GCSE a polski odpowiednik

Temat przeniesiony do archwium.
Witam
Mam pytanie, czy polska matura spełnia wymagania GCSE?
Dokładniej chciałbym się wybrać do College w Anglii, wymagania są następujące:
"ENTRY REQUIREMENTS
By interview and initial assessment, portfolio of work, plus 2 GCSEs at grade C or above "
i zastanawiam sie czy z matutą (mam 30 lat, wiec jest to stara matura jeśli to ma jakieś znaczenie) spełniam te warunki? ewentualnie czy potrzebuje zrobić jakiś dodatkowy kurs?
Dodatkowo mam pytanie czy wystarczy notarialne tłumaczenie świadectwa maturalnego aby było honorowane w Anglii?
>>>>plus 2 GCSEs at grade C or above i zastanawiam sie czy z maturą (mam 30 lat, wiec jest to stara matura jeśli to ma jakieś znaczenie) spełniam te warunki?
...Nie rozumiem dlaczego z Matura chcesz isc do college? College dla mnie (w UK) to jest dla dzieci ktore po ukonczeniu 2 lat studiow beda dopiero wtedy robily mature. Ale Ty ja juz masz, a jak juz masz Mature (stara czy nowa) to lepiej starac sie na jakies studia, ale oczywiscie twoje zdolnosci jez. ang. musza byc odpowiedne.
ewentualnie czy potrzebuje zrobić jakiś dodatkowy kurs?
>>>Dodatkowo mam pytanie czy wystarczy notarialne tłumaczenie świadectwa maturalnego aby
było honorowane w Anglii?
...Nigdy nie slyszalam zeby ktos tlumaczyl Mature - jak Unis to uznaja, to napewno maja kogos kto sie na tym zna.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia