olimpiada z j. angielskiego - poziom

Temat przeniesiony do archwium.
Mam pytanie, czy ktoś orientuje sie na jakim mniej wiecej poziomie stoi olimpiada z j. angielskiego dla licealistów? Oczywiscie mam na mysli te, ktora zwalnia z matury i daje index na fil. angielska na uniwerku?
Czy to poziom CAE czy moze juz CPE?
Pozdrawiam
tego sie nie da porownac niestety.. na olimpiadzie nie masz typowego testu jak na cae. Ten test opiera sie glownie na slownictwie i to niepopularnym. Jesli chcesz porownania to ode mnie z klasy probowalo sil w olimpiadzie 4 osoby z cae i jedna z cpe i nikomu sie nie udalo zdobyc cocby 30 pkt.. nie wspomne ile trzeba bylo miec aby przejsc dalej 1 etap :/ powodzenia ;P
Pisałam takie 2 olimpiady i szczerze powiedziawszy to poziom tych olimpiad jest smieszny:D Nawet moj wychowawaca - pasjonat angielskiego sam miał trudnosci z rozwiazanim takiej olimpiady wiec ja naprawde nei wiem dla kogo oni to układaja a osoby ktore wygrywaja musza chyab miec angielskojezycznych rodzicow bo normalnemu uczniowi jest baaaaaaardzo trudno a wrecz jest to neimozliwe by wygrac taka olimpiade. i zdecydowanie nei jest to poziom CAE moze cos ponad CPE.Zdałam CAE w letniej sesji 2006 a olimpiada była jak dla mnei nei do przejscia... 10 punktow to sukces:D:D hehe
a tak z ciekawosci, czy mozna gdzies dostac te 'testy na olimpiady' - moze warto by te testy sprobowac? (Mysle, o sobie)
podpisuje sie pod tym;) zdalam wlasnie Profa,a i tez uwazam,ze ta olimpiada jest niemalze nie do przejscia;/ probowalam w tym roku(tj.po CAE) i zabraklo mi chyba okolo 10 pkt zeby przejsc do drugiego etapu(co i tak bylo calkiem niezlym wynikiem),moze w tym roku sie bardziej przyloze i cos z tego wyjdzie,w kazdym badz razie na pewno nie nalezy sie tu przejmowac niepowodzeniem,bo ta olimpiada momentami nie ma nic wspolnego z angielskim,to lud szczescia i glupieszablonowe myslenie,ktore wyrabia w nas takie polskie,kalkowo-schematyczne podejscie do zywego przeciez jezyka,pzdr!:)
>nie ma nic wspolnego z angielskim,to LUD szczescia i glupieszablonowern>myslenie,ktore wyrabia w nas takie polskie,kalkowo-schematycznern>podejscie do zywego przeciez jezyka,pzdr!:)rnrnZapomnij o olimpiadzie i lepiej nad językiem polskim popracuj.
za swoich licealnych zcasow pisalam ta olimpiade 2 razy i musze przyznac, ze moim sukcesem bylo 16pkt... nie mialam wtedy zadnego certyfikatu, ale 6 z angielskiego u baaaaaardzo wymagajacego nauczyciela... on nam powiedzial, nie wiem czy na pocieszenie czy nie, ze pan Krzyzanowski ukladajac ta olimpiade siedzi w tonie slownikow 10tomowych, otwiera sobie na jakiejs stronie i wymysla zdanie do odpowiednio znalezionego slowka... moj nauczyciel mial nadzieje, ze pan K. przejdzie juz na emeryture, ale niestety wciaz jest pelen sil i dalej tez wyklada na UAM(chyba...studenci UAM,zgadza sie??)
tak wiec, nie ma sie czym przejmowac, bo ta olimpiada jest dla naprawde wybitnyych uczniow...dlatego tez zwalnia z kwalifikacji na studia;)
Myslę że z tą olimpiadą to chyba troszeczkę przesadzacie, ja też pisałam ją 2 razy w ciągu nauki w liceum i w klasie maturalnej udało mi się przejśc do 2 etapu.. nie było tak strasznie.Przed pierwszym etapem porozwiązywałam trochę testów wspomnianego już wcześniej pana Krzyżanowskiego:), później dostałam liste lektur i zagadnień z kultury i historii GB i USA no i to niestety pokpiłam, bo 2 etap wypadł w okolicach studniówki :D do przejścia do części ustnej zabrakło mi 13,5 pkt (myslę że udałoby się je dozbierać z części "kultura",gdzie strzelałam...)Rok wcześniej podobny wynik punktowy na olimpiadzie uzyskały moje 2 koleżanki- miały z testu po 55 pkt. One miały FCE, ja nie robiłam żadnego certyfikatu..a teraz jestem na anglistyce.Ogólnie przygoda z olimpiadą była miła.. tylko jak juz odpadłam z gry to bylo troszkę żal..;)
hmm, mogę tylko dodać, ze faktycznie słownictwo może sprawiać pewne problemy, bo czasem jest... zaskakujące;)ale gramatyka nie jest aż tak bardzo skomplikowana..coś na poziomie egzaminów wstępnych na anglistykę( były kiedyś takie testy;)) Pozdrawiam entuzjastów olimpiady :D Powodzenia w tym roku
A jak sie przygotować do takiej olimpiady?
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Studia językowe