Czesc pisemna, podstawowa angielskiego

Temat przeniesiony do archwium.
Czesc, chcialabym prosic o pomoc.
Przygotowuje sie do matury z jezyka angielskiego, podstawowej. Od kilku tygodni dosc regularnie codziennie przegladam strony ze slowkami, gramatyka, jednak mam problem z pisaniem.
Bardzo obawiam sie czesci pisemnej poniewaz od zawsze mialam problem ze stworzeniem zdania w takich wypowiedziach. Jestem w stanie przeczytac teskty, zrozumiec ich sens w 70/90% jednak gdy przychodzi mi napisac samej cos takiego jestem zielona.
Nie wiem za co sie zabrac zeby sie w tym poprawic.
Powtarzalam czasy, slowka obowiazujace do poziomu podstawowego jednak ciagle mam z tym problemy.

Chcialabym prosic o pomoc, jakies porady z Waszych doswiadczen, stronki ktore moglby mi pomoc.
Dodam ze pisze "stara wersje" matury.
jak wyglada powtarzanie slowek? Patrzysz na slowko angielskie i przypominasz sobie polski odpowiednik lub odwrotnie?
Powinnas ukladac zdania z tymi slowkami. Najpierw proste, a potem mozesz zrobic cos takiego: wybrac temat wypracowania, popatrzec na liste slowek i zastanowic sie, ktore slowka z tej listy mozna by wykorzystac w wypracowaniu na ten temat, i ulozyc z nimi zdania pasujace do tego wypracowania.
Taka moja rada, poczekaj na innych.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie