jak to jest

Temat przeniesiony do archwium.
chciałam sie tylko zapytać jak to jest na takim egzaminie obojętnie czy FCE, CAE, CPE. Czy odrazu przystępuję do egzaminu czy przez jakiś czas jest nauka i dopiero egzamin. I czy szkoła językowa może przygotować do takiego egzaminu czy tylko jest zwykłym kursem. Weszliśmy do Europy więc powinno się znać dobrze angielski a taki certyfikat był by przydatny :)
Wiesz zazwyczaj przed każdym egzaminem trzeba się trochę pouczyć. Szkoła językowa na pewno pomaga w przygotowaniu do egzaminu, ale jeśli sam nie będziesz się uczył w domu, nie rozwiązywał testów to na żadnym kursie Ci tego do głowy nie wsadzą.
opppssss....przepraszam - \"jeśli sama nie będziesz..\"-pomyliłam rodzaj męski z żeńskim... I jeszcze jedno - w szkołach językowych są wykwalifikowani nauczycieli, którzy wiedzą jak przygotowywać do egzaminów. To jest pomoce szczególnie jeśli chodzi o speaking czy writing. Bo gramatykę można w większości robić samemu w domciu. Pozdrowionka:))))
I jeszcze coś - jeśli chcesz zdawać jakiś egzamin to trafiłaś na dobrą stronę:D Na pewno pomoże Ci w przygotowaniach, a na forum znajdziesz innych zdających, z którymi będziesz mogła być w ciągłym kontakcie;))
Nie radzę podchodzić do żadnego egzaminu z marszu, bo może Cie wtedy dopaść stres:) Polecam zapoznać się z egzaminami z poprzednich lat, żeby ocenić stopień wiedzy a następnie zapisać się na kurs o odpowiednim poziomie, ewentualnie zaopatrzyć się w książki, testy i kasety.
Podaje się niby, jaka jest przewidziana liczba godzin do konkretnego certyfikatu, ale radziłabym nie sugerować się tym, ponieważ wszystko zależy od osobistych predyspozycji. Szkoła językowa ( nie wiem jaką masz na mysli) jesli prowadzi kursy pod kątem konkretnego egzaminu może przygotować dobrze, ja przygotowywałam się w ten sposób do FCE i CAE. Oczywiście, samo chodzenie do takiej szkoły nie wystarcza, potrzebny jest też własny wkład i dużo czasu poświęconego na naukę.
Pozdrowionka...