Ile Wam zajęła nauka do FCE 2009?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam mam takie pytanie - ile Wam zajęła nauka do FCE i w jaki sposób się przygotowywaliście?. Mój poziom angielskiego jest średni-dobrze mówię, ale gramatyka trochę kuleje no i niestety nie zbyt systematycznie robię ćwiczenia gramatyki, choć mam sporo książek. Jednak chciałabym w końcu w tym roku podejść do FCE i zupełnie nie wiem jaką taktykę przyjąć. Może coś podpowiecie i dacie jakieś rady?. Planuję zdawać w sesji letniej więc mam tylko 4 miesiące - czy tyle czasu przy nauce godzinka dziennie starczy aby powtórzyć i opanować materiał?

Jestem też ciekawa co myślicie o internetowych kursach przygotowujących do FCE?.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
Czesc nauka do FCE zajla mi 3 miesiace
Jesli bedziesz uczyla sie godz dziennie powinnas bez problemu zdac przerabiaj duzo testow wazne sa rowniez ustne wypowiedzi na tematy jak travelling, work,sport,etc...
Dziękuje!
najważniejesze to Past papers, past papers i jeszcze raz past papers. Ja przygotowywałam się 1,5 roku po 3 h tygodniowo u korepetytorki i mase czasu w domu robiac wlasnie past papers. Mołam zdac to szybciej ale wolałam na spokojnie sie przygotowac bez pospiechu i zbednego stresu i moim celem nie bylo zdac dla zdania tylko zdac to na dobra ocene :P Ogolnie nie narzekam z mojego wyniku chociaz zawszemoglo byc lepiej :)

Ale mysle ze dasz rade tylko rob duzo past papers
Pisz wypracowania, rob testy na czas. Na poczatku moze nie, ale juz pozniej, po jakis 2 calych testach bierz zegarek. Duzo osob 'wyklada sie' na czasie, szczegolnie jesli chodzi o egz. pisemny i reading.
Powodzenia!
ja też chcę zdawać FCE ty tak dopiero w grudniu ewentualnie na początku 2010
tylko nie wiem czy 3 miesięczne przygotowanie wystarczy,poodobno potrzeba ok 5[tel]godz nauki
Co masz dokładnie na myśli pisząć "najważniejesze to Past papers"???
Zależy, na jakim się jest etapie. Dla jednego 3 miesiące wystarczą, inny musi poświęcić na naukę więcej czasu. Wiadomo, że zależy tez od intensywności nauki. Kiedy ja przygotowywałam się do FCE, zapisałam się na lekcje indywidualne, zajęcia rzez skype, do takiej szkoły językowej, która prowadzi indywidualne kursy. I tam nauczyciel sprawdza poziom zaawansowania, i wtedy proponuje odpowiednią ilość zajęć, jaka byłaby potrzebna dla danej osoby, żeby przygotować ją do egzaminu. Także ja uczyłam się przez cały czas u pani Patrycji, właśnie w tej szkole, i miałam z nią zajęcia przez skype. W sumie miałam o 2 lekcje tygodniowo tylko ale sama też pracowałam - dostawałam od szkoły testy, od nauczyciela prowadzącego zajęcia, a otem były oceniane, poprawiane. Uczyłam się tam w sumie, oni mają stronę kursy-online.pl, jakieś pół roku. Także z jednej strony przygotowywał mnie nauczyciel, właśnie pod kątem egzaminu, i wszelkie sprawy egzaminacyjne były na lekcji, a poza tym, jeszcze sama pracowałam, żeby powtarzać to i rozwiązywać zadania. Oczywiście, konwersacje też miałam przez skype przy okazji. Jeśli ktoś ma wiele samozaparcia, może próbować uczyć się sam, ale ja polecam z nauczycielem jednak, przynajmniej raz na jakiś czas taka lekcja jest dobra ja miałam regularnie te zajęcia).
Hej :)

czy może ktoś z Was uczy się w PROFI_LINGUA do FCE?? :)

dowiedziałam się że muszę zdać egzamin FCE przygotowany przez PROFI-Lingua by wyjechać na ERASMUSA, jednak nie ucze się w tej szkole, a teraz już nie ma sensu sie zapissdywac,


Mam wielką prośbę- czy ktos mógłby mi "użyczyć" hasło i login do strefy studenta do poziomu FCE?


byłabym baaardzo wdzięczna!!! chciałabym przejrzeć jak wyglądają te testy i wiedzie c czego sie spodziewać [po testach przygotowywanych w tej szkole!!! bardzo mi na tym zależy
podaję kontakt do siebie, czekam na odpowiedz :)e-MAIL [email] / [email]

Pozdrawiam :)
Temat przeniesiony do archwium.