Jaki słownik na testy CAE i CPE

Temat przeniesiony do archwium.
Witam
Proszę o radę

Jaki wybrać słownik języka angielskiego który byłby wystarczająco dobry na CAE i CPE. Chciałbym aby ten słownik był Polsko - AngielskiAngielsko- Polski, lub chociaż z indeksem polskim.

Jaki radzicie wybrać słownik idiomów angielskich i tu:
angielsko-angielski;
polsko angielski;-
|-na tych mi zależy najbardziej
angielsko polski.-
Co radzicie? Jaki najlebszy?

FCFS (firs come, first served)
TIA (thanks in advance)
No hej!
A wiec tak:Slownik jak chcesz kupic taki normalny to Longman Dictionary of Contemporary English nowa edycja z dwoma plytami, lub Oxford Advanced English.
Jezeli chodzi o Idiomy i Phrasale to najlepszy slownik jest angielsko angielski Oxforda, cena ok 60 zl-taki granatowy.Longmana nie polecam, Collinsa tez nie i Cambridge tez nie.Ja przejzalam wszytskie slowniki i najlepszy jest Oxford jezeli chodzi o phrasale czy idiomy.Nie polecam angielsko polskiego slownika z idiomami czy phrasalami bo nie bedzie tak dobry jak ang -ang.Poza tym uwazam ze na poziomie CAE-CPE nie powinno sie juz uzywac polskich slownikow, tylko angielskie profesjonalne.
wiesz no nie wiem
ale mój kolega chodzi do empiku i jest najlepszy, a sam ma problem czasem z takim słownikiem idiomów ang-ang. ja no cóż jescze nie zdawałem nawet FCE jestem w drugiej klasie gimnazjum. I tak na przyszłość się pytam im wcześniej się uczy tym lepiej. Także nieokreślaj książki po okładce. A ja myślałem nad Oxford Wordpower. A słownik słownikowi nie równy.
Pozdrawiam
Co?O czym ty mowisz?
Nie zamierzam sie z toba klucic.Powiedzialam swoje zdanie ktory jest najlepszy.Word Power dobry jest dla Licealistow.A nie dla tych na poziomie CAE czy CPE
Istotnie masz rację wyraziłaś opinię na temat słownika, może nie najlebszą ale wyraziłaś. A Karkua się nie kłuci, tylko zwraca ci uwagę tak jak ty jemu i poleca słownik który jemu się spodobał i oczekuje opini na temat tego słownika. Ja nie stety nie znam się na słownikach i nie używam.
Pozdrawiam
Tyle że licealiści zdaję CPE. :)
Cze! też mam zamiar podchodzić do CAE (jestem po FCE - B). Po przejrzeniu poziomu zadań na CAE zdecydowanie polecam słowniki ang.-ang.! Wszystko dlatego, że człowiek w wyniku tego "myśli po angielsku" [think English], a na poziomie zaawansowanym i wyzszym o to chyba własnie chodzi in my humble opinion:) Osobiście używam Longman Dictionary of Contemporary English New Edition. Nie żeby robić reklamę, ale naprawdę jestem zadowolony.

Pozdrawiam&Good luck
Popieram!!! Jak najbardziej!! Longman Contemporary English. - najlepiej to poszukajcie w postach bo tyle jest info o słownikach...tylko szukac trzeba!!!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Nauka języka