Help jak ten speaking wyglada??

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktos mi moze przyblizyc jak ten speaking wyglada?? :) jak powinnam porownycwac te fotki najpeirw o jednej potem o drugiej czy od razu???
i czy pytania te takie dotyczace mnie to po ile mowic długo czy tylko jedno zdanko ?? :) Dzieki z gory ;-)
masz mówić nie za dużo ( w naszym przypadku więcej mówienia to więcej błędów :) ) mówisz co jest na jednym o co jest na drugim używając jak najwięcej linking words aby wypowiedź była spójna i nie przypominała opisania 2 obrazków jednego za drugim i tyle...
lepiej:

Let me see. I think that in the first photograph there is a castle but this picture is not as clear as the second one so it might be also a big store. Second photograph shows us how people spend their free time outdoor whereas the first one looks as if the time stopped many years ago so the background looks like in middle-age. I am interested in a history and I prefer learning to doing sports so the first picture is saying something to me, however outdoor activities can be interesting too.

może za mało o obrazkach ale coś w ten deseń...
ktoś podejmie sięwyzwania i powie czego mu jeszcze tutaj brakuje ?
Mnie uczyli tak
1. najwieksze podobienstwo "Both pictures show..."
2. pierwszy rysunek
3. drugi rysunek
4. najwieksze roznice
5. opinia "If I had to choose I'd ..."
1,2,3,4 maja trwac razem ok 40 s a czesc 5 ok 20 s
Na pierwszą część można coś przygotować- poćwiczyć odpowiedzi na typowe pytania, gdzie mieszkam, ile lat uczę cię angielskiego, w jakim celu.. itp...

Podobno nagminnie przerywając, więc też nie ma co przygotowywać się do jakichś popisów oratorskich.

pozdrawiam