Studia w Polsce

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, obecnie mieszkam w Anglii gdzie zdalem GCSEs i AS-Levels (z przyczyn niezaleznych ode mnie nie moglem kontynuowac A2) z dobrym rezultatem. Bardzo chcialbym aplikowac na jeden z kierunkow plastycznych na UMK w Toruniu i tak wiec moje pytanie brzmi - czy GCSEs i AS-Levels upowaznilyby mnie do podjecia studiow na tymze uniwersytecie? Z gory dzieki za odpowiedz
Powiem Ci z gory ze NIE. AS-level to co zdales to tylko liczy sie jako jedna polowa A levels, a niestety dopiero CALA 'A' level moze byc przyjeta jako Polska matura... Tak, ze niestety najlepiej w twojej pozycji zdac Polska mature i wtedy bedziesz mogl sie starac na Uni (czy w Polsce czy w UK).
Wiesz, chodzilo o to ze w mojej dotychczasowej szkole po zmianie dyrektora i wiekszosci ciala pedagogicznego 2 z 3 przedmiotow ktore zaczalem na poziomie AS zostaly po prostu wycofane z programu i zaoferowali mi kontynuowanie tylko jednego przedmiotu na roku 13 (art). Teoretycznie moge jeszcze wrocic do szkoly i kontynuowac te plastyke ale jeden A2 chyba nic w tym wypadku nie zmieni?
Nie moglam sie domyslec o co Ci chodzilo, bo chociaz jestem wrozka, to jeszcze nie tak dobrz.
JHeden przedmiot NIC Ci nie pomoze. Jak masz szanse wrocic do szkoly to rob inne A levels w ciagu roku. Troche wysilku ale dasz sobie rade. Zeby dostac sie na jakiekolwiek dobre Uni musisz miec choc 3 i najlepiej jeszcze zdane na 'A'