pomocyyyy!!!!jakim poziomem jest a2??

Temat przeniesiony do archwium.
hej! moze umiecie mi pomoc. jakim poziomem jest a2? ucze angielskiego i zostalam zapytana dzisiaj na jaki poziom ma sie zapisac moja byla studentka. uczylam ja od zera prawie i trwalo to 3 m-ce 2 razy w tygodniu, z tym ze ona jest bardzo pilna. nie robilam z nia jeszcze czasow, tylko terazniejszy i continuous, przerobilam z nia juz kolory liczby, rodzine, mieszkanie, zwierzeta i takie podstawowe rzeczy ale to byly tylko 3 m-ce i ona raczej tak jakby z nia chciec porozmawiac swobodnie o tym co sie dzieje na swiecie to raczej mialaby trudnosci. ja odpowiedzialam im ze to poziom a2 tzn oni chyba chca ja zapisac na a2 ale teraz mi chodzi po glowie ze moze na b1? ... b2 na pewno nie bo to juz poziom fce.dzieki za pomoc
http://www.world-english.org/cef_language.htm
dzieki. to chyba dobrze im powiedzialam bo jezeli b1 to intermediate to ja bylam na lekcji grupy intermediate i jednak oni juz potrafia w miare swobodnie prowadzic konwersacje a nie tylko konkretne zdania
Jeśli twoja była studentka zgłosi się do porządnej szkoły to i tak jej zrobią placement test żeby określić, na jaki poziom powinna trafić. Przy czym jeśli uczyła się trzy miesiące, to A2 to dla niej zbyt wysoko.
no wlasnie wiem ze powinni jej zrobic test a nie mnie sie pytac ale skoro sie pytali to pewnie jej tego testu nie zrobili :/ jakby miala byc w grupie a1 to mysle ze jej motywacja spadlaby do zera a wiem ze jest bardzo pilna, byla najlepsa z calej grupy 10 osob i nawet jesli bedzie jej ciezko to nadrobi. zreszta w tej grupie gdzie byla ona dali mi dwoch facetow ktorzy juz byli duzo do przodu w stosunku do innych- poczatkujacych i wg mnie to oni powinni juz dawno byc w a2 a nie razem z poziomem zerowym.
A1 obejmuje i całkowitych beginnerów (czasami szkoły oznaczają to jako A0) i poziom elementary, czyli tych, którzy już coś tam po drodze liznęli. Patrzę teraz na entry test na A2 - i tam jest czas przeszły, jest can, jest trochę podstawowych interakcji. Nie wiem czy to tak łatwo nadrobić.
Ale tak naprawdę to wszystko zależy od ogólnego poziomu grupy, programu nauczania i jeszcze paru innych rzeczy. Trzeba obserwować czy dziewczyna sobie radzi - jak nie, to zawsze może przenieść się niżej.
mam nadzieje ze sobie poradzi. u nas w szkole zajecia prowadzi sie metoda konwersacji, oczywiscie czasy wychodza "w praniu" ale nie przykladamy duzej roli do poprawnosci gramatycznej. wazne zeby sie szybko nauczyc porozumiewac.
ps. to jest osoba juz dorosla ok 35 lat
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie