studia po CAE/CPE

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
Posiadam CAE i podchodziłam do CPE w sesji zimowej 2009. Chciałam sie dowiedzieć czy ktoś wie czy z tymi ceryfikatami można dostać sie na filologię ang. w Krakowie? Mam Nową Mature zdaną w 2006 z angielskim rozszerzonym, ale średnio mi wtedy poszło, od tego czasu mój angielski sie poprawił. Pisałam maile min. do UJ ale odpowiedź była taka że liczy się tylko konkurs świadectw. Proszę o pomoc, może ktoś z Was był w takiej sytuacji.
Wydaje mi się, że możesz jedynie pisać ponownie egzamin maturalny. Dla uczelni jedynym dokumentem, na podstawie którego decyduje o przyjęciu kandydata na studia jest świadectwo maturalne. Natomiast dla ciebie poprawienie wyniku na maturze z jęz. ang. nie powinno stanowić problemu :)

BTW Po co studiować filologię skoro już masz CAE i zdawałaś CPE?

Pozdrawiam
YEA

http://yourenglishangel.blogspot.com/
Dzieki za odp, wlasnie chcialam uniknac pisania ponownie matury. Ponieważ dopiero w czerwcu wracam z zagranicy i wtedy byłabym kolejny rok do tyłu. A filologie chcialabym studiowac bo to nie jest tylko znajomosc jezyka. Myślałam także nad translatoryką lub własnie żeby studiować jakiś inny kierunek a potem zostać tłumaczem z jednej ścisłej dziedziny. Bede dalej szukać :)
Żeby zostać tłumaczem wcale nie są potrzebne studia z zakresu translatoryki. Owszem, nie zaszkodzą, ale nie są wymagane.
Moze i masz rację, nie rozglądałam sie za translatoryką tak porządnie, ale z tego co wiem to żeby zdobyć zatrudnienie to trzeba znać co najmniej 2 jezyki na zaawansowanym poziomie a najlepiej kilka, a ja jak narazie to tylko amgielski ale zamierzam zacząć sie uczyć innych języków.
jeżeli masz jakikolwiek licencjat, możesz starać się o przyjęcie na studia filologiczne II stopnia. Będziesz musieć udowodnić swoją znajomość angielskiego oraz prawdopodobnie wiedzę teoretyczną dot. języka, literatury, historii, kultury itp. krajów anglojęzycznych. Wymagania egzaminacyjne powinny być dostępne na stronach uczelni.
Istnieje wiele podyplomowych studiów dla tłumaczy.

Najlepsze w Polsce:

http://www.stil.amu.edu.pl/zespol.html
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Inne

 »

Pomoc językowa