FCE a rozszerzona matura

Temat przeniesiony do archwium.
Witam Was,
w następnym roku będę zdawał maturę rozszerzoną. W związku z tym mam pytanie. bo tak szukam szukam, ale różnie ludzie mówią i chce się dowiedzieć, co tak naprawdę daje Certyfikat FCE? ale tak poważnie prócz tego że fajnie na ścianie wygląda. Czy trzeba być wyjątkowo uzdolnionym żeby zdać go powiedzmy na 80-90% ? bo jak narzazie spróbowałem sobie napisać maturę podstawową z 2009 napisałem na 90% a rozszerzoną na 80%. tylko się zastanawiam czy jakbym się ostro wziął do roboty i jeszcze mocniej przez wakacje to mógłbym np. FCE w marcu zdać przez maturą? czy to ma sens, czy to bardziej mnie przygotuje do matury rozszerz.? czy FCE to trudny egzamin pod względem speakingu gdzie jest mi najtrudniej?
pozdr :)
FCE jest certyfikatem, który potwierdza znajomość na poziomie B2. Możesz wykorzystać go do 1000 rzeczy gdzie takie potwierdzenie jest wymagane. Najczęsciej przydaje się do wpisania w CV albo na uczelni - nie trzeba wtedy zdawać egzaminu z języka obcego, jedynie przepisać sobie ocenę z FCE.
Jeśli jestes w stanie napisać maturę na 80% i nie jest to kwestia szczęscia i przypadku tylko wiedzy (najlepiej zrobić parę arkuszy, bo jedne są łatwiejsze, inne trudniejsze), to znaczy że do zdania FCE wcale tak wiele Ci nie brakuje.
Najlepiej jednak jakbyś przejrzał arkusze z FCE zamiast porównywać go z maturą.
Czy kurs bardziej przygotuje Cię do matury rozszerzonej? Czy ja wiem, ja chodziłam na kurs do FCE w klasie maturalnej i trochę się nudziłam, zwłaszcza jeśli chodzi gramatykę, bo z tym akurat nie mam problemów :) Ale z drugiej strony, angielskiego nigdy za wiele, na pewno czegoś się nauczysz i być może będziesz mógł to wykorzystać na maturze.
Ale pamiętaj że te egzaminy mają zupełnie inną formę i system oceniania. Tak więc zapisanie się na kurs do FCE nie załatwi wszystkiego.
Miałam oczywiście na myśli 80% z rozszerzenia, nie podstawy.
moim zdaniem fce jest trudniejsze ( bynajmniej ja na takie trafilam) niz matura rozszerzona wiec mozesz zdawac smialo :)

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

CAE - sesja lato 2009