarada badz miekka okładka granatowa) cena jednego tomu ok.180zł. do wersji ang.-pol. dołaczono CD..dostepny tez w wersji multimed. polecam bo mam- i nawet tłumaczka z ktora mam zajecia-tez go poleca.
Chodzi o "Oxford English Dictionary"? Wlasnie sie zastanawialam, czy go kupic... a czym on sie rozni od "Concise Oxford English Dictionary" lub od "Complete Oxford English Dictionary"?
Moze ktos wie, gdzie w Warszawie znajde ksiegarnie z duzym wyborem slownikow... Bylam w Akademii kolo UW, ale malo mieli do zaoferowania.
Temat przeniesiony do archwium.