studia 2009 anglistyka?

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć Wszystkim

Niedawno wróciłem z Irlandii pracowałem tam około dwóch lat. Wcześniej uczyłem się angielskiego ,ale dopiero w Irlandii wziąłem się za siebie i polubiłem ten język:)Chciałbym zacząć studia w tym kierunku
i teraz pytanie chciałbym poprawić maturę na rozszerzoną z ang. pisemnego i ustnego chciałbym zrobić to samo z J.Polskim.Jeżeli zdam pozytywnie na przynajmniej 80% (Język Polski raczej słabiej;() to czy jest szansa na dostanie się na uczelnie? Chciałbym zaznaczyć ,że jestem po Technikum. Interesuje mnie wyłącznie Białystok

Co o tym myślicie?
cześć,
Myślę, że uzyskując średni wynik z matury 80% masz duże szanse na dostanie się na wymarzone studia (w tym roku na UAM na anglistykę przyjmowali od 80 pkt, czyli trzeba było uzyskać średnio po 80% z każdego egzaminu, a na tej uczelni i na UMK są najwyższe wymagania, jeśli chodzi o wynik egzaminu maturalnego). Ale muszę zaznaczyć, że to, że byłeś 2 lata w Irlandii nie gwarantuje Ci tak wysokiego wyniku na egzaminie. Niestety język codzienny różni się od wymagań maturalnych. Aby otrzymać dużą ilość punktów musisz posługiwać się trudniejszymi i bardziej formalnymi formami gramatycznymi, idiomami itp. a te raczej rzadko używane są w życiu codziennym.
Niemniej jednak życzę powodzenia i dostania się na wymarzone studia:)

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie