Speaking 2009 FCE LATO

Temat przeniesiony do archwium.
31-59 z 59
| następna
Sandra, możesz się ubrać normalnie. Ludzie przeważnie mieli białe bluzki/koszule i to było w zasadzie ich strojem galowym:P
mozna oblac jedna czesc, ale zdac FCE jak Ci wyjdzie ze sredniej ponad 60 %
. ehh ale ten speaking mi zanizy znacznie srednia a tak mialabym pewnie ogolna A a tak teraz musze sie szczegołnie postarac zeby na to A zdac.
Tulipku, bądź dobrej myśli;p również jestem w takiej sytuacji, ale skoro jedna część poszła źle, to inne pójdą zdecydowanie lepiej;d
Mam mieszane odczucia co do tego jak mi poszło... Przed wejściem trząsłam się jak osika;) Ale jak już się tam wejdzie jest lepiej. Mam nadzieję że kolejne części pójdą lepiej...

Miałam do porównania obrazki na których ludzie stoją w kolejkach(do kasy biletowej w teatrze i ubodzy ludzie stojący po jedzenie) Miałam powiedzieć jak oni czują się w tych sytuacjach... Koleżanka mówiła o "znaczeniu roweru w życiu człowieka" :)
A jak mam pytanko :) Jak dostaliście Statement of Entry to na drugiej kartce były "rules and regulations" i o co chodzi w kropce: "DO NOT use, or attempt to use, a dictionary (except in Skills for Life Reading Entry 1, 2 and 3, where English-English dictionaries only may be used). Ktoś wie o co chodzi?:D Z góry dzięki za odp.
ze chyba mozna miec slownik angielsko angielski na czytaniu? :)
No właśnie tak sobie myślę ale to trochę dziwne nie sądzisz? :) A ty bierzesz słownik?
moze byc poprostu tak ze oni dadza swoje zeby nie bylo zadnych podejrzen ale na wszelki wypadek wezme :)
a czy wy zdajecie FCE czy Skills for Life?
podchodzicie do takiego egzaminu a nie rozumiecie co jest napisane :> ;)
powodzenia wszystkim i zdajcie relacje po pisemnym.
hej
witam, pozdrawiam i trzymam kciuki za wszystkich zdających 13 i 14 czerwca w Poznaniu!
ja też zdaje jutro... :)
i jak samopoczucie? ;> ja czuje że nie bede mogła dzisiaj zasnąć z nerwów, a żeby dojechać do Poznania na czas to musze wyjechać koło 7 więc ogólnie lipa. ^^ nerwynerwynewry..
@sandra00, gdzie tam lipa, to Cie zaskoczę bo ja mam gorzej wyjadę sobie o 6 ale tylko dlatego że wole mieć większy zapas czasu na miejscu...
samopoczucie jakby całkiem dobrze, aż się chyba za chwilkę zacznę martwić czy nie za spokojny jestem hehe :)
a powtarzasz sobie jeszcze jakieś materiały dzisiaj??
też mam jutro ten egzamin ale w Zielonej Górze. i do dzisiaj byłam też jakoś mega za spokojna ale im bliżej tego egzamu,tym bardziej podświadomie się nakręcam...też macie na 9?
tak, powtarzałam. dużo listeningu robiłam dzisiaj. jutro w samochodzie jeszcze powtórze te dłuższe formy.. będzie ciekawy dzień, nie ma co. dobranoc wszystkim. ;)
A przygotowywaliście się samodzielnie w domu czy w szkole językowej jakis kurs? Ja dopiero przymierzam się do nauki pod FCE ale myśle czy samodzielnie czy szkoła językowa..
jak wybierzesz kurs to i tak czeka Cie duzo nauki w domu. :)
ja mysle ze przez ostatni rok kurs dał mi 30% wiedzy a samodzielna nauka 70%.
ja samodzielnie.
jak wrażenia ? mi sie wydaje że było w miare ok ;> a najgorszy listening ^^
więc zmęczyło mnie to bardzo, poza tym całkiem dobrze poszło :)

dla mnie wszystkie części wypadły przyzwoicie choć na writingu ledwo wyrobiłem z przepisywaniem na czysto ;D
A jak to jest na speakingu? Przed wejściem na sale mozna sie dogadać z kim chce sie zdawac czy to jest juz z góry przez nich ustalone? Na przyklad sąsiedzi w numeracji kandydatów?
to jest z góry nich zdecydowane, samemu nie można wybierać
A ja miałam dzisiaj speaking i było nawet OK. Stresiku jako takiego nie było. Jak weszłam do pokoju już razem z drugą osobą to zrobiło się nawet miło. Miałam na początek parę pytań typu: Jak masz na imię, gdzie mieszkasz, co lubisz w swojej miejscowości, Jakiej słuchasz muzyki. Potem obrazki miałam do opisania. Na pierwszym była rodzinka przy stole grająca w jakąś grę typu chińczyk a na drugim też była rodzinka tyle że spożywała jakiś posiłek. No i musiałam porównac te obrazki ze sobą. Koleżanka miała dwie ulice na której byli ludzie. Jedna była zatłoczona i wyglądała jak Oxford Street w Londynie a druga taka spokojna gdzie parę ludzi się tylko przechaszało. Potem dostałyśmy obrazki z góżnymi sportami i miałyśmy zdecydowac które są najlepsze. Była jazda konno, narty, rowery, basem, jogging, chodzenie po górach i coś tam jeszcze. Potem jeszcze nam gościu zadał parę pytań typu co rząd powinien zrobic żeby zachęcic do spędzania czasu aktywnie na świeżym powietrzu. Czy lepiej jest ćwiczyć na świeżym powietrzu czy w zamkniętych budynkach no i czy lepiej jest zdrowo się odżywiać czy trenować jakiś sport. I to by było na tyle. Ogólnie temat do rozmowy był OK i czas dość szybko zleciał :)
czyli kolejno numery wchodzą? Z tego wynika ze jezeli mam numer 1179 to bede zdawal z "candidate no" 1180 lub 1178?
Nie. Niekoniecznie wejdziesz z nr który jest obok Ciebie. Ja wchodziłam chyba o 5 niższym od mojego. Inni też tak różnie. Po prostu na moją godzinę było ok 20 osób i jak wyczytywali to mówili że nr 1200 z 1208 i prosili do góry do innego pokoju i wtedy już z tamtąd po 2 minutach do pomieszczenia gdzie siedziała komisja.
na prawde, nie ma sie czego bac. Sadze,ze jednak wchodzi sie kolejno, numerami. Mi sie trafilo tak,ze bylam w parze ze swoja siostra, ktora miala numer zaraz po mnie=)
http://www.youtube.com/user/rolfineastbourne
tym,ktorzy jeszcze speaking maja przed soba polecam ta stronke i zycze powodzenia=)
Mam prośbę, pamięta ktoś jeszcze, co było na speakingu? Jak egzaminatorzy, mili? trzeba wziąć Statement of Entry, legitymacje tak jak na pisemny? ;p
Oczywiscie, ze trzeba wziac Statement of Entry i jakis dokument :)
Ci, ktorzy sa juz po speakingu, napiszcie prosze jakie mieliscie obrazki, pomozecie tym, ktorzy egzamin maja jescze przed soba lub mysla o zdawaniu FCE w przyszlosci.
No i po wszystkim :). Egzaminator miły, ludzki :P. Pytania osobiste i klasyczne "what do you like about living in your town?". Obrazkow nie bede opisywal bo tam cala ksiazeczke maja wiec nie powtórzą wam sie. Pytali tez o spedzanie wolnego czasu i rodzine. Ogolnie ściemnialem fakty o sobie byle gamatycznie sie kleiło :). Ale było miło :P
szukam osoby do konwersacji na skypie moj poziom intermediate chcialbym potrenowac speaking kom +48666579943, nr [gg]
a powiedzcie jak to jest na tym speakingu czy jesli cos chcemy powiedziec ale nie wiemy czy jest to poprawne to lepiej to przemilczec czy jednak powiedziec? wiem ze mozna przeciez powiedziec cos z bledem a byc zrozumianym
Temat przeniesiony do archwium.
31-59 z 59
| następna

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia